Skip to main content

Topic: Ornithopter pogonjen servo motorima (Read 6585 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ornithopter pogonjen servo motorima

Znači da pilot maše krilima pomicanjem ručica stanice.
Postoji li takvo što?
Ne čini se neizvedivo za neka veća krila, ali nisam našao na jubitu.  :(


Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #2
Znači da pilot maše krilima pomicanjem ručica stanice.
Postoji li takvo što?


pa ako baš moraš ti palicom pumpati a ne neka elektronika onboard ili mix na stanici... mislim da bi se umorio vrlo brzo,
a ako prestaneš, model pada  :D

gle ovog Šveđanina kako se namučio a u pitanju je hidroavion kojem je otkazao pogon... pa je veslao dubinom.
zamisli sada tako 'pumpati' u zraku i upravljati ostalim komandama... praktički nemoguće.

http://www.youtube.com/user/dadde87#p/u/36/ZyIOFN4MZhc&t=7m41s

ali imaš zanimljive ideje, pokrio si stvarno dosta područja kroz prošlih par mjeseci  ;D  ;)



Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #5
PA ZASTO SERVO ILI NEKAKVA ELEKTRONIKA KOJA POKRECE SERVO UMJESTO MRDANJA PO STANICI..... STO NIJE JEDNOSTAVNIJE NA PRINCIPU OBICNE RADILICE I NEKOG JEDNOSTAVNOG PRENOSA....

Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #6
PA ZASTO SERVO ILI NEKAKVA ELEKTRONIKA KOJA POKRECE SERVO UMJESTO MRDANJA PO STANICI..... STO NIJE JEDNOSTAVNIJE NA PRINCIPU OBICNE RADILICE I NEKOG JEDNOSTAVNOG PRENOSA....

Iz dva razloga:
1. Nemam takvu elektroniku. A ako uzmem običan pogonski motor - kako ga zaustaviti u pravom položaju (max raširena krila) ako želimo preći u režim jedrenja?
2. Bolji je feeling kad sam mašeš. (...pa još ako to radiš sa video naočalama na nosu i senzorima položaja na rukama, te ležeći na leđima na klupi u parku i klikčući kao galeb... ;D ;D ;D)

Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #7
2. Bolji je feeling kad sam mašeš. (...pa još ako to radiš sa video naočalama na nosu i senzorima položaja na rukama, te ležeći na leđima na klupi u parku i klikčući kao galeb... ;D ;D ;D)


trbuhu valjda,
treba snimati ako dođeš do realizacije   ;D  :D



Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #8
2. Bolji je feeling kad sam mašeš. (...pa još ako to radiš sa video naočalama na nosu i senzorima položaja na rukama, te ležeći na leđima na klupi u parku i klikčući kao galeb... ;D ;D ;D)


trbuhu valjda,
treba snimati ako dođeš do realizacije   ;D  :D

Ne, baš na leđima, jer kad letiš (trbuhom prema dolje) krila ti se  nastoje sklopiti na leđima. Kao i kad ležiš na klupi raširenih ruku.


Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #10
ma uz svu tu kemiju, nije problem staviti servo reverse od par dolara na model pa si ipak na trbuhu :)

dobio bi i 5$ nagrade za uploadani video na HKu
Da , na to nisam mislio, moguce da treba reverse (ne znam kako radi senzor položaja iliti headtracker odnosno armtracker u našem slučaju), ali ipak ležanje na leđima - da gravitacijska sila simulira silu uzgona!

Zar HK dijeli nagrade (makar u bonovima) za to?



Odg: Ornithopter pogonjen servo motorima

Reply #13
cca 30kn po filmiću, ako ga ocijene dobrim jasno.