Skip to main content

Topic: Povoljna stanica (Read 8072 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Povoljna stanica

Reply #2
MX-12 je 1300 kn, HoTT je - znači skupi prijemnici, 6 kanala itd. Malo siromašno po meni (iako naravno dovoljno za avione)
Futaba 7C kanal više (ružnija je, puno lošiji display itd., ali kaj se funkcije i switcheva tiče - sve je tu i malo više) + FASST kompatibilni Orangei, Corone, FrSkyji itd. a izađe te isto tu negdje - po meni puno bolji izbor (samo kaj je ružnjikava :) )
Iskreno, ja bih se protegnuo još malo i uzeo rabljenu JR 9303 (dvije su trenutno u oglasniku) - to je ZVIJER od stanice, samo to je dosta iznad budžeta namijenjenog za stanicu pretpostavljam
MAK Zapad

Odg: Povoljna stanica

Reply #3
Ako gledas i van http://www.der-schweighofer.at/en imas veci izbor, moja preporuka je bila priblizne cijene a da ima u toj trgovini, spectrum ima turbo jeftine clonove recivera pa vidi i http://www.der-schweighofer.at/en/product/89259/dx6i_dsm_x_2.4_ghz_with_ar6210_only_mode_2_spektrum ili cak samo stanica pa naruci orange rx s hk.

Kako god okrenes to ti je za neko vrijeme, gledaj da mozes poslije prodati. Aurora 9,DX8,8FG i slicni su ono sto na kraju trebas.

Odg: Povoljna stanica

Reply #4
Meni se DX6i sviđa zbog Horizonovih BNF proizvoda i jeftinih Orange receivera (6$ receiveri FTW!)
MAK Zapad


Odg: Povoljna stanica

Reply #6
Uh ovi ćelavi displayi k'o na Walkeri Devo 7... Katastrofa... Dobiješ mlade dok to podesiš
MAK Zapad

Odg: Povoljna stanica

Reply #7
Molim mišljenje iskusnijih modelara o niže navedenoj stanici.
Mene interesiraju samo avioni pa mi ovo niže djeluje povoljno.
Ovaj komplet je povoljan (110 €) ali dodatni prijemnici  nisu: 46 € najjeftiniji i nema zamjenskih.
D.

Odg: Povoljna stanica

Reply #8
Hvala svima na savjetima :)

Ja to gledam onako jednostavno kao i većina onih koji ovo vole ovaj hobi.

Kad bi svi mogli kupiti najbolje stanice i sve ostalo što im treba ne bi ni raspravljali o ovoj temi.

Po meni bitno je voljeti ovo i letjeti sa čim imaš.

Čitajući sve prijedloge i uzimajući sve savjete od prije i neku svoju logiku nije lako odlučiti se.

Najviše sam do sada razmišljao o DX6 koji ima povoljne zamjenske prijemnike, ali neki su mi savjetovali da da ima dosta loše potenciometre i trimere
tako da ispada uobičajeno ( koliko para, toliko muzike ) :(

Znači većina boljih stanica može koristiti samo originalne prijemnike koji su skupi >:(

I zaključak je da ako si ograničen cijenom (što mislim da je problem nas većine) moraš se odlučiti za nešto u okviru svojih mogučnosti.





Odg: Povoljna stanica

Reply #9
Koliko se sjećam Optica, nije on ništa bolji po pitanju potova. Kaj se stanica tiče, stvarno vrijedi ona kolko para tolko mjuze.
Zašto ne kupiš Futabu 7C? Bolje je i od Optica i od DX6i, a i od MX-12 (Graupner je ljepši i ima bolji display, ostalo ide na Futabinu stranu) a ima prijemnika za 25-30$ koji rade izvrsno (Orange i FrSky, koristimo ih na deproncima, nitračima, ma svemu)
Ja bih razmišljao o DX6i ili Futabi, DX6i prijemnici 6$, Futaba 28$ cca. S tim da je Futaba puno puno fleksibilnija što se programiranja tiče, a ima i bolju (bržu) navigaciju izbornicima.
MAK Zapad

Odg: Povoljna stanica

Reply #10
Jao nemoj Optic, muka za programirati.

Moja preporuka
bez para: Dx6i
sa malo vise para: Dx7 polovan
sa vise para: Futaba 8FG ili Hitec Aurora ili Dx8 (poredano po mojoj preferenci)

Preporuka je Dx7 ili skupiti jos malo i uzeti posteno nesto
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Povoljna stanica

Reply #11
iskusni su ti rekli pa bu ti rekao pokoju i neiskusni  ;D

i sam sam bio u tvojoj dilemi i kaj sam vise slusao i mozgao sve sam manje znao kaj bi..da je situacija ok ulozilo bi se u nekaj top ranga i rijesis se za dugo vrijeme. no uzevsi situaciju u obzir, pa da smo pocetnici bla bla mozda da pogledas nekaj ovakvoga.

http://www.rcvideos.tv/rc-airplane-review-videos/hobbypartz-com-fly-sky-th9x-review-and-testing-by-mikeysrc-com/

http://www.helireviews.com/fly-sky-fs-th9x-9ch-transmitter/

http://www.rcmodelreviews.com/imax9x.shtml

ima je i krasny pa neka i on kaze pokoju a u nasem razgovoru je rekao da je vise i nego zadovoljan s njom. mozes je nabaviti za 59$+shipping i nekako je to prema ulozenom dobivenom vrlo dobra solucija. ja je cekam pa se za sada samo ravnam prema tudim iskustvima. los test nisam nasao, naravno da ima i zamjerki, no u globalu vrlo dobra stvar za malo novca. ulozis i par dolara vise i stavis LCD osvjetljenje i imas fakat cool proizvod...

ako mozes, uzmi si flysky jer je to mama firma za sve ostale koji stave drugu naljepnicu (poput turnigy 9x,imax itd.)..a flysky i ima svoju jedinstvenu(vele bolju od ostalih) antenu. na njoj imas memo za 8 modela i moze isprogramirati sve kaj mogu i top modeli s time da ima softwerske mogucnosti puno bolje i lakse pristupacnije te trimanje svega i svacega od puno razvikanijih firmi i puno skupljih cijenom.

eto, tvoj je izbor no za pocetnika i ako je budzet u pitanju pogledaj i na ovu stranu  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Povoljna stanica

Reply #13
Ja imam optic6 i ful sam zadovoljan. Ak je nekom problem programirat lako mu je ja sredim.


Sent from my jaTelefon using Tapatalk

Povoljna stanica

Reply #14
nemoj bm. dx6 je najbolja a mx12 nema funkcija
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.