Skip to main content

Topic: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela (Read 20308 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #45
Da ne bude sve bez poteškoća, desilo se ovo;
otkinuo mi se navoj sa ovog pipca koji ide na auspuh!  :(



jel ima netko to malo sranje za prodat? Može i brtvica.


Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #46
davno jednom i meni se to desilo,zalijepio sam sa UHU-300 (endfest 300 je pisalo na tim dvema tubama)i drzalo je vjecno,naravno podlogu dobro ocistiti i Spiritusom isprati,
pokusaj


Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #48
to je najcesci auspuh koji postoji na cijelom svijetu pa nebi trbao imati problema sa nabavkom drugog
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #49
eh da sam tu kao bi ti za cas napravio par komada

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #50
za taj komadic odes u ducane gdje prodaju auto djelove i trazis sisicu za mazalicu izbijes van malu kuglicu i stvar rjesena.(ako nađeš taj korak navoja)ako ne vidi najblizi promjer i korak pa ponovi preko starok.Mislim da to zna i Ivan Iowa ako sam dobro skuzio da je i on tokar.(Ja nisam pi struci ali sam radio u bratovoj radioni skoro godinu dana a i naravno danas se posluzim  strijcicim ako treba :D )

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #51
Dragi moj ZAC goriva u modelarstvu sa sintetickim uljima nisu dobra,u pocetku su napravili veliki bum a ne dugo  se pokazalo da nisu dobra,jedina prednost je sto ulje ne ostavlja tragove koji se tesko ciste sa motora kao sto ih ostavlja ricinus
ali ja nisam imao takvih problema jer odmah poslije letenja isperem motor sa petrolejem ili MOS 2

I sintetička ulja napreduju s vremenom tako da kupovna goriva koja su danas dostupna i već smučkana su ipak naj bolje i jednostavnije rješenje. Motor sigurno neće uništiti gorivo nego ponajprije modelar svojom nepažnjom.
 
Koliko modelara toliko i formula goriva.
 
To nisu motori nekog specijalno dugog vijeka trajanja negdje okolo 200sati no naleti se čovjek i sa upola manje :)
 
Koliko može za to vrijeme nitro nagristi motor, zanemarivo.
 
Sigurno da je dobro oprati motor ako s ne leti dulje ja ga isperem odvijčem i ok je a može se i malo jeftinog mineralnog ulja nliti u motor par puta okrenuti i ok. Kad se pušta u pogon malo se gorivom ispere i pusti se da potroši jedan tank ili pola da se ispere i sve pet.

u kojim intervalima ispereš motor?

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #52
Ako nećeš letjeti neko vrijeme odvijača našpricaš u motor a ako nećeš duže vremena letjeti može odvijač ili ulja, tak ga konzerviraš, da ne oksidira iznutra.
 
Kad ga kresneš pustiš da potroši tank goriva prije leta, gorivo opere odvijač ili ulje.
 
 
 

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #53
Hvala zac

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #54
Pozdrav svima!
Opet ja. Kome će problem nego meni...
Naime, nešto sam malo radio po modelu preko praznika. Ugrađeni panti na repne površine, izmodelirana nova hauba od tanke stakloplastike i presvučena folijom. Prijašnja je bila pofarbana, al je gorivo znalo otapati farbu, pa je folija ipak bolje rješenje. Riješen problem s Tamiya konektorom itd...

No ono što me sad muči je slijedeće. U bužire od sajlica sam kapnuo par kapi ulja za finu mehaniku da lakše kližu. Nemam pojma zašto sam to radio, nema svrhe...al dobro.
I sad je izgleda to ulje na neku foru "pojelo" ljepilo koje je držalo bužire i sami bužiri su se odlomili danas kad sam išao isprobavati servaće...  :(
Dakle ovo:



Ja nikako s ovim na zelenu granu. Pa mi sad preostaje nabaviti nove bužire sa sajlicama i ove žabice il kak se to zove, kaj ide na kraj sajlice. Ja toga više nemam, pa bih zamolio nekoga ako ima to viška da mi proda?
Žac, netko?
(i još uvjek trebam spiner, malo crvene folije i onaj pipac za auspuh)

Čak bi volio ostaviti avion nekome tko ima volje da ga cijelog pregleda jel štima i da mi složi te bužire kak spada, spoji žabice,  jer sam s tim uvijek imao neki problem.
Naravno uz primjerenu naknadu za trud, ako se nekome da!  ;)
Već bi stvarno više htio ić letit...

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #55
buzire dobro obrisi i prbaj zalijepiti iako ne znam zasto bi trebalo biti zalijpljeno bas tu pa probaj malo dalje jer je bitno samo da buziri ne idu skupa sa sajlama, snadji se nekamo...  za onaj pipac na auspuhu bi uzeo nesto slicno ovome http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://index-vm.com/galerija/album/Mazalice/slides/Mazalica-0020.jpg&imgrefurl=http://index-vm.com/galerija/album/Mazalice/slides/Mazalica-0020.html&usg=__MUFFipFBFGs0BxFfs3qRHadOULI=&h=600&w=800&sz=27&hl=hr&start=6&um=1&tbnid=Yozih5hgH0kGIM:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Dmazalica%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26um%3D1 (to je inace strojna mazalica) i nekako prilagodio svojim potrebama.
oko folije i spinera ti ne mogu pomoci, a oko reglanja modela i savjeta mogu iako nisam ni ja nesto prenapredan jer vozim motornjake nesto manje od godinu dana. naravno to bi ti pomogao besplatno jer mi to cini gust i tko ce ti pomoci ako ne kolege modelari
 
od kuda si inace?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #56
Na strojnu mazalicu je gotovo nemoguce nataknuti Silikonsko crijevo
 koje koristimo na nitro motoricima. A posto je unutra rupica malo
veceg promijera obrusivanjem se nemoze mnogo smanjiti vanjski promijer.

Dali si ti eewane to probao napraviti i kako?? Jer i meni treba... ;)

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #57
 nisam probao nego mi je to palo na pamet kao ideja.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Molim pomoć - Osposobljavanje starog modela

Reply #58
probaj upotrijebiti ventil od gume za bicikl- nekad davno dok sam se "borio " sa motorima SUS na modelima to je upalilo u par slučajeva...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar