Skip to main content

Topic: Precision Aerobatics Bandit (Read 14690 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #15
Model spremno čeka svoj ESC kao i baterije iz HK, naravno i odgovarajućeg pilota ("Žuja" je zakon)  ;)
 

...par sličica...
Uvodnici za hlađenje motora...




pogled sprijeda..




..i odozgor..



Sada mi je žao što sam odmah stavio vortex generatore na krila pa nemogu usporediti kakav je sa i bez njih
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #16
PREEKRAAASSAAN  JE...... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #17
Predivan je
Koliko je na kraju izasao kn-ica model
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #19
Marjane dragi...možeš Ti koliko hoćeš pokušavati doznati:'' kolko kn-ica i similar zapada naj model...'' Ali Anto ne popušta i stalno se prebacuje na aerodinamiku....lol...  :D....lol.... ;D
p.s.
Sretan put za A i sretan povratak iz A
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #20
Novi ESC stigao iz Australije i sada radi sve bez greške.

Model je sastavljen, elektronika podešena, CG na svom mjestu. Izvagao sam model i sada teži ready to fly 1320g






Tu je i gospođa "Žuja", sisata dropljača me stajala dodatnih 35g olova u nosu jer bi mi baterije završile skroz u (nepristupačnom) nosu iza motora




ovako je sve ipak pristupačnije a i baterija je bolje učvršćena.

Prognoza nije baš neka pa čekam da se malo izvremeni. Na model sam stavio Turnigyjevu 13x8 elisu umjesto originalne 14x7 koju sam dobio u kompletu  iz straha da ne ne polomim skupu Vox elisu na prvom letu (a i višlja je od tla). Nisam avione letio već  skoro 20 godina pa ću za prvi put biti oprezan. Zanima me čime da osiguram kojekakve vijke na servoima i oplati da se ne odvrnu (metal/drvo), do sada sam letio na helikopterima a tamo se sve mora zalijepiti inače - ode. Ne osjete se neke vibracije ali opet vrag ne spava.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #21
Živio Anto,za osiguranje vijaka  koristim metodu na slikama.Obvezno stavljam vijke od 2.5 mmm sa maticom...istu zaljepim uhu plusom na donju stranu nosača serva..kao što se vidi na slici.Kod moje Extre 330 L nema šanse da vijci za drvo-drvo izdrže dinamičke napore.Ovo je samo primjer a inače sve na modelu (predviđeno vijcima drvo-drvo-plastika ili slično)montiram sa kontra-maticama....Vjerojatno ovo znaš ali može poslužiti mlađim modelarima.
Vezano uz propelere koristim motor Thrust 50,a uz njega dva idealna drvena propelera Vox 15x7 i 14x7...ovisno koje performanse želiš.Za tvoj motor Turnigy potraži na HK karakteristike propelera.
A sada malo šale....Ni damama ni bi dao tako udoban ležaj ''štramac'' ,kakav uživa tvoj prekrasni Bandit.
Veliki pozdrav.
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #22
Još nešto Anto ,ako dopuštaš....ne dozvoli da Ti ŽUJA remeti CG i da otežavaš model zbog nje. :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #23
"žuja" je cca 35g pa sam toliko morao staviti i u nos zbog CG. Mislim da tih 70-ak g nebi trebalo previše utjecati na karakterisitke. Ne mogu na sve vijke staviti maticu jer su mi nepristupačni, pokušat ću staviti UHU ispod glave vijka
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #24
Ima više kombinacija ...koristio sam uhu+ ondje gdje je bilo vremena ,a gdje je nepristupačno ubacivao sam CA i dobro se namučio..''   :'((težak'' je naš modelarski život.Veliki pozdrav i ne žuri sa maidenom. :)
Ovo ti je moja extra raspon 58'' za vrijeme izgradnje.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #25
Danas stvoren dan za maiden flight. Nažalost nisam imao kameru pa mi je kolega napravio samo dva video-snimka sa foto-aparatom. Očekivao sam mnogo živčaniji model ali se ponašao kao dresirani pas. Trebalo je svega par klikova na trimerima. S obzirom da nisam dugo letio na avionima nisam pretjerivao sa kojekavim glupostima, napravio sam dva leta po cca 5 minuta - koji looping i turn tek toliko da dobijem osjećaj - a osjećaj je fenomenalan, ne žalim niti jednog Australskog $ kojeg sam platio  ;D





"...Radojka..."

... i tri Bandita  ;) ;D

PA Bandit - maiden flight on Vimeo


PA Bandit - maiden flight on Vimeo
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #26
Anto svaka čast predobro izgleda,
 a vidim da je Radojka bila u frizera  ;D ;D ;D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #27
Anto, nisam ni sumnjao,vrhunski model ispravlja sve naše greške....drago mi je čuti i vidjeti PA u zraku.Veliki pozdrav i happy landing. ;D :) ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #28
Da skoro zaboravih...ovog Vašeg kućnog ljubimca bi mogao posjetiti CEZAR,ako ne promjeni navike....LOL ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #29
Veći mi je problem kada mi se približi helikopteru  :-X ::)
Još mi je nešto interesantno na ovom modelu, motor se uopće ne čuje - čujem elisu kako šišti i skoro servo motore a motor ne, kao da letim jedrilicu. I BL motor nema one karakteristične "korake" dok ga vrtiš nego sve ide bez ikakvog otpora. Idući let bi mogao staviti njegovo original elisu 14x7 da vidim kako se s njom ponaša.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20