Skip to main content

Topic: Short SkyVan SC 7 - 185cm - balsa - build log (Read 60195 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #45
Hvala na savjetu, da li mogu za neke ostre kuteve koristiti aerosil ili mikrobalone.?
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #46
Posto je epoxi jos ujutro bio relativno mekan iskoristio sam vrijeme na druge stvari. Iskoristio sam Futabu (nema slow funkciju) za prelimenarno podesavanje servaca i poluga.

Poluga od elevatora - a trebalo mi je malo vremena dok sam ju usvirao
[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

Malo sam ostavio "viska" folije da airstream preskace otvor - a treba optimizirat potrosnju ;D
[attach=4]


Ne kužim, zašto mi neće ostavit video u postu? ??? !!!! Postavim ga i nakon 1 minute " no longer avaliable"  ??? ?""""
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #47
Neće ga embedat, koristite link  8)
! No longer available

Ovo me najviše veseli  :P :P
! No longer available

! No longer available
Očito imam fetiš na flapove  :D :D

Još bi trebalo malo doraditi ali i bez toga radi odlično. Plan je da između flapa i krila (na poziciji spoja poluge sa flapom) stavim neki filc ili sl. koji bi zapravo bio stoper. Tako bi mogao lagano "privuć" flap krilu te time poništiti "luft" poluge i serva.
 
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #48
ako imas mikro balone,radje njih koristi,aerosil je nesto kruci,nemoj previse stavljati mikro balona,koristi manju gramazu stakla za prvi sloj,pricekaj da ti želira prvi sloj istisni visak zraka,a tek poslje nabacivas kaj god hoces.netrebas zagrijavati smolu jer je i ova temperatura koju sad imamo malo previsoka za normalno raditi,ako radis s epoxijem,model farbaj s farbama na nitro bazi,poluretan bazi,nikako akril,garantiram da bu ti se model zakellio za kalup.nemoras stavljati gelkot za prvi sloj,umjesaj u smolu aerosila ,onak dati je gustoca kao puding od cokolade ,vanilije,limuna,banane,neznam kojih jos pudinga ima,sala mala,uglavnom nemres kaj zeznut,i jos jednom nemoj grijati smolu,meni je prije neki dan zelirala za 5 min,e da,mjesaj smolu u vecoj,siroj posudici,i mjesaj radje manje smole,da imas vise vremena za kasiranje 8)

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #49
Ne kuzim ovaj dio akril vs nitro vs keljenje za kalup.?! Jel to znaci da bi trebao umijesat boju u smolu da dobijem nesto kao pigment za gelcoat. Pojasnjenj pliz.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #50
ak namjeravas farbati model s kojeg skidas kalup, onda koristi farbe koje sam naveo 8)

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #51
Mali ispravak!
Pod ''grijanjem toplim zrakom'' mislio sam na grijanje prvog sloja stakla na modelu a ne na grijanje mase epoxyja sa kojom se radi. Tim načinom uvijek dobijem tanku ''ljusku'' koja nije podložna klizanju sa modela.

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #52
Mali ispravak!
Pod ''grijanjem toplim zrakom'' mislio sam na grijanje prvog sloja stakla na modelu a ne na grijanje mase epoxyja sa kojom se radi. Tim načinom uvijek dobijem tanku ''ljusku'' koja nije podložna klizanju sa modela.

Aaaaa, ok

Danas epoxy vec drukcije zvoni, znaci spreman je
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #53
ak namjeravas farbati model s kojeg skidas kalup, onda koristi farbe koje sam naveo 8)
Da li mogu kao zavrsni sloj na modelu koristiti spric kit iz spreja?
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #54
mozes koristiti spric kit iz spreja,poslje malo prebrusi na vodu 8)

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #55
OK, ionako cijelo vrijeme brusim vodom. I kit i fiber, em ne zase.... prostoriju em se ne moram pajsat pod maskom. Mislim da ću stavit jedno 3 sloja sprica iz razloga da volumno povećam model bar za pola mm.
Večeras sam navukao pretposljedni sloj kita, sutra špric kit, a iza vikenda ide kalup. Malo sam "produžio" s modelom potšto sam ga odlučio malo napravit konusnog  (cca 2mm na 3cm).

Hvala
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #56
Odluka je pala da se doda blagi konus modelu zbog lakse izrade kalupa i dr
[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

Nikad zavrsit sa tim spric kitom. 4 ruke i ostala je jos jedna >:(
[attach=4]

[attach=5]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #57
super uradjeno,model ti je pic pic,sada zaljepi na ravnu dasku,ako imas i malo lufta izmedju daske i modela uzmi  plastelin i zapuni rupe,inace se smola podvuce ispod prirubnice.za prvi puta je ovak kak radis ok.ali za ubuduce ti model mora biti u komadu,pa onda radis prirubnicu oko samog modela,u ovom slucaju nemres imati centratore,sve u svemu lijepo napreduje model :)

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #58
Model cu "upustit" u dasku od 12mm jer ionako je presirok (namjerno napravljen siri). Za popunjavanje praznina\zazora sam vec kupio glinamol umjesto plastelina. Krivo? Dvoumio sam se posto spominju clay na stranim forumima. Odlucio sam se za dvodjelnu varijantu posto se radi o manjem modelu na kojemu spoj ne bi trebao predstavljat veci problem

Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SkyVan 185cm - balsa - build log

Reply #59
Pozitiv gotov :P

Piše da se prije farbanja mora sušit 24h. Jel to znači i da sa voskanjem isto toliko trebam čekat ??!!
[attach=1]

Montirano na dasku i popuneno glinamolom.
[attach=2]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250