Skip to main content

Topic: coro mig 7 combat (Read 34939 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: coro mig 7 combat

Reply #16
Bok!

kao što sam obećao, izvagao ga (na ženinoj vagi, pssssst :D) - 950 grama, bez spinera i propa.

evo i par slika unutrašnjosti...

MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #17
kako i od cega si izveo sipke u eleronima, jesi li koristio zbice od kotaca bicikla ili nesto drugo?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #18
Jutro!

Uzeo sam onu elektrodu za autogeno zavarivanje - cca 2-3 kn/kom u Gramatu. Ona je dovoljno meka da se može savijati i rukom, a opet dovoljno čvrsta za ovo... Ne znam točnu debljinu, mislim da je cca 3mm, što znači kad je gurneš u kanalić u corou, ima lufta, što baš i nije dobro....Doskočio sam tome tako da sam u kanalić ubacio par "rezanaca" od balze i zalio cijanom, a kad se osušilo samo uzeo komad žice i provrtio. I eto "ležaja"

A sama izvedba - savini žicu i zabij u coro...kad dodjem doma ću vidjeti imam li kakvu sliku, ili ću probati poslikat da se vidi...

T.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #19
sto si koristio za ramenjace? ja sam nasao neku jelovu letvu u baumaxu, ali mislim da ce biti preteska.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #20
Bok!

Ja sam isto koristio neku takvu letvicu od 20mm širine i nekih 5mm debljine. Obradio je ubodnom pilom (jer se sužava prema vrhu krila). I ne čini mi se preteškom.

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #21
Vidim zamro malo thread s MIGom...Pa evo. čisto da dobijete malo volju pozavršavat svoje započete MIGove. Pa u neki combat.
 :-[ Kako će letjeti nemam pojma, valjda se neću ubiti...Još planiram staviti i kotače, pa ćemo probat i neko slijetanje (na kotače, ne na nos).
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #22
ma ja se nisam maknuo s mjesta s migom jer sam u medjuvremenu remontirao sve drvene modele sto imam i sada je to pri kraju, cekam prinovu pa sam sredjivao sobicu pa opet nisam imal vremena i izgubio sam ovo http://www.fastrcparts.com/product_images/e/115/trag5239_0__71795_zoom.jpg  (osigurac za fergazer, ako tko ima s nekog starog motora nek se javi) s motora pa me i to malo destimuliralo za nastavak radova.

primit cu se i miga ovih dana jer nema tu tako puno posla, ramenjace su gotove i jos samo trebam izrezati krila iz 2mm coroa pa krenuti sa sastavljanjem.

ja sam si uzeo retrakte sa HK-a pa to mislim montirati na njega jer bi mi bio ruzan u zraku sa fiksnim trapom. uzeo sam ove http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8001 i jos nemam ideju sto i kako sa njima.

sretno s prvim letom i obavezno napisi dojmove poslije.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #23
bit će veselo ovaj vikend koliko vidim  ;D  :D samo da se sve dobro svrši  :-\
i da zapale na livadi jasno, jer sam čuo i priče da se zna dogodit da metanolci samo gledaju elektraše kako lete ako imaju loš dan.


evo par slika na 107cm telki za usporedbu.  (113cm je raspon krila)









i poletio je, debelo preko 150km/h:
http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/mig7-coro-28asp-motor/msg35028/#msg35028






Odg: coro mig 7 combat

Reply #24
bit će veselo ovaj vikend koliko vidim  ;D :D samo da se sve dobro svrši  :-\
i da zapale na livadi jasno, jer sam čuo i priče da se zna dogodit da metanolci samo gledaju elektraše kako lete ako imaju loš dan.


evo par slika na 107cm telki za usporedbu.  (113cm je raspon krila)







 
 
Tomo kaj ti to gledaš neke turske sapunice..no,no.... ::) ::) ::)

 
Toni

Odg: coro mig 7 combat

Reply #25
jok, ja za stolom sređujem model a žena to gleda,
danas je dupla u nizu pa imam taman fore za završiti model.

vidimo se na livadi, sredi novu auroru za oba modela  8)


p.s. daj makni taj cijeli quote sa slikama, sve se poduplalo bokte  :o

Odg: coro mig 7 combat

Reply #26
pa kad je onako lijepi crno-bijeli  ;D ;D ;D


Odg: coro mig 7 combat

Reply #28
ja sam ovih dana izrezal sve do kraja i cak sam rezao novi trup posto sam nabavio 3 mm coroplast koji je 50% laksi od 4 mm, a dovoljno je cvrat za moj ukus. stari trup od 4 mm coroa je imao 128, a ovaj novi ima 64 grama.

danas sam radio testove s ljepilom na materijalu i nisam nasao nista sto bi me zadovoljilo osim hot glue pistolja, ali on mi nije za veca ljepljenja jer se ohladi dok nanesem na sve... s cime ste vi ljepili ramenjace za coro i coro za coro?
struja zakon, nitro USTAV