Skip to main content

Topic: RC veza protiv FPV-a (Read 3045 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC veza protiv FPV-a

Ovaj kratki video sasvim dovoljno govori o utjecaju jedno na drugo...
FrSky koristi slican sistem za komunikaciju kao i Futaba i Hitec, mnogi sistemi koji nemaju spread hopping ne bi radili ni na pola ko u ovom slucaju;
Pošto ima sve više ekipe koja leti FPV najmanje šta se moze napraviti je testirati sve na zemlji, u svim mogucim kombinacijama kako bi se izbjegle manifestacije u zraku...


RCvsFPV

Odg: RC veza protiv FPV-a

Reply #1
Svaka čast na filmiću i trudu. Ovakvih stvari treba više.
Definitivno zabrinjavajuće.

Ja sam na Futaba 2.4GHz FAAST sistemu, znači li to da su tu mogućnosti komplikacija manje?

Da li imaš neku preporuku za FPV sistem za početnika s 1 km ili tako nešto dometom isključivo s HK?
Nikak da mi netko odgovori na to pitanje.

Odg: RC veza protiv FPV-a

Reply #2
sistemi koji imaju diversity + spread hopping po bandu su puno bolje adapriraju na vanjske smetnje, najbitnije stavke su da se razmakne video predajnik od rc prijemnika, prijemniku staviti antene pod 90 stupnjeva, znaci jedna V druga H ili u obliku slova V prema gore ili prema dolje i podesit kanal na video linku tako da harmonik predaje preskace 2,4G band
danas vec postoje i RF filteri za video linkove, cijene su im od 6-30$, u vecini slucajeva potpuno rezu eventualna preklapanja po rc bandu, ruše harmonike i do -40 dB
a za 1km imas na HK onaj set na 900MHz snage 200mW, ima kolega tompa isti i to radi i vise nego odlicno, antene su home made patch za 980MHz na prijemniku i dipol na predajniku, koliko se sjecam ima 2-2.5km savrsenu sliku

Odg: RC veza protiv FPV-a

Reply #3
Tipa taj paketić za 49$ 900MHz/200mW koja je priča s uvozom?
Vidim da taj paket imao 400grama masu, znaći manaj kutija, jel to prođe carinu bez problema?
Tipa ne pišu na paket da je radio oprema?

Odg: RC veza protiv FPV-a

Reply #4
ma nista kinezi ne pisu, a ako imas srece valjda ce ti proci carinu bez problema


Odg: RC veza protiv FPV-a

Reply #5
Hm, zanimljivo i vrlo korisno... Hvala Davore!

Svi nešto lete prek kamera pa bi i ja probao..

Kakvo je stanje između 35 Mhz i 5,8 Ghz video linkom, recimo ovim, misliš da će proći carinu?!?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15295

A jel se te stvari mogu uvesti u EU? Kakva je tamo procedura, zna netko?

Odg: RC veza protiv FPV-a

Reply #6
35MHz i 5,8GHz nemaju nikakva podudaranja, preveliki je razmak izmedju frekvencija
takav link ti ima kolega jazavac, radi sasvim solidno a sta se tice uvoza ne bih znao detalje, inace je dozvoljno kako i u EU tako i kod nas 25mW za 5,8GHz a sad...mozda nece nitko nista ni pitati