Skip to main content

Topic: prva stanica za apsolutnog početnika (Read 9727 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prva stanica za apsolutnog početnika

Pozdrav svima!

Evo ovako, želim izraditi model aviona od deprona. Naime, prije svega moram kupiti stanicu, te sam uz savjetovanje jednog starijeg modelara došao do hobby king stranice te do slijedećeg modela stanice:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8337

Zanima me da li je to prava stanica na kojoj mogu naučiti osnove, te da će me poslužiti.
Još jedna stvar, čitao sam o carini/poštarini sa HK, i samo sam se zbunio, carina 140 kn, ovako naplate, onako ne, eto molim sve iskusnije forumaše da mi što preciznije objasne proceduru.

Hvala svima  :)
Leo Vince

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #1
Ja sam počeo sa stanicom koju sam dobio uz avion, skršio sam ga u sekundi jer je sve bilo preosjetljivo  i po meni je bolje nabaviti stanicu sa expo-om i dual rateom..... Turnigy 9x dušu dala za početak.....

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #2
Ja sam počeo sa stanicom koju sam dobio uz avion, skršio sam ga u sekundi jer je sve bilo preosjetljivo  i po meni je bolje nabaviti stanicu sa expo-om i dual rateom..... Turnigy 9x dušu dala za početak.....
Pa čak bi ju si i priuštio (ako je to ta: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8991__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_1_v2_Firmware_.html ), samo da me nije toliko strah da će mi carinu poklopit još 20$

Ajmo još koji savjet ljudi,  :(
Leo Vince

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #3
Turnigy 9x je odličan odabir za početnike i one s slabim buđetom s obzirom što nudi za te novce, no najveći problem je doći do nje jer je uvijek na backorderu. Ista stvar, drugi naziv - Fly-SkyTH-9X, nažalost i do nje je teško doć jer ju je LeaderHobby maknuo iz ponude. Sad, ili nabavit rabljeno ili čekati novi 9XR, al opet, jednom kad izađe, trebati će oređeno vrijeme da se vidi jel to dostojna zamjena za 9x.

Stanica koju si naveo u 1. postu nije loša (ipak, pogledaj onu od 6 kanala, 4 kanala je malo) no to je apsolutni minimum i uzmi je samo ako nisi strpljiv i ne nabaviš nešto bolje, jer vjeruj mi, već u startu će ti falit neke stvari, nešto se da srediti u tim stanicama (preko računala) al sasvim je druga stvar kad te promjene možeš napraviti na licu mjesta a to s ovom jednsotavnom nemožeš jer kao prvo nema display.

lp,
Marko

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #4
To je dobra stanica i za početnika je ok. 4 kanala je dovoljno za početnika i za veliku većinu modela koji danas lete.
 Interesantno je kako su generacije i generacije modelara uspjele letjeti sa takvim stanicama.. i to ne tako davno.. bez displeja, mikseva... ekspoa i ostalih neophodnih stvari.  U ta divna  vremena kad su modelari ponešto i razmišljali kako bi riješili "probleme" poput prevelikog hoda komandi....  kako izvesti upravljanje elevonima bez mikseva na stanici... i naravno  u tome su uspjevali... 
Samo ti naruči tu stanicu.. i složi model pa s njime u zrak. a kad savladaš upravljanje modelom sa tom "siromašnom" stanicom... i nabaviš jednu od "pametnih" onda ćeš samo podići bavljenje ovom našom boleštinom na jedan novi i viši nivo.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #5
To je dobra stanica i za početnika je ok. 4 kanala je dovoljno za početnika i za veliku većinu modela koji danas lete.
 Interesantno je kako su generacije i generacije modelara uspjele letjeti sa takvim stanicama.. i to ne tako davno.. bez displeja, mikseva... ekspoa i ostalih neophodnih stvari.  U ta divna  vremena kad su modelari ponešto i razmišljali kako bi riješili "probleme" poput prevelikog hoda komandi....  kako izvesti upravljanje elevonima bez mikseva na stanici... i naravno  u tome su uspjevali... 
Samo ti naruči tu stanicu.. i složi model pa s njime u zrak. a kad savladaš upravljanje modelom sa tom "siromašnom" stanicom... i nabaviš jednu od "pametnih" onda ćeš samo podići bavljenje ovom našom boleštinom na jedan novi i viši nivo.
likam

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #6
Turnigy 9x je odličan odabir za početnike i one s slabim buđetom s obzirom što nudi za te novce, no najveći problem je doći do nje jer je uvijek na backorderu

Da li mi možeš pojasniti ovaj pojam?? nisam baš u tom điru  :)
hvala na savjetu

To je dobra stanica i za početnika je ok. 4 kanala je dovoljno za početnika i za veliku većinu modela koji danas lete.
 Interesantno je kako su generacije i generacije modelara uspjele letjeti sa takvim stanicama.. i to ne tako davno.. bez displeja, mikseva... ekspoa i ostalih neophodnih stvari.  U ta divna  vremena kad su modelari ponešto i razmišljali kako bi riješili "probleme" poput prevelikog hoda komandi....  kako izvesti upravljanje elevonima bez mikseva na stanici... i naravno  u tome su uspjevali... 
Samo ti naruči tu stanicu.. i složi model pa s njime u zrak. a kad savladaš upravljanje modelom sa tom "siromašnom" stanicom... i nabaviš jednu od "pametnih" onda ćeš samo podići bavljenje ovom našom boleštinom na jedan novi i viši nivo.

Ovo je jako lijepo rečeno,  za početak u bilo kojem hobiju, temelji su vrlo bitni.
Leo Vince

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #7
Ako mislis letjeti helice treba ti 6 kanala BTW
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #8
Ja letim sa HK stanicom nekih 3mj i jeste zivahna na komande... Al opet sam naucio osnovne i zadovoljan sam i sretan! I zasad zadovoljava moje potrebe.
Lp,
Alex

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #9
Moja prva stanica je bila HK-T6a
 i bio sam zadovoljan, mogao sam preko t6 configa si srediti mixeve, ubaciti D/R na prekidaće - imao sam i bombu na corsairu koju sam akrivirao preko prek. Na trimerima sam imao sa prek. i flaperone na cesni (svašta nešto) Te sam si spremao confige i samo pozivao na terenu preko lap-topa kada sam ih vozio više 5-6 komada :D

Sve u svemu odlična mi je bila za početak i jako jeftina :).
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.


Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #11
Moja prva stanica je bila HK-T6a
 i bio sam zadovoljan, mogao sam preko t6 configa si srediti mixeve, ubaciti D/R na prekidaće - imao sam i bombu na corsairu koju sam akrivirao preko prek. Na trimerima sam imao sa prek. i flaperone na cesni (svašta nešto) Te sam si spremao confige i samo pozivao na terenu preko lap-topa kada sam ih vozio više 5-6 komada :D

Sve u svemu odlična mi je bila za početak i jako jeftina :).

Znači ipak je izvedivo, moram još razmisliti malo.  :)

Ne planiram heli uzimati, bar mi to nije trenutni plan. Imam nacrt za CESNU sa brushless motorićem, iz ABC tehnike (sa kojom sam se slikao, i izašao u tom broju ABC-a  :D ,onda sam financije usmjerio u nešto drugo, ali sada sam totalno zagrijan i imam mogućnosti )

Hvala svima na pomoći, odluka bi trebala pasti ovaj vikend, pa ću javiti izbor  :)
Leo Vince

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #12
Vidim da si slavonac :) kao i ja.
Evo ja sam se za početničku stanicu odlučio za Spekrtum DX6i i 3 godine je već "žuljam" s raznim avionima. Prijemnici (Orange) su mu 5$ i to nema premca toj cijeni (naravno Spektrumovi prijemnici su 50$), trenutno imam 9 modela raznih aviona (jučer jedan razbio)  :D u koje stavim samo bateriju i leti, u svakom modelu je prijemnik.
No došlo je vrijeme za prelazak na jači model, očekujem slijedeći tjedan da će mi doći (opet) Spektrum DX8, pa ako budeš još zaintereiran, moj DX6i će bit na prodaju zajedno s 2 prijemnika (jedan 5 kanalni full range AR 500 i 6 kanalni AR 6100 originali).
Ak si u blizini, možeš dobit i demonstraciju na Čepinskom aerodromu :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #13
Vidim da si slavonac :) kao i ja.
Evo ja sam se za početničku stanicu odlučio za Spekrtum DX6i i 3 godine je već "žuljam" s raznim avionima. Prijemnici (Orange) su mu 5$ i to nema premca toj cijeni (naravno Spektrumovi prijemnici su 50$), trenutno imam 9 modela raznih aviona (jučer jedan razbio)  :D u koje stavim samo bateriju i leti, u svakom modelu je prijemnik.
No došlo je vrijeme za prelazak na jači model, očekujem slijedeći tjedan da će mi doći (opet) Spektrum DX8, pa ako budeš još zaintereiran, moj DX6i će bit na prodaju zajedno s 2 prijemnika (jedan 5 kanalni full range AR 500 i 6 kanalni AR 6100 originali).
Ak si u blizini, možeš dobit i demonstraciju na Čepinskom aerodromu :)
Slavnoca se prepoznaje lako  ;D
Nije problem, ja sam iz SB, lako se dogovoriti. Ako ti nije problem da li možeš na pp poslati detaljnije o stanici,i da vidim o kojoj se cifri radi da ne pišem po temi bezveze :)
Leo Vince

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #14
Evo ovako imam jedno pitanje, da ne otvaram novu temu bez veze, uzeo bih si stanicu esky et6i 2.4ghZ 6 kanalnu stanicu, izrađivao bi Model aviona CESNA, sa brushless motorićem.

Dobijem znači stanicu i prijemnik, nikakve kablove ni cd. Da li će ta stanica nesmetano raditi na tom modelu, te da li će mi trebati v tail mix? Da li su ti kablovi služe za nekakvo programiranje ili? Eto molim sve za bilo kakav savjet/komentar da pomogne.

hvala! :)
Leo Vince

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.