Skip to main content

Topic: prva stanica za apsolutnog početnika (Read 9717 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #15
Poz. Neče ti trebati V-tail mix za cessnu care. Trebat če ti Y kabel za serva na aleronima osim ako ne misliš slagati alerone na jedan servo  ???

Stanica ti je dobra za početak, ja je imam na par modela pošto za svoju nemam više od 8 prijemnika :D. Na cessnu baciš 4 serva, na stanici odmah imaš servo revers na prekidačima naprijed i rokaj hahahah. 2.4Ghz je i to radi super!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #16
Pozdrav drugari, ja sam takodje pocetnik, imam nekih hiljadu eura u steku a skupljao sam upravo za rc. Interesuje me da li da kupim neku jacu stanicu pa za mjesec dana neki jeftiniji model ili se tako skupa stanica na isplati za pocetnika. i interesuje me da li simulator ima nekakvog loseg efekta po dobru stanicu.  Molim odgovorite i svima hvala unaprijed!!!

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #17
Za 1000€ možeš kupiti dobru stanicu i dobar model.

Od stanica bih ti preporučio Futabu 8FG ili Multiplex Royal Pro 9, prednost kod Futabe je dostupnost prijemnika za 20$.
Ako se namjeravaš zadržati u hobiju, a sudeći po budžetu pretpostavljam da namjeravaš, naravno da se isplati uzeti bolju stanicu. Najčešći razlog zašto većina ljudi kupuje jeftine stanice su ustvari financije. Simulator kao takav nema nikakav efekt na stanicu :)
MAK Zapad

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #18
Ja mislim da ti nece trebati nikakvi mixevi barem ja tako mislim kod mene ne trba a kod mene stanica radi bez problema  :)

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #19
prednost kod Futabe je dostupnost prijemnika za 20$.
nema prijemnika za 20$  ;)


za 1k € mozes imati odlicnu stanicu i cijeli hangar aviona. helici su skuplji a bogme i opasni po novcanik za odrzavanje.
ugl,lijepe i dobre modele mozes kupiti i za manje od 100€ tako da lijepo rasporedi budzet i uzivaj u ovom opustajucem hobiju.

recimo,zviri na e-bay i cijenkaj se za stanicu..mozes jako lijepo proci s cijenom..tako i sa svime ostalime  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #21
prednost kod Futabe je dostupnost prijemnika za 20$.

A šta reći onda za Spektruma ?
Prednost su prijemnici od 6$ :D

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11965__OrangeRx_R610_Spektrum_DSM2_6Ch_2_4Ghz_Receiver_w_Sat_Port_.html

I što je najbolje, ti prijemnici rade super, govorim iz vlastitog iskustva, kao i original Spektrumovi (imam ih 6 Orange i 6 Spektrumovih).

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #22
Sve 5, ja sam rekao ono što bih ja preporučio čovjeku. To su Futaba i Multiplex (eventualno JR XG8 ili tako nešto)
MAK Zapad

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #23
Kao prvo, hvala vam puno drugari! Lijep je osjecaj kad covjek ovako ima nekog da ga posavjetuje! Ovako reci cu vam ukratko, to je moja neostvarena zelja iz djetinjastva i namjeravam je ostvariti... da naglasim da sam vec imao dva koaxijalna kineza i da sam shvatio da su to obicne igracke, bacio sam pare za ukupno svega 5 sati leta toliko su izdrzali do kvarova koji se naravno ne mogu popraviti! s obzirom da zivim u inostranstvu moje su mogucnosti bolje za nabavku toga, tako da to ne predstravlja neki nepremostiv problem... koristio bih tu stanicu i za simulator a mozda bih se jos mogao protegnuti za skuplju stanicu ali ne znam da li bi time dobio vise, i uopste da li me ta stvar moze posluziti koju godinu? jos jednom hvala svima!

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #24
vječito pitanje za početnike, koju stanicu... (svi smo tamo bili :) )

kako ja to vidim

esky/hk ili slične 4/6 ch bez memorija za modele - ca 300-400kn - ok za početak, kasnije manje više neupotrebljiva za nešto zahtjevnije

dx6, hitec optic, mx 12 , futaba t6ex- 6 kanala  -  do 1200 kn - imaju sve što ti treba i što će ti trebati u narednih bar godinu dana, a može ti jako dugo trajati

mpx cockpit sx, dx7 i sl 7 kanala - ca 1400-1800 kn - jako dobre stanice i mogu ti trajati "doživotno", odnosno, s njima možeš voziti "gotovo" sve

aurora, mpx royal 9, futaba 8, dx8, mx 16 i i slične 8/9 kanala - 2200-2700 - ajmo reći neka malo viša klasa, super stanice, 50 i više posto funkcija na njima vrlo vjerojatno nikad nećeš koristiti :)

imaš sad tu dalje još stanica sa više kanala i bla bla ovo ono, telemetrije, autopiloti, žiroskopi, fpv, bla bla i dalje, to ćeš sve sam otkriti

pošto veliš da si početnik, zapitaj se u bilo kojem hobiju, da li ćeš odmah kupiti nešto najskuplje?
teoretski, ako financije nisu problem to i je najbolji izbor, ali, ako ti se ne svidi hobi, istrpao si lovu, pa će ti to stajati doma

kao što vidiš, razlike su u cijeni 1:9, a mogu biti i 1:59 :)

gore navedena podjela je pisana ovako iz glave, cijene su okvirne, čisto da se kolegi  u post, dva, prikaže stanje

najbolje je naravno da ti neki iskusniji kolega pojasni što te zanima, po mogućnosti na livadi, da vidiš i "opipaš" što se to spremaš kupiti

za sve drugo tu je google :)

e, da , prijedlog...

s obzirom da si rekao da živiš i daćeš kupovati vani
a, s obzirom na navedeni budžet, ovim redoslijedom

ako si ziher da je to nešto čime se želiš baviti

mpx royal pro 9 2.4

a ako nisi siguran da li je to to, ideš naravno na totalno budget varijantu

dx 6 + HK orange prijemnici





Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #25
Odlican post zagi, kopiram i stavljam na sticky.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #26
:)

thx

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #27
je al isto vrijedi da sve prolazi a stanica ostaje godinama...kupi ti neku bolju(ne naravno najskuplju)stanicu odma...moj je prijedlog graupner MX-20 350 Eur
http://www.heli-shop.com/shop/products/en/RC-Area/Radios-24Ghz/Radios-JR-Graupner-24Ghz/GRAUPNER-MX-20-12-Kanal-HOTT.html
ili futaba 10C 391 Eur
http://www.century-rc.com/ecs/product_show.php?p_id=5448
ako ideš na jeftinije zna se koja je best buy...Turnigy 9x
i još ti ostane za po jedan multirotor,jedno Zagi krilo,i jedan npr Trex 550 helić(koji ćeš razbit u prvom letu)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #28
prednost kod Futabe je dostupnost prijemnika za 20$.
nema prijemnika za 20$  ;)


za 1k € mozes imati odlicnu stanicu i cijeli hangar aviona. helici su skuplji a bogme i opasni po novcanik za odrzavanje.
ugl,lijepe i dobre modele mozes kupiti i za manje od 100€ tako da lijepo rasporedi budzet i uzivaj u ovom opustajucem hobiju.

recimo,zviri na e-bay i cijenkaj se za stanicu..mozes jako lijepo proci s cijenom..tako i sa svime ostalime  :)
a to sa cjenjkanjem na Ebayu uvijek nekako izađe na cijenu koju moš nać i u najpovoljnijim web dućanima samo onda ipak imaš kakvu takvu garanciju...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: prva stanica za apsolutnog početnika

Reply #29
je al isto vrijedi da sve prolazi a stanica ostaje godinama...kupi ti neku bolju(ne naravno najskuplju)stanicu odma...moj je prijedlog graupner MX-20 350 Eur
http://www.heli-shop.com/shop/products/en/RC-Area/Radios-24Ghz/Radios-JR-Graupner-24Ghz/GRAUPNER-MX-20-12-Kanal-HOTT.html
ili futaba 10C 391 Eur
http://www.century-rc.com/ecs/product_show.php?p_id=5448
ako ideš na jeftinije zna se koja je best buy...Turnigy 9x
i još ti ostane za po jedan multirotor,jedno Zagi krilo,i jedan npr Trex 550 helić(koji ćeš razbit u prvom letu)

Futaba 10C nikako nije najbolji izbor, osobito za tu cijenu, jer je 8FG bolja stanica u apsolutno svakom pogledu. Više kanala, update-anje firmware.a putem flash kartice, podrška za Futabin 750 itd. itd. itd.
10C je izvrsna stanica, ali već stariji model i 8FG je puno bolji izbor. Ne znam zašto bi itko kupio 10C, osim ako ju ne dobije po dobroj cijeni
MAK Zapad

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.