Skip to main content

Topic: Canadair CL-415 (Read 29767 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Canadair CL-415

Reply #75
Moram priznat da mi je tesko... zna li netko di ima neki detaljniji buildlog za ispratiti? Tražio sam po rcgroups ali ne mogu naci ovakav kit nigdje
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."


Odg: Canadair CL-415

Reply #77
Napravio sam štivu, i sad sam krenuo s trupom, ali jednostavno ne znam di da krenem, čak sam pokušao složit i nosače motora ali nisam siguran da bi dobro to napravio pa sam odustao... jednostavno mi fali slika za orijentaciju, moje iskustvo je vrlo malo da bi mogao slagati po intuiciji.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."


Odg: Canadair CL-415

Reply #79
Ova dva plusića lijepe se na ove klipiće i formiraju aerodinamičku formu na nosačima čamaca!!!!

Odg: Canadair CL-415

Reply #80
Skuzio! Damir napisao gore ;)
Evo par slikica kako napredujem, nije baš neki rad za pohvaliti se, ali srediti cemo to sa malo onog magicnog kita od Damira :)
[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Canadair CL-415

Reply #81
Super to tebi ide samo požuri , jer još mjesec dana i idemo na vodu a ako zatopli i prije na Jarunu!!!!! :D

Odg: Canadair CL-415

Reply #82
Bit ce on brzo gotov, samo ja ga spremam za more jer sam iz RI, ali bi volio posjetiti vas u ZG ako budete imali Canadair Day! :D
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Canadair CL-415

Reply #83
Svaka čast na gradnji.
Pitanje: koje lipilo koristite za lipljenje "deprona".
Do sada sam radio modele sa Flitetest_a i koristio hot glue ali bi sa pravim lipilom pokusao smanjiti težinu modela. U prosjeku bi potrosio 6-7 hot glue stapica (oko 150 gr).
Unaprijed hvala.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Canadair CL-415

Reply #84
Evo moja iskustva:


UHU Por: Po mom iskustvu najgore a ne baš jeftino ljepilo. Nanese se na obje strane vrlo tanko, pusti da se osuši 5-10 min i dobro stisne. Nema mjesta za grešku :)


PU Max: Ljepilo za drvo, vrlo kvalitetno. Ima negdje post od diogena kako se točno radi s njim, ali ukratko, reagira sa vodom, iscijediš malo i kapneš max 1 kapljicu vode i dobro zamješaš da se zapjeni i možeš raditi s njim. Tako navlaženom treba oko pola sata  da stisne za daljnju obradu. Ljepilo expandira i blago žute je boje. Bočica od 75g je cca 25kn.


5 min Epoxy: Ima ga na HK jako jeftino, kod nas je strašno skupo, 50kn za "špricu", mislim da je oko 1€ na HK. Meni najdraže ljepilo, zamješa se, nanese i za 5 min stisne a za 10 je suho.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Canadair CL-415

Reply #85
Hvala

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu


Odg: Canadair CL-415

Reply #87
Pitanjce, kako mislite riješit kontrolne šipke za rep ?! S obzirom na potrebnu dužinu od cca 50cm, ako su servaći na poziciji ispod sedla.
Moja ideja je da produžim ove control šipke
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13034__Push_Rod_and_Sleeve_Set_5pcs_bag_.html
Pošto su pocinčane iste se daju meko lemit.Višak naravno cvaknem. Sami spoj mislim izvest na komadiću špera tako što bi bužire zalijepio s razmakom ili zazorom od cca 3cm. Između bi bio lemnispoj od 1cm što daje hoda +- 1cm.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Canadair CL-415

Reply #88
@Sys: na plovke je potrebno izbrusiti onu stepenicu, inaće će biti problema sa odvajanjem vrhova krila od vode! Stepenica je u praksi malo iza težišta.

@KrešoZG: i ja ću koristiti sleve sa plastićnim rodovima, ove sa slike, spajanje krimpanjem + loctite:

[attach=1]

Cijeli kišni vikend režem, brusim , lijepim, podešavam, a avijun još izgleda kao kostur komarca... :'( ..više sreće next weekend...

Damir

Odg: Canadair CL-415

Reply #89
Ipak sam poslušao preporuke - na tavanicu štive sam kroz balzu izbušio rupice: iako ne očekujem prodor vode u pregrade, dobro je imati mogućnost sušenja i cijeđenja nakon letanja:

[attach=1]

Štiva je sada odozdo zatvorena oplatom:

[attach=2]

Ovo mislim da je važno: donji dio vertikalca zalijepio sam za bočnu stranu samo sa jedne strane; druga strana se lijepi kada je sve više-manje dovršeno. Time ću zadnjim lijepljenjem izravnati sve moguće pomake i falseve koji mogu nastati gradnjom; na slici se vidi da jedna strana nije zalijepljena:

[attach=3]

Damir