Skip to main content

Topic: Kišni vikend - 2 nova depronca  (Read 3137 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kišni vikend - 2 nova depronca

Eto.. pošto je vrijeme bilo kakvo je bilo... odlučio sam potrošit koju ploču Climapora.. i obnovit svoju depronsku eskadrilu.. sad sa samo moram zaustavit, jer već imam x novih ideja... Mislim da je čist fino ispalo... Prvi za tatu a drugi za juniora...
Poigrao sam se i sa folijama po prvi puta - uz grijanje fenom moram priznati da jako lijepo prijanjaju..
izgledaju puno ljepše od selotejpa, jer nema preklapanja... donji dio na avionu je folija iz Kauflanda po 2 kn/rola - vrlo tanka sa 3d holo-efektom...
Ak nekoga zanima, mogu postavit i neke datelje, iscrtat neki nacrt i to...

Avion - 80cm
Tu se nema kaj puno reć... što manja masa, čim više motora i beskrajna zabava je zagarantirana..
   motor: 2210N 1000Kv Brushless Motor
     prop: GWS9050
       esc: Turnigy AE-30A
baterija: ZIPPY Compact 1000mAh 2S 25C
    servo: 3 x 9g.
-------------------------------------------------------
rtf masa cca. 450 g
potiska > 700 g.



Delta - 60cm
Ovo me više zanima kak bu letjelo... još nisam motor montirao po sredini / kroz deltu... Nadam se pitomom i
predvidivom modelu... da naučim juniora letjet kak spada..

   motor: TURNIGY 2204-14T 19g
     prop: 8x4.5 sf
       esc: TURNIGY Plush 12amp (2A BEC)
baterija: Turnigy nano-tech 460mah 2S 25~40C / kasnije sigurno i 3s  :P
    servo: 2 x 9g. - delta mix
-------------------------------------------------------
rtf masa cca. 250 - 300 g
potiska > 300 g.




Deltica leti ko beba.... ovaj prvi je podbacio.... >:(
Delta - 60cm climapor
Ako se ovo vrijeme skulira, bumo to digli u zrak... Možda i snimili...  ;))

Odg: Kišni vikend - 2 nova depronca

Reply #1
Fora!


Odg: Kišni vikend - 2 nova depronca

Reply #3
Zakon...rađeno iz glave ili po nekim nacrtima?

Imaš kakvih detalja, setup, težina, itd.? Pretpostavljam da nisu poletili jer kiša još nije stala ali me jako zanima kako lete :)

Odg: Kišni vikend - 2 nova depronca

Reply #4
Zakon...rađeno iz glave ili po nekim nacrtima?


Imaš kakvih detalja, setup, težina, itd.? Pretpostavljam da nisu poletili jer kiša još nije stala ali me jako zanima kako lete :)
Skicirao sam na kompu... ali više zbog toga da zračunam CG kak spada... Ne, još nisu letjeli... vidiš da su vršci krila čitavi i nisu zamusani od trave...  :D

Odg: Kišni vikend - 2 nova depronca

Reply #5
ojla susjed... pa nisi se pohvalio da si bio produktivan za vikend .. cuj, prijavi se kad sunce progleda pa da vidimo kak to zuji ..

inace, vidim da si stavio "skiju" na svog depronca, ja vise volim stavit ekstra plocu sa svake strane taj prvi dio 10tak cm ... bumo vidli kak ovo tvoje rjesenje funkcionira ...

Odg: Kišni vikend - 2 nova depronca

Reply #6
Kak je vrijeme krenulo... trebat će mu skija ako zasniježi... :D