Skip to main content

Topic: Još jedan Zagijaner (Read 3703 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedan Zagijaner

Eto obzirom da je zadnji zagi postao maksimalno neupotrebljiv... silom prilika opet gutam smrad i toksine topljenog XPS-a... no šta je tu je...
pa krenimo redom...
Standardna tabla XPS_a 50 mm..
[attachimg=1]
[attachimg=2]

Pa spajanje polovica, nažalost potkrala mi se mala greškica pri rezanju.. no to ću kasnije popuniti sa staklom.
[attachimg=3]

Pa ukapanje servacha i karbona.. na zadnjem je popucao stiropor oko nosača motora, tak da sam to ovaj put malo pojačao.
[attachimg=4]
[attachimg=5]

Pa prva runda stakla (probao sam biti brz sa finish expoxy-em 20 Min..) katastrofa.. jedva sam jednu polovicu navukao..
[attachimg=6]
[attachimg=7]


Danas sam prešao na RG-ev LF epoxy, ajde uspio sam zamotati 1.5 puta u 50 minuta...
[attachimg=8]
[attachimg=9]
[attachimg=10]
[attachimg=11]

Ostalo je par sitnica za popraviti, no to ću vjerojatno sutra.. obrusiti.. pa popraviti gdje treba..


I naravno.. pošto sam kratak s materijalom... zakrilca sam krenuo raditi od avio-špera 1mm, rebarcima i balzom 2mm.
[attachimg=12]

Naravno i to ide u 48gr staklo.

Od cijelog paketa deprona (20kom) nakon brutalne zime, ostalo mi taman za winglete :) :) ;D tako da oni idu od deprona..


Inicijalni power setup dok ne stigne pojačanje je 200-ak Watta outrunner iz predhodnih modela..

Odg: Još jedan Zagijaner

Reply #1
Po pitanju power setupa.. da li se na ovakvim motorima može pomaknuti osovina, znači obrnuto?




Odg: Još jedan Zagijaner

Reply #4
Točno to mi je trebalo.. znači može se..

Staklo sam još prošlu godinu kupio u HK_u+ Finish Epoxy 20 Min...

Dok sam RG LF smolu dobio od jednog prijatelja koji inače proizvodi epoksidne smole i boje na epoxy bazi. On je za nekog mislim jedriličara uzimao bačvu RG-evog epoxy.a tako da mu je ostalo.. ;D


Odg: Još jedan Zagijaner

Reply #6
Sory kaj upadam, al radiš i rakete? Vidim apogee naljepnicu na prvoj slici pa zato pitam!

Odg: Još jedan Zagijaner

Reply #7
Radio sam.. ako bolje pogledaš vidjet ćeš dio ASPIRE u kutu na gornjoj polici :) :) ;D


Odg: Još jedan Zagijaner

Reply #8
Hehe, mrak, ja sam kupio njihovog saturna 5 pa čekam zimu da počnem sastavljanje!

Odg: Još jedan Zagijaner

Reply #9
Hehe, mrak, ja sam kupio njihovog saturna 5 pa čekam zimu da počnem sastavljanje!

Ja sam rakete zamjenio avionima... problem mi je što se ne mogu kupovati motori tipa F kod nas (barem ja ne znam gdje), a pod zadnje mi se više nije dalo kuhati gorivo.
Dodatno mi smeta što kod nas ne postoji poligon za modele poput Aspire koji lete preko 1.2 macha i preko milju visoko.. tak da je to sve onda totalna ilegala..

Inače je prekrasan hobby, možda čak i malo nabrijaniji od aviomodelarstva... Sve si razmišljam da iskoristim 24 mm RMS na nekom od budućih avio modela ;D


Usput.. danas sam popravljao greške na zagiju.. nije ih bilo baš previše, no pitam se zbog čega odmah nisam epoxy razvlačio valjkom..  :-[
Sami expoy od R&G-a me oduševio, čist, tvrd kao staklo i odlično se brusi..

Trenutna težina modela (dva serva, karbon, nosač motora i staklo) je 350 grama.. vjerojatno će biti nešto manje kad se pobrusi..
Kako za sada stvari stoje.. kad se doda još baterija i motor... bit će sigurno 800+ gr.