Skip to main content

Topic: Jubilarni 100-ti model... (Read 3957 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jubilarni 100-ti model...

Eto baš hoću ....!
Došlo vrijeme i da se ja malo hvalisam !


Jučer bio uspješan maiden flight mog 100-tog aviomodela... ovaj puta jedan depronski Horten rađen za kolegu Romana.
Evidencija mi nije apsolutno točna, možda je i 102-ti ili 96. model, ali zapisal sam  samo veće modele , bilo RC ili FF uz minimalni kriterij da mora imati barem neki uređaj za kontrolu,npr. determalizer.
I svi su samogradnja, jedini model koji sam dobil gotov je jedan od kolege sa ovog foruma , nick 'davor' !


I tako, odemo na Kanal po snijegu, prvo smo letili na 2,4, onda prepisali parametre programa u Romanov MPX i ubacili jedan sint 40 mhz u model i stvar šljaka.
Na kraju sam i ja poletil mog Hort. pa smo uživali u zračnom boju uz krilaticu: 'Hebeš ako se sudarimo i skršimo, uživancija je nenadjebiva'. Sve dok nismo pocuclali sve batke kaj sam pripremil, a proslava jubilarnog 100-tog nastavila se do sitnih sati....


Zašto se hvalisam: hebite se RTF-lajbeki i dalje bumo krpali vaše i naše krševe i dvostruko guštali!


Damir.


PS. Da netko nebi pomislio: nisam modelarski guru, nisam RC-pilot nego sam jubito-pilot, ne pišem feljtone kao jedan poznati modelar i hebe mi se kaj neki misle o meni..
Evo i dve fotke sa jučerašnjeg eventa..


Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #1
bome lepo
 
jel u ukupan broj ulaze i arf modeli ili samo samogradnja?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #2
Sto modela, sto veselja, nek ti je još tisuću!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #4
Cestitam !!!

ali kada sam vec tu daj se malo pozabavi jednom sitnicom koja u ove hladne dane nije za zanemarirti,

znam samo da LiPo ne vole hladnocu,u njemackoj pojedini imaju kofer ukljucen na upaljac za cigarete u autu i tako ga griju da su batke stalno na prigodnoj temperaturi,
moze biti da idu predaleko ali ne bi bilo lose pozabaviti se time,
pogotovo ako je netko vec imao ugodan ili neugodan dozivljaj zbog hladnoce.

Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #5
Doigen svaka čast i dabodga ih napravio još toliko hehehe
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #6
@eewan:  isključivo samogradnja 'od nule' ili kit-komplet.  Materijal volim birati sam i izluđjem trgovce mojim zahtjevima  :D
@Ivan Iowa: LiPO mi na temperaturi oko 0C izgube jedno 10-15%,to je jako dobro, jer NiXX ponekada po zimi na livadi nisam uspio niti napuniti!
@svi ovdje: hvala, hvala koege, ali radi se o modelima , pa ne slavim rođendan!  :D

Gradnja je na svoj način zanimljiva, baš kao što je i letenje modela na svoj način uzbudljivo, a ima i povratna veza: kada nešto skršiš, opet se vračaš u radionu radi popravka !...slijedi smajlić br.3., ali ne smijem da nebi ličilo na 'feljton'.

Damir

Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #7
svaka čast majstore od zanata! neka te ruke posluže za bar još toliko a i puno više... znaš kao i ja i mnogi koji grade koji je to gušt ... pa uživaj i dalje i nadam se da se vidimo ove godine...pozdrav iz Vukovara!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #8


Svaka čast majstore . Još tri puta toliko i možeš u penziju.  Samo naprijed
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Jubilarni 100-ti model...

Reply #9
do sezone letenja buš na 150
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe