Skip to main content

Topic: Carina-2015 (Read 11885 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Carina-2015

Reply #30
Al to nije EU shop, tako da to nije ništa novo.

Odg: Carina-2015

Reply #31
Kako nije novo, ja sam naruciva do sada sa ebaya svaki put iz Kine Hong Konga i tko zna od kud pa mi nikad nista

Odg: Carina-2015

Reply #32
To što te nisu nikad carinili, neznači da tarifa nije postojala i prije.  ;)

Odg: Carina-2015

Reply #33
Hm nece ni sada, (nadam se) bija sam dobar cijele godine :)


Odg: Carina-2015

Reply #34
treba nazvati carinu i pitati, ja samo znam da kad se naručuje izvan EU ocariniti će veču količinu istih artikala, zatim ako procjene da cifra napisana je premala s obzirom na paket, i btw svi paketi prolaze rentgen, zatim ima razlika u mekom i tvrdom pakiranju i veličini i ovi koji šalju su jako dobro upoznati s time i trude se da to prođe bez carine...

Odg: Carina-2015

Reply #35
za mobitel se ne plaća carina

Odg: Carina-2015

Reply #36
Jel nije 5% na elektroniku?

I treba razlikovat carinu i pdv  :)

Odg: Carina-2015

Reply #37
Na elektroniku nema carine, samo porez i troskovi carinjenja, tako su mu i uracunali.

Odg: Carina-2015

Reply #38
Našao sam na PCE forumu neke informacije koje su odgovor na prvi post.

Quote
Ovo je nedavno bilo govora da EU mijenja. Neznam s kojim datumom pocinje, ali ce se VAT placat u drzavi iz koje je kupac. Citao sam neke prosvjede malih kupaca koji ce sad morat racunat VAT na 40 nacina pa se bune. Valjda 2 kriterija moraju bit zadovoljena da se zna odakle je (adresa, billing kartice, ip, itd itd) i onda ti po tome racuna VAT.
To valjda znaci da se online cijene moraju ispisat bez VAT-a, al nekako imam osjecaj da ce oni ostavit trenutne cijene i nadodat ti VAT za tvoju drzavu


Quote
Amazon to već radi, makne UK VAT i stavi naš PDV. Platiš onu cifru koju vidiš na ekranu i to je to, nema dodatnih troškova. Isto radi i Kinguin koji prodaje igrice, kada "vidi" da si iz HR doda 25% na cjenu i to je to, znači nema dodatnih plačanja nikakvih. Nije da moraš ispuniti obrazac i nositi u poreznu ili da će ti uz mobitel koji si platio stići dodatni račun.

Tvrtke koje izvoze valjda preko 30 000€ u drugu državu (negdje sam vidio i da se spominje 270 000kn) moraju naplačivati PDV države u koju robu isporučuju, s time da ako je UK VAT 20%, a HR 25%, tebi kao kupcu naplate 25%, 20 ide UK, a 5% HR.

Ovo o čemu svi pričaju je krenulo 1.1. i to se odnosi na digitalne usluge, telefonija, brodcasting, npr. igrice i to... Plačat ćeš porez svojoj državi, ali to se ne odnosi na klasičnu robu, nego samo ovo što sam naveo.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Quote
Znaci ne odnosi se na predmete tipa tenisice, odjeca itd?


Quote
Tako je. Ovaj zakon koji je na snazi od 01.01.2015. se odnosi na "Telecommunications, broadcasting & electronic services". KLIK!

Ako ti se da baš u detalje čitati, izvoli! ;)

Odg: Carina-2015

Reply #39
Motori propovi sve doslo nema carine

Odg: Carina-2015

Reply #40
Hm, baš nisam dobar u ovim zakonima. Neki dan mi je došao neki upit poštom da moram poslati podatke za jednu bateriju od 5000mah što sam naručio sa ebay-a. Dakle morao sam poslati neki dokaz da sam to naručio/platio i što već ne. Kako bi moglo u proces carinjenja, iako je baterija vrijednosti 237 kn.
Dakle sad čekam.
Ima li tko iskustva sa ovim?
Kako ide sa carinom i plačanjem poreza ako uzmem neki rc model iz Austrije ili Njemačke, slovenije? Ja ih pitam mailom dali oni automatski miču njihov VAT ili porez, ali mahom odgovoaraju da mogu ako ja imam svoj TAX ID broj, dakle firmu, pa da si sam to maknem. Uglavnom šalju po cijeni sa svojim VAT-om, i šta onda, ja na to još moram porez platiti?
RC-Race shop.de:
Hello,
we ship to Croatia too. The cost for shipping are EUR 8,90.
We send only including VAT. If you have a VAT ID Number the 19% Tax will be free.
 
 
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Carina-2015

Reply #41
Iz zemalja EU se ne placa carina i porez na cijenu koju platis, sve ti dodje direktno na adresu.

Odg: Carina-2015

Reply #42
Pozdrav

uhhhhh ja za prvu narudžbu helica i nisam bas naj bolje proso :'( :'(

22.1.2015. 9:48:02     CROATIA     10805 Zagreb CUV     Record item customs information      Retention reason : Invoice missing


Odg: Carina-2015

Reply #43
A što si mislio da će heli proći neopaženo?  ;D

Odg: Carina-2015

Reply #44
ma i nisam se puno nadao ali nada umire posljednja ;)