Skip to main content

Topic: ..svatko leti na svoj način.. (Read 23326 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #15
Bog te videl Luka de ste se to šlepali?

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #16
Mladosti naša ! nije da vas kudim al kad već imate želju za takvim adrenalinskim zanimanjem pribavite kompletan sistem veza i nađite nekog tko vas može u to uvesti kako treba .. ne govorim vam to bez veze i negovri vam to neki bezvetnjaković nego čovik koji iza sebe ims preko 2500 skokova pdobranom i preko 300 sati letenja paraglajderom... Zna biti pogotovo šlepanje jako opasno i pogubno - stoga vas molim !: pamet u glavu i dobra priprema a onda uživanje u letenju.....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #17
..svatko leti na svoj način..


Evo ovako to sa Paragliderom izgleda kod nas amatera u Moslavini :) :

Problem mi je sto si vremenski nemogu priustiti da prodjem obuku za letenje u nekom Paraglider centru.

Odlucio sam se za proucavanje prirucnika i vodic za parajedrenje. Uz to sam gledao mnogo videa sa youtubea. Forum Paraglidinga i upoznavanje sa iskusnom Paraglideristima. Sakupio sam dosta savijeta od starih letaca, Iskusni kolege su mi mnogo pomogli, u savijetima i nabavci odgovarajuceg krila, nacinu dizanja krila, odabiru mjesta za vjezbane...itd...

Nabavio sam si dobro krilo DHV1/2 iz 2005god.
Sistem veza(sjedalicu) sam posudio.

Prvo sam vjezbao samo na vjetru. Dizanje krila, i upravljanje.
Kasnije sam sa kolegom otisao na brdo.
Zabili vjetrulju, izvadili sendvice i sokove te cjelodnevno odboravili na brdu.
Prvo sam radio samo male poskoke sa krilom, pa uz lagan vjetar i letove od po dva-tri metra. Kasnije smo se niz brdo vukli sa strikom duzine oko 20m i dizali se do max. 10m. Tu smo vjezbali poljetanje, upravljanje, sljetanje...

Inace slobodno letenje me i ne zanima previse, nego me zanima motorno letenje,  no  ni na kraj pameti mi nije bilo da stavim motor na ledje i poletim bez nekih pred vjezbi.
Savijeti drugih su mi mnogo pomogli da izaberem donekle sigurne stepenice do nekog stecenog iskustva letenja.

Evo i slika sa jednog vikenda na brdu.

Giga...





Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #19
kolega fLy ja se slazem s njim oko toga Mladost ludost a i slazem se sa gos.PZD ja sam imao priliku u osijeku gledati slep paraglidera i to jedan lskusan pilot je bio zategnuo komande sto mu je stvaralo flaps i nije mogao da odljepi od zemlje i kad je vitlo otprilike otislo na maksimalnu brzinu valjda se pilot paraglajdera sjetio da treba popustiti komande i u tom trenutku u toj ogromnom inerciji pukla je na svu sreca slep sajla a pilot je samo nogu polomio.....
a ja imam iskustvo sa KAJTOVIMA imam 3.5m2 i uskoro mi stize 5.5m2 krilo sa gurtnom i svime na svu srecu nisam na dunavu zavrsio i nisam sa premolima zavrsio ali jesam sa dosta modrica i odrebotina i bolova..
tako sam i ja danas na svoj nacin letio evo vec neka 2 dana u Vukovaru vjetar pici ko lud i ja sam na livodu isao da letim i napravio sam skok sa  zmajem i sad evo nemrdam iz kreveta ledja me bole strasno jer sam pao i zmaj me jos i vukao....Tako sam i aj letio na svoj nacin  ;D ;D
a takodjer znam kolegu koji je zavrsio sa prelomom kljucne kosti u osijeku sa kajtom od 3.5m2 neiskusni kolega Strahonja je vezao gurtnu za zemlju i radio je flashove sa zmajom i nabio je preveliku brzinu sa znajem i gurtna se otrgla on ej poletio neka 4m u vis i prelomio kljucnu kost i zavrsio sa 4 sarafa ??? ???
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #20
i neznam zbog čega bi trebalo tak kazneno goniti tog ko bi nam prodal to krilo več sad su neki od nas punoljetni a kroz koji mjesec budemo i ostali.
Evo ispričavam se. Vidim da znate kaj delate, punoljetni ste, ne? Nemojte kupovati krilo, ja vam poklonim jedno koje mi skuplja u garaži prašinu.
Dam vam i DVD sa opisom kaj napraviti u slučaju kolapsa, prevučenog leta, negative i svih ostalih draži koje paragliding pruža. O tečaju nemojte ni
razmišljati, to je za penziće i papke, a i lovu bezveze bacate. Ovak ti lova ostane za bolničke troškove ili pogreb.
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #21
kaj god. ne mislim se baviti paraglidingom nit me to zanima. oprema koju imamo je oprema koju smo si mogli priuštiti, prije i poslje svakog šlepanja pažljivo sve pregledamo i za sad nema nikakvih problema a ako budemo tak radili i dalje nebude ni u budučnosti problema. to nam je zabava dok jak vjetar puše, inače letimo s avionima itd.
http://picasaweb.google.hr/103552553984493897731/Padobranstvo?authkey=Gv1sRgCJnB3MmTrPO8Yg#5454019380355650562

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #22
uh, ja sam za svakakvu zajebanciju, ali......

s ovim samo tražite sranje da se dogodi....

već vidim naslov na Indexu   " Koprivnica, mladić se xxxxxx, obješen na padobran koji su autom vukli njegovi prijatelji "


postoje bolji i brži načini da si sjebeš život, pogledaj video  ;D


Russian Roulette.wmv

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #23
kad kazes sj***ti zivot mislis li na ruski rulet ili vjencanje? ;D
struja zakon, nitro USTAV



Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #26
heheheh Denis...na ovaj način bumo bar poginuli radeči ono kaj volimo  ;D


Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #28
hahahhahaha

Odg: ..svatko leti na svoj način..

Reply #29
Prezakon dečki, da vam se bar mogu pridružit  :'(

Samo pazite da vas Zemlja ne pogodi, čuo sam da nekad zna naglo poskočit jedno 7-8 metara u zrak, valjda turbulencije kod kruženja oko Sunca, ko bi ga znao..