Skip to main content

Topic: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P (Read 11110 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #1
 :) :) bravo care to se traži daj malo podataka o setapu i koji profil krila imaš.

lp lija

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #2
svaka čast to je zvuk  :) :) :)

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #3
Dobio sam jezgre.. mislim da su tsagi12,  pa sam ih oblačio u balzu i neke perverzije..

http://www.rcflybook.com/profile/e5a23f02f73903f8fa2e3e7e3ce8629355b1db2f/buildlog/5?p=0

motor je inače deklariran na 4S, ali je izdržao neku slabiju torturu za probu na 6S, čak se nije ni grijao... tak da mislim probat ,ako preživi nagradim ga odmorom na 3S ;D  ;D
Teoretski bi trebao biti +700W na 3S..

Sigao je greškom iz HK-a, tako da ako ga spalim nije mi žao, čekam jedan drugi motor na 6S..

Bio je obojan u plavo, al mi se nije svidio finish pa će ići ponovno u boju ;D


Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #4
Baš kako je netko rekao perverzija! Brijem da bi se splašio pored toga!

Daj mi reci s kojim ljepilom si lijepio balsu, to 1 ili 2 mm balsa?

I jel išlo što stakla preko toga?

A sparovi u krilu su od?

Izgleda predobro!

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #5
Baš kako je netko rekao perverzija! Brijem da bi se splašio pored toga!

Daj mi reci s kojim ljepilom si lijepio balsu, to 1 ili 2 mm balsa?

I jel išlo što stakla preko toga?

A sparovi u krilu su od?

Izgleda predobro!


Balza je ljepljena sa PU-Max, 1mm, staklo nisam stavljao, a sparovi su smreka, 5x5 i 15x10 mislim, morao bi provjerit.. prebučno je.. čak i na 3S se jednako čuje..

Čak je jedna runda pojačanja ubačena isprijed elevona.

Žao mi je kaj u prvoj rundi sam zaboravio na temeljnu (zapričao se) pa mi je finish na plavom ispao musav.. tak da moram ponovit.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #6
To se traži,jedva čekam video,to mora da se snima!! sretno! :D  :D  :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI


Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #8
hahahaha koji zvuk  :)  :)

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #9
šta napisati.. razletilo se je.. al ne u zraku  :D :D :D

opet je moje nestrpljenje platilo ceh.. umjesto da sve odradim kako treba sa 100% sigurnosti.. ne..  dođem danas iz ZG oko 4:20 i na brzinu idem napravit krug dva da ga utrimam za sutra i eventualno popravim nedostatke..

Preskočim BEC, iako smo raspravljali sinoć o tome, preskočim kontra matice na hornama, preskočim i thread locker na istim..  samo malo terorističke trake preko baterija i fiju.. ;D

Uglavnom, nakon nekih 2.5 minute, ostao sam bez kontrola.. dal se nešto resetiralo, dal je pukla horna, il nešto treće uglavnom bilo je dovoljno da se ova mrcina strmo***di iz vedra neba u neku gustu tvrdu šikaru.. model nije došao do zemlje, ali je pola kile baterija napravilo svoje..

video nije neke kvalitete.. ali da se naslutit kak je to izgledalo.. čak ga nisam stavio ni na vagu.. al mislim da je imao solidnih kilu i nešto.. poljetanje sa mrvicom gasa.. bez greške.

motor 180gr, esc 100, baterije nekih 450 gr, i ovo ostalo nek bude 400-500 gr..

Svidjelo mi se što je bio baš upravljiv, predviljiv, lud u ubrzavanju.. sve pet.. osim ovih par preskoka ;D


6S flying wing crash rc control failure..

Kao koncept.. pokazao se održivim.. neke stvari koje sam sam fulao trebam sredit.. sve si razmišljam da ga poljepim (ako su serva ok) i da nastavim testiranje ;D




Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #10
[attach=1]

Sad i nije to tako strašno popucalo, motor je preživio, nije čak ni bio prevruć.. esc je živ, i to funkcionira.. koliko vidim po snimci.. samo me je odrezalo u jednom trenu..


eto i ostaci.. idemo ponovo ;D

After crash :D 6S rc wing leftovers :) :)

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #11
Eto konačno otkriven uzrok otkaza i razlog krša..

Jedini razlog pored moje lijenosti da ugradim bec i spojim ga na malu backup bateriju koja je jasno uslikana na buildlogu  :D

je baterija iz hong konga, tj. njihov stručni lem.. koji se otopio na jednoj ćeliji. Ovo mi se sigurno ne bi dogodilo sa nekom name baterijom tipa loongmax.

[attachimg=1]

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #12
si mjerio koliko A cucla taj setup?

da nisi malo pretjerao pa se zato otopio lem? ipak su to 2.2 batke u igri...

želim više sreće idući puta svakako.
vjerujem da ni rezultat neće izostati.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #13
kako kaže Tomislav, meni se dogodilo kad sam izazvao kratki spoj (spojio dvije batke jednu u drugu ???) da se na istom mjestu rastopilo!

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #14
kako kaže Tomislav, meni se dogodilo kad sam izazvao kratki spoj (spojio dvije batke jednu u drugu ???) da se na istom mjestu rastopilo!

Hm, ne znam.. nisam mjerio, baterije su išle u seriju.. vrisnuo je samo jedan lem.. vrlo lako da oni to tretiraju  kao neku vrstu osigurača.. ali opet trebali bi negdje naznačiti koji je max.. ne vjerujem da je to povuklo preko 70A na 6S.. al uglavnom, trebao sam ugurati BEC unutra na backup bateriju kako je planirano u startu..

Ah.. bilo je dobro.. ništa strašnog što malo flastera neće srediti ;D

[attachimg=1]

Već PU bubri.. možda u ponedjeljak napravim drugi maiden..   :D

[attachimg=2]