Skip to main content

Topic: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P (Read 11109 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #15
neznam zašto si mislio da je koncept neodrživ ???
ide mali ko zmaj

jedino bi savjetovao da se obuče u staklo, 50-100 gramsko, balza daje krutost ali ne i potrebnu čvrstoću.
a baterije ,esc ili motore u tim slučajevima treba smatrat potrošnom robom, eventualno ako  uložiš nešto više novaca u kvalitetnije komponente, ali zagi mora bit jeftin...

 jedan stari video, 2,2 kile zagija, isto 6s


DJECA KUKURUZA - KOMEDIJA



Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #16
Ahaha,

dobar i poučan video uradak :D
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #17
Fanatici! Onaj trenutak kad se ništa nije čulo, nije crknuo nego je probio zvučni zid, a regler se samo malo ugrijao od trenja.
Svaka čast
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #18
Predobar ;D

koji prop je gore? Ja vrtim 2640 kv.. al mislim da je prop prevelik.. mislim da zbog toga toliko i vrišti..  jer vrh propelera para zvučni zid ;D

Vjerojatno su prave vrijednosti nešto manje.. ali i dalje tu negdje.. negdje na netu sam  bio našao calc za to..

The efficiency of a propeller is reduced as the tip speed approaches the speed of sound.  Beyond 80% of the speed of sound, further increases in RPM has little affect on thrust.  Thus, it is important to keep tip speeds below 75%-80% of Mach.

7x4
1773 (feet / second) = 1 945.47744 km/h

Ispada da je 159% mach.. hm



gledam, na 3S bi ispalo 1162 feet/sec
opet 104% of mach, što je opet previše..


na 6x4 pa 3S
996 ft/s

89%

ali zvuk je zvuk ;D



Bolje bi bilo da je gore išlo staklo, ali najviše sam oslabio cijelo krilo sa rezanjem rupe za ESC, gdje sam doslovno raspolovio gornju površinu krila, sad da nije bilo moje nestrpljivosti, gornji poklopac od špera je trebao biti zaljepljen preko krila i kompenzirati tu rupu.. al eto ;D Mislio sam da će biti problem gurati tako težak zagi.. na taj wingspan.. ali u letu je super stabilan, nema muvanja od vjetra i sl..  samo para kroz zrak  ;)


Uglavnom... ovaj ranjeni junak već lagano vida svoje rane ;D ;D ide u mirovinu tek kad ga skucam u neko brdo ;D

[attachimg=1]
[attachimg=2]


[attachimg=3]



Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #19
Opet sam se nasmijao do suza :D
Ja sam imao sreće pa sam to vidio u živo mogu samo reći strava a livada sigurno km. x km. je bila ko kada za voziti
na snimci sa dobro čuje zvuk ali video je slab tek se vidi jedan prelet kak ide.

Ubrzo još smijanja s ME163

lp lija

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #20
7x3 na 2770kv
trebalo bi skinuti na 6x4 ali nisam nigdje našao prop koji mogu stavit na spiner, osovina motora je 5mm, a spiner mislim 8mm, 7x y su tek dovoljno veliki da se stave gore, kratio nisam...nisam stigao, ali vuče pun k ampera, loger stane na 142, a esc je bio od 125/150-60s

ranjenika dobro omotaj i gas

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #21
Možda da probaš naći neki prop saver za 5mm osovinu? Ja ću očito imat isti problem sa drugim motorom..

Nego.. ovaj tjedan će bit repariran.. ;D ima samo jedan problem sa backup napajanjem..
ideja je da glavno napajanje ide iz ESC-a, pošto je jače, a da zamjensko ide iz BEC-a.

E sad za brzinsku probu, oba su bila uključena i sad kad isključim ESC na 1 sekundu sam u blackoutu, i onda rx primi napajanje od BEC-a. E sad.. zašto je to tako ne znam... pretpostavljam da je problem možda u naponima.

ESC -> 5.6 V
BEC -> 3.3 V

Istina fulao sam kod naruđbe, jer taj BEC uopće nije trebao ići u modele, već samo na servo tester i na brused regler za neki drugi izum  :D

Sad mogu gurnut BEC kao primarni izvor i precvikati crvenu na ESC-u, ali ta opcija mi se ne sviđa. Sad vjerujem da gurui od elektronike imaju neku ideju za ovaj slučaj.

Ako netko ima BEC sa istim naponom na ESC-u, čisto me zanima da proba da li će to rješiti problem prekida na sekundu.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #22
neznam niš o struji pa sam išao na sigurno, u videu se ne vidi da imam punu kontrolu nakon kaj se ESC "ugrijao zbog otpora zraka".

ja sam stavio 3 x regulator napona 7805 1A , a struju sam ukrao sa jedne baterije (12.6v-9.0v) , izvod sa regulatora je išao po jedan na svaki servo i jedan za prijemnik, pošto je minus zajednički za sve za servo sam samo signal spajao na prijemnik.
još jedna stvar je bitna, moraš ukrasti struju sa baterije čiji minus ide ESc a plus sa brike između baterija.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #23
izgledalo je ovak a shema je ispod :D

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #24
ovi regulatori 7805 imaš za kupit u čipoteci ili u nekom TV servisu od 5 kuna na dalje, i traži što jače, jednom sam dobio 3A, a u ovom zagiju nisam imao nego 1A, pa pošto je servo 16,8kg/cm i vuče do 0.8A morao sam svakom svoj stavit, a na prijemnik obično stavim jedan sam.
sigurno je sigurno, reče opatica i navuče kondom na svijeću


mali ispravak, pogrešno sam nacrtao shemu pa evo nova

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #25
Zanimljivo.. imam jednog kolegu elektroničara pa ću probat s njime da mi složi nekaj.. iako poučen ovim pregaranjem spoja na ćeliji.. namjeravam koristiti bateriju koju sam inicijalno planirao za backup napajanje..



Obzirom da kad vrisne baterija.. sve ostaje bez struje.. Jedino me muči to što sam fulao BEC, jel može šta biti zbog te razlike 3.3 i 5.6V ? I ne sviđa mi se da kad glavno napajanje nestane, na sekundu se rx ugasi i ponovno upali..

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #26
Istina, krivo sam oznacio pinove ma 7805, budem popravio kad dojdem doma. Sorry.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #27
Istina, krivo sam oznacio pinove ma 7805, budem popravio kad dojdem doma. Sorry.

Vidim po slici da je crna u sredini, tak da nije tak strašna shema.. nego.. po ovome ispada da sa npr. jednim takvim LM-om od npr. 3A ili više, mogu direktno sa baterije 2S ići na RX ?

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #28
Ček, bec ti daje samo 3.3V na servače? Ako je tako, to je definitivno premalo...
MAK Zapad

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #29
Da, ovaj sa ESC-a mi daje 5.6V /~5 A, a ovaj eBEC koji sam uzeo j 3.3V ~2A, stvar je da sam njega uzeo za neku skroz drugu primjenu.. ali opet sve radi.. jedino mi se RX očito resetira kad ugasim ESC zbog razlike u naponu? Ili se resetira zbog nečeg drugog?

Stvar je da je blackout samo 1 Sekundu.. i dalje sve radi na 3.3V BEC-u.  A htio bi da mi taj bec bude backup jedino mi taj blackout ne štima..