Skip to main content

Topic: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva (Read 26047 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #30
Za kolegu Hsaragu: susretah se ja u svojoj karijeri i sa "malo" boljim spravama od M 21... a nešto iz moje porodične povijesti o mom starom a spada u povijest hrvatskog zrakoplovstva:
da bi rijec rekao.svaka cast.
ponosni smo sto imamo nekog takvog u svojim redovima. :) 
nemoj biti preskroman ,nego podjeli sa nama svoje iskustvo i dozivljaje.
puno pozdrava.
 

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #31
Za kolegu Hsaragu: susretah se ja u svojoj karijeri i sa "malo" boljim spravama od M 21... a nešto iz moje porodične povijesti o mom starom a spada u povijest hrvatskog zrakoplovstva:

 
Jeste li imali priliku letjeti na Hornetu .. dojmovi...
 
lp
 
Toni

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #32
pozdrav Toni, i odmah da te možda razočaram al nisam letio ni miga a ni f 18 -- radio sam na migu dosta dugo ali kao tehničar za elektroniku i opremu za spašavanje pilota(izbacivo sjedište , padobran i paketi za preživljavanje)..nastavnik sam padobranstva sa više od 2500 skokova a i letio sam na raznom raznim letećim spravama al mi je padobranstvo uz modelarstvo ostala ona prava ljubav... u onoj bivšoj državi sam bio stariji vodnik a u ovoj našoj ostao vječiti narednik al nije važno jer činovi nisu odraz znanja...Uglavnom cijeli moj život gotovo od rođenja ( a vjerujem dok  sam živ) bio je vezan za plavetnilo našeg neba i zato i želim da što više mladih uključimo u ovu našu zanimaciju jer na mladima je budućnost... pozdrav
  Oprostite ostah dužan objašnjenja slike kod f 18- slikano je na zajedničkoj vježbi američkih i naših zračnih snaga u kojoj sam i sam učestvovao.. nažalost pamtimo po pogibiji i nestanku zapovjednika američke eskadrile baš sa F18 negdje na južnom jadranu..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #33
Pozdrav i cijenjenom modelarskom majstoruHsaragi uz sliku tate i sina iz 1979 godine:
 Moram reći , imam ja imlađeg brata al zbog poslijedica devet mjeseci srpskih logora više se nebavi zrakoplovnim djelatnostima...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #34
samo istinski strucnjaci prepoznaju moja majstorska djela. ;D

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #35
drago mi je da ste podjelili te podatke s nama...svi smo ovdje zaljubljenici u zrakoplovstvo na ovaj ili onaj način...ja sam odrastao nedaleko splitskog aerodroma i vojne baze Divulje u kojoj se nalazi i vojni heliodrom... pola svoga života gledao sam razno razne civilne i vojne zrakoplove, helikoptere...ljubav prema nebu je pomalo i genetski nasljeđena od oca, nekada pilota jedrelica na sinjskome polju...želja za pilotiranjem sticajem životnih okolnosti dovela je danas do bavljenja modelarstvom i dobila jedno sasvim novo ali pozitivno značenje...šteta za onog Amerikanca, no to je uvijek podsjetnik koliko je to zahtjevan i nerijetko pogibeljan životni poziv...
 
lp
 
Toni  

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #36
toni rekao si:" ja sam odrastao."
mislim da proces tvog, kao i mog odrastanj jos nije zavrsio tj jos nije ni blizu kraja.  ;D

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #37
prijatelju..dijete u nama nikada neće umrijeti... ;)
 
lp
 
Toni

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #38
jednom je netko rekao da vecina ljudi umire u tridesetoj, ali da ih pokapaju u sedamdesetoj. mislim da se tu mislilo o smrti tog djeteta u nama.

zato za mene odrastanje nije opcija.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #39
prijatelju..dijete u nama nikada neće umrijeti... ;)
 
lp
 
Toni

 
ako je djete u nama jel to znaci da smo trudni,ako smo trudni neko nas je morao jeb..i,svi smo bili na RCM-u.
postavlja se pitanje ko nas je j...o?
posto necemo abortirati red je da i druga strana preuzme odgovornost za djete u nama.zato bi bilo posteno da se gazda javi i preuzme svoj dio obaveza.
 
 
jos jedna poucna i tuzna prica:
Gibonni - Andjeo u tebi (BALKAN TUNES #110)


Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #41
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #43
Nitko da spomene jedan veoma lijepi avion  CA-51 niskokrilac
clanovi aerokluba Zagreb su u svojim prostorijama koje su tada bile na katu negdje u Ilici pod vodstvom Cvetkovic Antuna sagradili sportski avion sa motorom Volkswagen koji je inace popularan u samogradnji,
veoma dobre karakteristike u letu i interesovanje za ovaj avion,na zalost ne u kroatiji,
i Anton je otisao u ameriku gdje je ovaj avion godinama prodavan u Kitu,

imao sam slike gdje ga sa kata kroz prozor skidaju na ulicu i transportuju na Borongaj,

zna li netko nesto vise ????

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #44




The Cvjetkovic CA-65 is an American two-seat light aircraft designed as more powerful version of the for Cvjetkovic CA-61with retractable landing gear, and designed for amateur-build. TheCvjetkovic CA-65 is a low-wing cantilever monoplane powered by aLycoming 125 hp four-cylinder horizontally-opposed air-cooled engine, providing a top speed of 257 kmh and a range of 685 km.



The Cvjetkovic CA-61 is an American single-seat light aircraft designedfor amateur-build. The Cvjetkovic CA-61 is a low-wing cantilevermonoplane designed to be powered by any Continental engine of between 65 and 85 hp,such as the Continental A65 four-cylinder horizontally-opposedair-cooled engine, providing a top speed of 193 kmh and a range of 685km. The Cvjetkovic CA-61 may also be constructed in a two-seatside-by-side arrangement, with a reduced range of 595 km.