Skip to main content

Topic: Nik i RC  (Read 23395 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nik i RC

Reply #30
To je film iz 2007-me godine Toni, bio je on prije na tv i onda je bio puno optimističniji i spominjao je nekih 10m kao cilj a sad samo 4m.

Ne vidim tu neku budućnost, na žalost. Jer ako hard disk izložiš jakom magnetskom polju može doći do gubitka podatka a to tak nekak radi, to meni ne izgleda da bi skupa išlo u jednu sobu. Nitko ne spominje kak se drugi elektronski uređaji budu ponašali kod takvog prenosa energije.

Dok je tesla radio svoje eksperimente skoro je spalio nedužne ljude koji su se pri pokusima el. energije na veče udaljenosti.
Zamisli da je u teslino vrijeme bilo metala u ljudima kao danas? Napr. netko strga nogu u prometnoj stave mu pločice i tesla radi prenos el. energije da upali neke žaruje na 1km i čovjek zasvjetli ko božićno drvce  ;D

Odg: Nik i RC

Reply #31
Nemojte tak dečki,

Kako veli ona stara latinska poslovica..nekako ovako: Za dobre - nije dobro kada oni loši odu !

Znači SDespot i ja, kao loši momci, zapravo moramo biti takvi da bi bilo dobro !  ;)

Damir
Vidiš Tesla je isto pisao da je bilo velikog otpora kad je on prezentirao svoje izume i ideje a danas su nam pod normalno.
Treba istraživati, zašto ne, pogotovo ak netko hoće financirati takva istraživanja.

Vojska može navodno poslati velike količine el. energije i napraviti veliku štetu na taj način.
Bilo je svojedobno na netu o nekom max generatoru ili tak nešto ne sjećam se više točno, taj je mogao lubenicu rasturiti sa svojim generatorom na neznam više koliko metara, bilo je i filmova kak on to radi.

Odg: Nik i RC

Reply #32
Vidiš Tesla je isto pisao da je bilo velikog otpora kad je on prezentirao svoje izume

Vidiš Žac, stvari su zapravo jednostavne: svaki dan možeš vidjeti da je Sunce ujutro na istoku, navećer na zapadu, pa tko još onda ima muda tvrditi da se Zemlja okreće oko Sunca , a ne obrnuto kako se to lijepo vidi svaki dan !
Nekada davno, za tu tvrdju mogao si završiti i na lomači (ipak se kreće, zar ne ?)

Stvar je u tome da očite stvari ponekada jesu -očite, a ponekad sasvim drugačije i treba imati malo veću petlju za razumjeti ih.

Najveći Teslin oponent bio je Edison, jer je on htio sustav istosmjerne struje, a Tesla suprotno, izmjenične na što se odnosi i većina njegovih genijalnih patenata.
Njegova velika pobjeda (iako nakon njegove smrti) je poništavanja Marconijeva patenta za radio i priznanje Teslinog patenta; to je zapravo zadnje što se dogodilo oko njegovog velikog imena. Hoću reći, ideje o bezžičnom prenosu velike količine energije na velike udaljenosti golicaju maštu, ali nisu ništa više od puke mašte, ma koliko nas ta činjenica rastužila. Svakih par godina netko izleti sa malo magnetske indukcije i tom pričom, no to je sve na razini žurnalističkog trača.

Damir

Odg: Nik i RC

Reply #33
Potpuno se slažem sa tobom Diogen.
A i kad bi nekom uspjelo u bežičnom prijenosu energije
to bi srušilo sve burze, kompletan svjetski poredak.
Pa to nešto sigurno ne bi dopustili.
Takva otkrića mogu se uvoditi samo polako ( na kapaljku).

Odg: Nik i RC

Reply #34
Kužim ja tebe D
Ja sam o tome dosta čitao i isto došao do tog zaključka da je to ustvari nemoguće, za sad sigurno da i sigurno kroz još jedno vrijeme. Znači u svrhu koja bi bila primjenjiva u kućanstvu, bar da bude 100% sigurna. Nekog spaliti ili nešto to vjerujem da već postoji.

Ono kaj cijelo vrijeme pišem je da se i time treba netko baviti. Kako se i bave neki ljudi, zašto nebi a niti ne isključujem da bi tu moglo doć do nekog značajnog pomaka.
Tesla je bio genij i veliki inovator. Nije ni njemu sve uspjelo npr. sakriti brod od radara,  Philadelphia Experiment. Pa je spržio dobar dio posade broda.
Jedno je sigurno za razliku od drugih inovatora koji su dolazili do rezultata slučajno ili sistemom 95% rad a 5% inspiracija Tesla je u 95% sve smislio i napravio i radilo je od prve. Tu ja vidim njegov genij.

 

Odg: Nik i RC

Reply #35
Troy Reed Magnetic motor & electric car.flv

Pogledajte ovog lika. Nije on jedini kaj tvrdi da je smislio tak nekaj. Jasno da tu nema računice da se svi voze badava za naftni lobi.
I to sam proučavao i dosta je ljudi tvrdilo na netu da je napravilo motor generator koji pokreče sam sebe i još pritom proizvodi i struju. Neki Australac je tvrdio i prodavao na netu takve uređaje koji proizvode do 5kw el. energije.
 
Iskreno malo mi je to bajkovito osim toga po zakonima to nemože tak funkcionirati. Znači ako se uloži neki rad uz gubitke pretvorbom vani se dobije manje energije od uloženog a neki tvrde drukčije.
To se naziva overunity e sad ne treba svemu na internetu vjerovati, neki tak tvrde da se voze na hho plin koji dobiji naravno besplatno.
Za dobivanje takvog plina treba puno struje koja elektrolizom pretvara vodu i taj hho plin.
Water4Gas - HHO Gas -- Run your car on Water
Kak bi to bilo zgodno kad je gorivo postalo skupo  :)

Ja bi htio imati ovakav el. auto kakav je u prvom videu :)

Odg: Nik i RC

Reply #36
Mile, nit bi se srušile burze niti bi bio poremećen svjetski poredak, kao što to nije bio slučaj ni sa pronalaskom supravodljivih tvari. Ne treba u svemu tražiti zavjeru. Supravodljivi materijali su danas sasvim obična stvar u svakodnevnoj upotrebi iako ne razumijemo kako oni u biti funkcioniraju. Sa bežičnim prijenosom energije je stvar bitno lakša jer tu znamo kako stvari teku. Zato znamo da takav prijenos neće biti ostvaren jer su gubitci po prirodi stvari veliki i takav bi sustav bio preskupa zamjena za običnu žnoru! Slično je i sa autom "na vodu", overunity motorima i kojekakvim drugim budalaštinama. Dovoljno znamo da fora ne pali. Bi li vjerovao kada bi ti netko ponudio peć "na pepeo"?
Zac, navodni "Philadelphia experiment" se fino uklapa u ovu priću. Vojni pokus obavijen velom tajne, koji bi riješio sve probleme svijeta kada bi smo samo doznali kako radi. Dodaj tomu svemirce, masone, Teslu, Švabe ili koga drugog po volji i koktel zvan Zavjera je serviran.
Sve to samo pokazuje da je pred nama dug put do "Zemlje znanja".
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Nik i RC

Reply #37
Zac,
 

nije mi poznati taj autić s prvog videa, al mi se čini da mi je hauba malo povišena u odnosu na gepek koji nije pokazao cijelo vrijeme. Možda u njemu ima kojih 300-tinjak kila baterija?
 
Eto baš sam neki dan malo njuškao po hr forumu o električnim vozilima i kako sada stvari stoje konverzije nekog starog auta  - donora - baš i nisu nešto isplative. Ne čudi da kod nas tek nekoliko takvih automobila vozi. Baterije su i dalje usko grlo.
 
A koliko vidim autići na struju koji dolaze isto će nam morati naplatiti trošak jednog tanka. Pa bilo to kod automatizirane izmjene baterije ili na koji drugi način. A ako bi svi prešli na struju, koliko bi se povećala potrošnja iste, a kiliko cijena. Teško da možemo i od toga profitirati. Nažalost. Osim ekološki a i to je upitno s povećanjem proizvodnje struje. 
 
lp
Toni 
 
 
 
 

Odg: Nik i RC

Reply #38
Zac,
 

nije mi poznati taj autić s prvog videa, al mi se čini da mi je hauba malo povišena u odnosu na gepek koji nije pokazao cijelo vrijeme. Možda u njemu ima kojih 300-tinjak kila baterija?
 
Eto baš sam neki dan malo njuškao po hr forumu o električnim vozilima i kako sada stvari stoje konverzije nekog starog auta  - donora - baš i nisu nešto isplative. Ne čudi da kod nas tek nekoliko takvih automobila vozi. Baterije su i dalje usko grlo.
 
A koliko vidim autići na struju koji dolaze isto će nam morati naplatiti trošak jednog tanka. Pa bilo to kod automatizirane izmjene baterije ili na koji drugi način. A ako bi svi prešli na struju, koliko bi se povećala potrošnja iste, a kiliko cijena. Teško da možemo i od toga profitirati. Nažalost. Osim ekološki a i to je upitno s povećanjem proizvodnje struje. 
 
lp
Toni

Toni,
definitivno od Struje su veliki Auto proizvodjaci digli ruke,
na kratke relacije ide ali na duge ??
Baterije su toliko skupe i vijek im nije dug kako se misli,
Vrijeme ce ubrzo pokazati ispravan pravac ali Struja  ??

Poz, Iv

Odg: Nik i RC

Reply #39
Dečki nisam ja nigdje napisao da vjerujem u to nego baš suprotno. Zato me ne napadajte a ne čitate ono kaj piše.
Samo raspravljamo za to forum i postoji i u njemu birtija.

Ja vjerujem u el. automobile kad dođu nove baterije a da će koštati sigurno hoće, tu nema pomoći  :)
Ja bi sigurno radio el. auto kako je čovjek u VG to napravio samo da imam perja za uložiti u tak nešto.
KS automagazin e peglica
http://www.vgdanas.hr/e-peglica-1428.aspx

Odg: Nik i RC

Reply #40
Još malo i stigli smo do perpetuum mobile u ovoj temi.  ;)
 Ako tema poživi duže, možda nas i Krešimir Mišak pozove kao goste u 'Na rubu znanosti' ! Na jednoj strani SDespot i ja kao zakleti Nevjerni Tome, a na drugoj strani ... tko već želi tamo biti.
Između nas - auto na vodu, elektrolizom vode dobiješ H i njegovim spaljivanjem pogon, jest' da elektroliza troši više energije nego li dobiješ spaljivanjem H, ali auto na vodu je tu !

Fantastičnih ideja - koliko hoćeš, niti Jules Verne nije nam ravan, naravno to možemo opravdati činjenicom da imenovani nije nikada mogao vidjeti jedan obični GPS, pa ispada da su sve njegove ideje ostvarive, jer je njemu GPS nepojmljiv ?

Inače za ovakve vrste gnojenja ameri imaju jedan lijep izraz: 'brain fart' !  :D

@zac1970: auto na struju već je neko vrijeme u serijskoj proizvodnji, Čajnizi imaju i taksi službu u nekom gradu na struju, ovdje imaš opis tog modela (sasvim pristojna izgleda):
http://en.wikipedia.org/wiki/BYD_e6

Damir

Odg: Nik i RC

Reply #41
Vidiš Tesla je isto pisao da je bilo velikog otpora kad je on prezentirao svoje izume

Vidiš Žac, stvari su zapravo jednostavne: svaki dan možeš vidjeti da je Sunce ujutro na istoku, navećer na zapadu, pa tko još onda ima muda tvrditi da se Zemlja okreće oko Sunca , a ne obrnuto kako se to lijepo vidi svaki dan !
Nekada davno, za tu tvrdju mogao si završiti i na lomači (ipak se kreće, zar ne ?)

Stvar je u tome da očite stvari ponekada jesu -očite, a ponekad sasvim drugačije i treba imati malo veću petlju za razumjeti ih.

Najveći Teslin oponent bio je Edison, jer je on htio sustav istosmjerne struje, a Tesla suprotno, izmjenične na što se odnosi i većina njegovih genijalnih patenata.
Njegova velika pobjeda (iako nakon njegove smrti) je poništavanja Marconijeva patenta za radio i priznanje Teslinog patenta; to je zapravo zadnje što se dogodilo oko njegovog velikog imena. Hoću reći, ideje o bezžičnom prenosu velike količine energije na velike udaljenosti golicaju maštu, ali nisu ništa više od puke mašte, ma koliko nas ta činjenica rastužila. Svakih par godina netko izleti sa malo magnetske indukcije i tom pričom, no to je sve na razini žurnalističkog trača.

Damir

Damire, kuzis bolje od mnogih a ako imas vremena pogledaj,

znam da Vojska ide na mogucnost prenosa Energije ali kako to oni znaju,
prenosom Laserom,
mnogi tu Zraku vide kao Opciju iza koje se mnogo skriva !

Pozz. Iv

Odg: Nik i RC

Reply #42

@zac1970: auto na struju već je neko vrijeme u serijskoj proizvodnji, Čajnizi imaju i taksi službu u nekom gradu na struju, ovdje imaš opis tog modela (sasvim pristojna izgleda):
http://en.wikipedia.org/wiki/BYD_e6

Damir
Fora je sam napraviti e auto a ne ga kupiti. Da imam perje za novi e auto ipak bi rađe kupio novog benzinca sa ugrađenim auto plinom.

Odg: Nik i RC

Reply #43
Žac nitko te ne napada. I mene je zanimalo koliko bi kod nas došlo sklepati e-automobil u samogradnji. Nikakav perpetu mobile nego auto donor, buba, pegla, punto itd, e. motor, kontroler, par sto kila batki, itd. Prema računici onih koji su to već napravili to u djelovima košta bez auto donora, kako ga oni zovu, preko 40- 50tak tisuća kuna. Postigne se mala autonomija od kojih 40-60 km, zimi opada drastično kapacitet itd. Naravno moraš dobro znati što radiš i sa strujom i sa mehanikom na autu kojeg prerađuješ. Ispada da takva samogradnja i nije isplativa upravo zbog jako skupih baterija itd. E. automobili su odavno među nama i hibridi također. Pitanje je samo koliko ćemo mi profitirati. Dans Prius košta 30 tisuća eura kod nas što je nonsens jer bi trebao biti jeftiniji od dizelaša. A koliko čitam i nije baš tolik štedljiv kada vozi kombinirano. Još jedna stvar mi je tu upitna. Koliko i kako će e. automoibl utjecati na zdravlje putnika s obzirom na jake struje i magnetska polja itd. Na to mi je pozornost skrenuo jedan lik koji visoko kotira u Citroenu. Vjerovatno ništa kao i mobiteli n amozak jer već ih na planeti ima preko 2 milijarde. Pa tko bi se onda usudio reći da možda i štete.  
 
lp
Toni

Odg: Nik i RC

Reply #44
Po pitanju štetnosti visokih napona, jakih struja,magnetnih polja puno toga se promjenilo u zadnjih dvadesetak godina.
Očit primjer je da je prije bilo zabranjeno graditi u blizini dalekovoda, a sad se ispod dalekovoda koji ide iz NE Krško ( 400 000 V )
nalazi autopraonica, a tik do toga benzinska pumpa.Očigledno po novim istraživanjima ne štete ništa ili kog briga bitno je da se novac okreće.