Skip to main content

Topic: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !! (Read 8766 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #15
Nevjerovatan obrat situacije,, nije mi jasno kako netko može odnijeti 150 ljudi sa sobom.
Za počiniti samoubojstvo ima milijun prikladnijih rješenja,, zašto povući nevine ljude nema nikakve logike

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #16
Zanimljivo upravo u takvom avionu sam se vozio 2 puta, doduše od druge aviokompanije ali ipak kada sam prvi put čuo da je pao nije mi baš bilo svejedno. Sada kada se doznalo da je avion namjerno srušen prvo sam pomislio: "nemože biti", "Zašto bi to netko učinio". Mislio sam da je možda kopilot pao u nesvijest... ali onda sam pročitao da je naredio na autopilot stalan descending, a to se jedino može napraviti okretanjem poprilično malog potenciometra.

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #17
Kažu sad da ga je cura ostavila.
A trebali su se vjenčati sljedeće godine.
I da je bio psihički slab od tada.
Stalno nešto krpam

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #18
Prije da ga je decko ostavio.
Ima nas svakakvih, radimo razne gluposti pod pritiskom, ali ovako nesto je strava.

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #19
A mozda im je stvarno pao zbog krivnje aviona, pa aviokompanije nece priznati nego svale krivnju na covjeka koji je ionako mrtav, tko zna sve su to mucke. Neka puste snimku , do tada....

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #20
Ja im ne vjerujem nista! To sta pišu i govore kako njima odgovara. U novinama nema 10% istine. Sta je istina i kako je bilo to necemo znat, kao i milijardu stvari prije :)
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!


Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #22
Naši političari pričaju ono što narod voli i želi čuti, nekad im je pametnije da šute. Ima jedna narodna: Nikad ne reci nikad!
Puno tog nije jasno; poderao potvrdu o bolovanju!? ??? ??? ???
Zar njegova firma nešalje svoje djelatnike na sistematski pregled??? Ja sam prije dva dana išao na sistematski i nosio uputnicu iz firme a nalaz dolazi u firmu, ništa ja nikad nisam nosio nazad.
Koliko često u stvari piloti i kopiloti idu na liječnički pregled?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #24
Ne kužim da se u današnje vrijeme, kada definitivno postoji tehnologija koja sve ovo može spriječiti,
desi ovakva stvar.. Pa ne prevoze kokoši, nego ljude...
Mislim da je ipak problem u lovi koju aviokompanije ne žele investirati i činjenici da cjede profit iz zrakoplova koji su stari po 25 godina.
Ok, zrakoplov može biti perfektno održavan, ali i dalje je to tehnologija stara 25 godina.

Zar je problem složiti autonomni sustav koji bi po potrebi reagirao na manualni pokušaj da pilot sruči avion u tlo - sustav koji ne bi samo upozoravao pilota, nego bi poduzeo konkretne aktivne radnje unaprijed isprogramirane za određenu situaciju.. Znači ako pilot ustalira avion - slijedi upozorenje, ako ne odreagira korektivnim menevrom, slijedi drugo upozorenje - ako ni tad ne odreagira - stroj sam odradi potreban manevar i ostaje u auto-modu i drži zadanu visinu i brzinu dok pilot određenim načinom ne uvjeri sustav da je priseban i sposoban preuzeti komande.. Pa to Arduino može odraditi...
Druga stvar - "crne kutije" - sranje za sebe.. znamo li di je završio Malaysia Airlines Flight 370 skupa sa svojim flight recorderima ?
Zar je u današnje vrijeme problem imati sustav u svakom airlineru koji bi ,od trenutka kada pilot na polazištu upali motore , dok ne sleti na odredište, kontinuirano u realnom vremenu slao sve potrebne parametre i poziciju u svoju centralu ili u neku globalnu mrežu koja prati sve linijske letove ?

Pa zar nije tragikomično da u 21 stoljeću ne znamo di smo posijali avion sa 240 živih duša ?


Jedino što mi ulijeva povjerenje je izjava ministra Hajdaša da je kod nas sve puno bolje nego kod švaba..  :D :D

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #25
Ne kužim da se u današnje vrijeme, kada definitivno postoji tehnologija koja sve ovo može spriječiti,
desi ovakva stvar.. Pa ne prevoze kokoši, nego ljude...
Mislim da je ipak problem u lovi koju aviokompanije ne žele investirati i činjenici da cjede profit iz zrakoplova koji su stari po 25 godina.
Ok, zrakoplov može biti perfektno održavan, ali i dalje je to tehnologija stara 25 godina.

Zar je problem složiti autonomni sustav koji bi po potrebi reagirao na manualni pokušaj da pilot sruči avion u tlo - sustav koji ne bi samo upozoravao pilota, nego bi poduzeo konkretne aktivne radnje unaprijed isprogramirane za određenu situaciju.. Znači ako pilot ustalira avion - slijedi upozorenje, ako ne odreagira korektivnim menevrom, slijedi drugo upozorenje - ako ni tad ne odreagira - stroj sam odradi potreban manevar i ostaje u auto-modu i drži zadanu visinu i brzinu dok pilot određenim načinom ne uvjeri sustav da je priseban i sposoban preuzeti komande.. Pa to Arduino može odraditi...
Druga stvar - "crne kutije" - sranje za sebe.. znamo li di je završio Malaysia Airlines Flight 370 skupa sa svojim flight recorderima ?
Zar je u današnje vrijeme problem imati sustav u svakom airlineru koji bi ,od trenutka kada pilot na polazištu upali motore , dok ne sleti na odredište, kontinuirano u realnom vremenu slao sve potrebne parametre i poziciju u svoju centralu ili u neku globalnu mrežu koja prati sve linijske letove ?

Pa zar nije tragikomično da u 21 stoljeću ne znamo di smo posijali avion sa 240 živih duša ?


Jedino što mi ulijeva povjerenje je izjava ministra Hajdaša da je kod nas sve puno bolje nego kod švaba..  :D :D



Zamisli da taj sustav zakaže i pilot ne može odgovoriti npr nekim manevrom i onda softver preuzme kontrolu nad zrakoplovom (npr ako otkaže jedan motor ili eleron..).Upravo imaš takav primjer u modelarstvu autopilot na modelu aviona "ne shvaća" da je neka kontrola otkazala i u slučaju RH (return home) pokušava zrakoplov okrenuti u željenom pravcu i tu nastaju problemi.


A što se tiče ovog slanja podataka u realnom vremenu u centralu to se u potpunosti slažem s tobom.



 

Odg: DANAS PAO Germanwingsov A320 sa 148 osoba !!

Reply #28
sorry za off topic, ali evo pošto smo ovdje zadnje spominjali našeg Dončića,
i croatiaairlines, evo jedan na njegov račun !!