Skip to main content

Topic: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku (Read 7041 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Inače nisam ljubitelj papirologije ali vidim da ću morat.......
Naime, prošli tjedan sam naručio foliju za presvlačenje (9$) i pante (1$) - ajd ukupno 10$. E sad zbog folije i posebnog pakiranja odabrao sam najjeftiniju varijantu DHL express 15$ - znači već tu pita postaje skuplja od tepsije. Ali reko ajd... znači ukupno 25$ cca.

Zove danas čovjek da je došao paket i da mu dam mail radi daljne komunikacije bl bla, ja mu dam, dođe mail, ja ga otvorim i tu sad počinje.

Dokaz o izvršenoj uplati - OK
Točan popis robe - OK
EORI broj  :-[ :-[ :( :( - pročito negdje da je to HR+OIB ali zapravo nije nego trebam kontaktirat nadležnu carinarnicu??!!!!ma WTF
Da bi na kraju pročitao da mi još DHL može spičit "pravo naplate fiksnog troška od 100HKR+PDV po carinkoj deklaraciji!!!!!!Znači sada već pita postaje JAKOOOOO skupa.

E sad, trenutno sam na pas mater i najrađe bi da šalju paket natrag za HK jer ja nisam pristao na DHL "ženidbu". Ovo f.... nema smisla.
Reko ajd da sam stvarno naručio nešto konkretno nego f... foliju za 9$.

Dokument je u privitku.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #1
Ima dosta ljudi loša iskustva s DHLom, (unazad dugo godina)
npr: http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/39028-carina-za-robu-sa-ebay-a

oni ti imaju svoje zastupnike u procesu carinjenja,
i onda im je u cilju slati što više toga da si poberu proviziju na sami postupak. carina/porez jasno ne ide njima, to je usputni plus za državu,
oni se grebu radi svojih par postotaka u tom iznosu.
 
da bar vele otvoreno tako, pa dao bi im rađe to a da me puste na miru s ostalim svim stvarima (to što ti sada moraš vaditi EORI broj, i plaćati dodatno ostale stvari)
samo što bi se onda netko mogao pobuniti, zašto im plaća dodatno neki postotak ako je platio centrali DHL-a za uslugu dostave...
ovako su našli zaobilazni put za svoje uhljebe  ::)


mislio sam izbjeći DHL pa odabrao TNT na neki paket,
pa opet  imao slično iskustvo!  čak imaju i firmu odvojenu od TNTa samo za zastupanje,
a ako želiš da te zastupa neka druga po tvom izboru, moraš platiti za predaju papira?!
više je zaradila ekipa u HR bez da je pipnula model, nego jadni ljudi koji su ga radili u kalupu....
naplate i ležarinu, i skladištenje robe.. ideš...

http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/bixler-za-freakove-reverb/msg103474/#msg103474

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #2
ja sam sa DHL-om u zadnjih par navrata na pas mater vrijeđam ih kad god stignem, ima neka ženska na clearance suportu i nije baš da su neš pametni, platiš da ti stigne trubo brzo kinez danas pošalje za dva dana u HR, i onda ovi debili moroni komadi idiota lopovska bagra, ti drže paket tjedan i pol dana da ga ocarine a čim su me tražili EORI papire paypal sve sam im poslo, njima treba faking cijeli tjedan. i onda nazoveš  i ako ih vrijeđaš pa nemojte se ljutit gužva je kolgeama, cenzura ide nakon ovog jel poklope slušalicu.. joj čim pročitam dhl carina  moram na wc....


PS. sve kako HP je loš ovi su turbo drski...
dhl, fedex, tnt, i još par..
kad šalje USPS to ide na HP... očito ugovor..


joj.. od zivaca ti nisam napisao šokre za tvoj case, po ovome šta si napisao nebi smio platiti pdv. roba je zanemarive vrijednosti ispod 160kn mislim.


pošalji račune izvod od paypala.


EORI, ja mogu reć da mi je to najbolje iskustvo sa službenom osobom RH, ljubazna teta u carini sve riješila bez ikakvih problema. samo si isprintaj one paprie zahtjeve na eng i na hr. popuni to odnesi u svoju nadležnu carinarnicu i u roku 24h dobiš eori koji je valjan.




Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #3
Da li se plaća neka naknada (još) za taj EORI broj?? Sutra ću nazvat kontakt centar da se malo informiram s obzirom na vrijednost).Jer ako će me još htjeti drapit nek si popuše tu foliju. 8) 8) 8)

Kako god, prvi i zadnji put s DHLom i sl.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #4
TNT, DHL, FedEx, UPS i ostali NISU kurirske vec spediterske sluzbe.
Kada je to pocelo prije par godina navodio sam im clanke iz zakona, ali oni se drze svoga, upleo sam i Drustvo za zastitu potrosaca, oni isto reci da se plati i ne nateze.
To je isto udruga za navlacenje pijeska u oci i niti jednom do sada nisu nesto pametno savjetovali osim pametniji popusta pa plati i ustedi si zivce.

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #5
Nazvao jutros tetu u DHL i ona mi kaže da na sve pošiljke koje prolaze carisnku obradu moram platit 125kn!!!!!Reko dobro, ali vrijednost moje pošiljke je ispod 22Eur (točnije 21,70), te kako je ona "automatski" poslana na carinjenje???????!!!!!! da bi mi onda rekla kako će me povratno nazvati kolegica ??? Niš, čekamo poziv od kolegice.

Mislim stvarno da sam naručivao stvarno nešto veliko i skupo kao što je model ne bi niš rekao niti bi vas davio s time ali ovo je stvarno điberenje.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #6
Hoce ti naplatiti svoju uslugu, inace sve sto je ispod 5000 kn se carini po jedinstvenom carinskom postupku (JCP-u), iznad tog iznosa ti treba spediter.

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #7
Ma to je meni jasno da i oni žele svoj dio pite ali sam ga ja već platio 15$. Činjenica je da mi je ovo škola ali po njihovom izračunu mene još čeka 40tak kuna PDVa i 120kn jedinstvenih operativnih troškova što ispada da me folija od 9$ košta nekih 320kn!!!! E sad još ne znam da li me čeka i jedinsvena dostava do kućnog praga??
A još EORI broj, pa na Jankomir, pa žicaj da te puste s posla, ma nek zaj.........u svakom slučaju zaobilazit u širokom luku DHL i sl.
Mislim da bi mogao složit lijepi tekstić za novine pa nek im bude reklama. Nije sad da ću ja propast za 170kn (koliko me do sad koštalo).
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #8
Vidi ak ti roba + DHL dostava prelazi 150 KN tu ti pomoci nema, morat ces im platit. Ja od tih kurirskih sluzbi bjezim ko vrag od tamjana.

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #9
176kn ukupno.

Update:
Taman me nazvao čovjek iz DHL i mali preokret. I on vidi da je vrijednost pošiljke 9-10$, te da mu samo pošaljem customs invoice sa HK, PayPal i to je to??!!! Ne treba nikakav EORI broj (u ovom slučaju naravno). ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Valjda zato što sam već na prvo počeo pjenit ispalo ovako :o 8)
Sad još da vidim jel osobno to preuzimam ili oni?????To je sad manje bitno.
Da, rekao je da u "carinski threshhold" ne uračunavaju shipping.
U svakom slučaju ću javit ishod situacije.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #10
176kn ukupno.

"carinski threshhold" ne uračunavaju shipping.


Ovaj carinski prag ti zavisi na kakvog speditera ili carinika naletis.
Jedan carinik mi je uzeo vrijednost + postarinu u iznos za carinjenje jer placa se na robu i usluge (prijevoz), dok je drugi uzimao samo vrijednost i ako nije prelazila 160 kn nisi platio nista.

Na pitanje kako svatko drugacije tumaci propise nije nista komentirao, a nisam dalje htio cackati mecku da mi ne uzme i iznos postarine za carinjenje.

 

Odg: Savjet/pomoć - DHL i obavijest o uvoznom carisnkom postupku

Reply #11
Folija jučer dostavljena bez dodatnih troškova. Kako god drugi put ću dobro razmislit  :-X
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250