Skip to main content

Topic: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja (Read 2472 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Složio sam svoj prvi multirotor (phantom2 se ne računa) i imam pitanja oko podešavanja.
Radi se 250mm frameu.
RCX 2206 2250kv motori
Hobbywing 20a Xrotor ESC
6045 props
cc3d atom
3s 2200mAh

Odradio sam OpenPilot wizarde (odabrao ZMR250 profil), podesio RC, kalibrirao ESCove (tab outputs, test outputs).
No i dalje nisam zadovoljan, zanosi u stranu i nestabilan je.

U kojem smjeru bi mi preporučili ići?


Odg: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Reply #1
jesi kalibrirao LEVEL, napravi ovako kao na slici, obavezno SAVE i ostavi kvacicu na Zero gyros. Inace kad spojis bateriju na quadu, ostavi ga na podu 10 sec , nemoj ga dirati, jer ljudi obicno spoje batku i odmah u ruke i nanasaju ga , a on se kalibrira prvih 10 sekundi i onda zna cudno raditi

 

Odg: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Reply #2
jesi kalibrirao LEVEL, napravi ovako kao na slici, obavezno SAVE i ostavi kvacicu na Zero gyros. Inace kad spojis bateriju na quadu, ostavi ga na podu 10 sec , nemoj ga dirati, jer ljudi obicno spoje batku i odmah u ruke i nanasaju ga , a on se kalibrira prvih 10 sekundi i onda zna cudno raditi

Već sam to nekoliko puta odradio.

Pokušao sam txPID tuningom sa ovog tutoriala
Nije pomoglo, dapače skoro sam razbio quad. Nisam siguran s kojim vrijednostima početi.
Ove iz tutoriala mi definitivno ne pašu, jer i na najnižima quad opasno oscilira, a ako ih malo povećam otme se kontroli.

Odg: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Reply #3
A neznam , evo ti moji, probaj s njima, slican setup, mislim ja imam sunnysky 2204-2300kv sa Afro12A reglerima. To sam ga podesavao jer slazem za Gumija slican, snimio sam neku dvr snimku kako leti , meni izgleda ok


http://www.youtube.com/watch?v=UxkSHrKq60w





Odg: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Reply #4
E da koje propove koristis, vidim da su 6045 ali koji, jer ima ih totalno debalansiranih na trzistu. A to zna biti opak problem

Odg: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Reply #5
E da koje propove koristis, vidim da su 6045 ali koji, jer ima ih totalno debalansiranih na trzistu. A to zna biti opak problem
Neki defaultni sa myRcMarta, ne zna detaljnije.

Odg: h250cf 3k pro quad i cc3d, pitanja oko podešavanja

Reply #6
Pokušaj početi s još nižim P od preporučenog početnog. Meni je oscilirao dok ga nisam još više smanjio, poslije toga je ostatak procedure bio OK.
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D