Skip to main content

Topic: yak 54 (Read 2857 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

yak 54

U hangar sletio (doduše u dijelovima) nova letjelica Yak 54. Radi se o ruskom akrobatskom modelu klasične konstrukcije (balza,šper) pokriven folijom oracover. Model je namjenjen početnicima u svijetu akrobatskog letenja.

[attach=1]

Ovaj model za mene predstavlja odmak od izolacijskih modela i ako ništa drugo razbijeni model se može koristiti za potpalu (recimo roštilja )

[attach=2]

Tehnički podaci: Raspon krila 1440 mm
                        Duljina 1250 mm
                        Masa  2400 g
                        Površina krila 33,5 dm2

[attach=3]

Pogon je predviđen 2 ili 4 taktnim motorom, no ja sam se odlučio za elektro pogon shodno mojim skromnim znanjem mehanike.

[attach=4]

evo, relativno malo glavnih dijelova

[attach=5]

detaljna uputstva o sastavljanju

[attach=6]

motor ,serva, kotači itd...

Cijena modela je 130 eura u Sloveniji što mi se čini prihvatljivo u odnosu na cijene epo modela-






Odg: yak 54

Reply #1
Za elektro pogon odlučio sam se za Foxy motor 4020/10 800 w, propeler 12x6E baterija 5S 4000 mAh i četiri komada Hitec serva hs-422

[attach=1]

preostaje mi užitak slaganja modela ( koliko mi slobodno vrijeme dopusti) i  da što prije poletim

[attach=2]

motor je montiran

[attach=3]

servo motori su pričvršćeni-jedan za kormilo a drugi pokreće elevator u dva dijela

[attach=4]

zaljepljeni u utore horizontalni i vertikalni stabilizator

 

Odg: yak 54

Reply #2
Svaka čast Smiljac model je predivan  ;D ;D ;) ;)

Jeli je u kitu bio i motor ili si ga naknadno kupovao?

Daj mi reci di si serva riješavao u slo ili drugdje i koja je cijena jer ću i ja trebat nešto slično ako ne i te ako mi odgovaraju za Chartera
lp
Marjan

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: yak 54

Reply #3
Marijane, motor i serva su posebno, a cijena serva su oko 13-14 eura   lp

Odg: yak 54

Reply #4
Gdje si ga kupio u slo?
strong, light and cheap - choose two


Odg: yak 54

Reply #6
to smiljac..ma prekrasno..iako mi zao mxa ipak mi je drago vidjeti da ulazis u svijet drvenjaka..uzivaj u modelu  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: yak 54

Reply #7
Bravo Smiljac,možda Ti to sada ne izgleda ,ali češ se zaljubiti u Yak-54.
Happy maiden.... ;) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: yak 54

Reply #8
evo Yak 54 je skoro sklopljen prikaz u par slika

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

[attach=4]

i naravno pilot

još je ostalo par detalja oko pokrova motora, spinera i nabavke 5 S baterije, a za to će biti vremena jer na livadu vjerojatno s prvim toplijim danima :) :) :) :)


Odg: yak 54

Reply #10
UU Smiljac  ;D

Pa ti si se bacio u "ozbiljne" avione!

Šalu na stranu, avion je predivan, vidim da će proljeće biti zabavno :)