Skip to main content

Topic: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :) (Read 4527 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

U ovo zimsko vrijeme kada uvjeti za letenje nisu baš nešto napravio sam si novi quad kojem je glavna namjena vježbanje fpv-a i testiranje/zabava. Napravio sam ga u "H" obliku da mi motori ne budu u kadru kada je GoPro gore, a materijali korišteni za frame su drvo i šperploča, da vidim kako će se to odraziti na vibracije u odnosu na druge frameove koje imam. Vizualno nije neki ljepotan, no to i nije bio primarni cilj, već da bude što jeftiniji i jednostavniji za napraviti i popraviti. Vrijednost materijala od kojih je frame napravljen je 20-tak kuna. Prvi let je odradjen u dnevnoj sobi, a sada cekam bolje uvjete da vidim kako leti vani.

Frame:
Krakovi - bor 10x10 (7,90 kn 1m - Bauhaus))
Baza - 4mm šperploča (neki komad cca 35x35 cm - 7 kuna - Bauhaus)
6 šarafa (3mm) sa maticama je prebačeno sa drugog quada (ne znam točnu cijenu tih šarafa, ali jazavac ih koristi na svojim frameovima)
Nogice - običana karton (od kutije za cipele) presavinut dva puta da formira trokut
Zaštita za kontroler - kutija od namaznog sira Dukatela :) - paše savršeno, a ovdje na slici je samo donji poklopac jer sam slikao prije nego sam izbušio sve rupe na drugom djelu

Elektronika:
Kontroler - KK2.0
Motori - Scorpion 1050 Kv
Regleri - 10A
Propeleri - 8x4,5
Baterija 3S - 2200mah

Masa RTF quada je cca 670 grama. Vjerojatno se dao koji gram još uštedjeti, ali to ostavljam za neke druge prilike. Sa GoPro gore bez kućišta biti će oko 750 grama.
Vjerujem da bi u zraku mogao biti 10-tak minuta sa 2200mah baterijom. Sad samo treba pričekati malo ljepše vrijeme :)



Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #1
Ma baš dobro izgleda :)
Pravo malo osvježenje he he...
Postaj kakav video...baš me zanima kako se ponaša u H obliku i sa šperpločom
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #2
Čim bude bolje vrijeme nešto ću snimiti. Za sada  vjetar/snijeg ne prestaju  :(

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #3
Odlicno izgleda,
i mene zanima kako se drvo ponasa.

Ako si ga ustimao, moze koje vrijednosti si na kraju stavio na KK2?

Imas link za motore i reglere cisto me zanima malo vise informacija o njima.

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #4
Našto je drvo spalo, da leti  ;)
Odlično rješenje po savjetu Davora IZ SJEVERNIH KRAJEVA.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #5
Evo bio sam danas sa Tonijem i dr. Tomom letjeti. Vrijeme milina, doduse malo hladno ali izdrzivo. Quad se na prvu loptu ponasa dobro. Leti mirno i stabilno, no sporije od prijasnjih "X" quadova vjerojatno zbod dascurine koja stvara poprilican otpor. Stavio sam GoPro gore i fino snimao no tek kada sam doma dosao sam vidio da je bila podesena na fotografiranje ( :'( :'( :'() tako da nista nije snimljeno. Ako sutra uvjeti budu dobri ponoviti cu let.

Postavke kontrolera su ostale sa prijasnjeg quada, nekih sitnih podesenja treba biti, ali cu prvo napraviti upgrade softa jer jos uvijek imam neku staru verziju. Kada to bude rijeseno postati cu ovdje.

Toliko za sada, kada bude vido napravljen budem ga ovdje stavio, a mozda dr. Tom stavi svoju snimku jer je on isprobavao GoPro3 i snimao quada u zraku.

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #6
Malo off topic, ali budući da koristiš 8x4,5 propelere, zanima me kako ti se sviđaju?
Vidim da ih puno ljudi koristi (svugdje su dostupni i jeftini), ali nisam nigdje na netu uspio naći nikakve testove...

Danijel

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #7
Malo off topic, ali budući da koristiš 8x4,5 propelere, zanima me kako ti se sviđaju?
Vidim da ih puno ljudi koristi (svugdje su dostupni i jeftini), ali nisam nigdje na netu uspio naći nikakve testove...

Meni su ti propeleri ok. Ne znam na kakve testove mislis, no ljudi ih koriste upravo zato sto su jeftini i lako dobavljivi. Kvalitetom i cijenom jako variraju, ali zbog toga sto su quadovi na kojima se koriste manje mase onda i ta slabija kvaliteta nije toliko uocljiva.
Ja trenutno koristim ove http://www.foxtechfpv.com/8045-black-nyloncarboncwccw-p-478.html i nakon inicijalnog balansiranja (koje je bilo itekako potrebno) sada su dobri.

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #8
Jucer obavljen ponovljeni let, ovaj puta je snimka uspjela (kad uhvatim vremena ću je uploadati). Rezultati su slijedeći. Quad leti ok, više voli mirnije letenje od nekog jurcanja. Jello efekt je puno manje izražen nego na prijašnjim frameovima, ali nekih vibracija ima (kamera je na frame učvršćena običnim gumicama, a sa donje strane je stavljeno malo spužve. Sa controlerom i postavkama se moram još poigrati jer nije sve onako fino i mirno kao što je bilo ranije - vjerujem da je određeni dio vibracija na snimci uzrokovan upravo i neoptimalnim postavkama.

Primjetio sam još jednu manu na quadu, što može biti uzrokovano mojom šlampavom izradom ili premekanom (pretankom srednjom šperpločom) a to je da se frame uvija a i da prednji i zadnji krak imaju otklon od nekoliko stupnjeva (prednji "visi" na lijevo dok je zadnji ravan). No bez obzira na to da se s njime letjeti i mislim da će za fpv biti sasvim ok.

Stiže video čim uhvatim vremena, a za savjete i preporuke sam uvijek otvoren  :)

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #9
Meni su ti propeleri ok. Ne znam na kakve testove mislis, no ljudi ih koriste upravo zato sto su jeftini i lako dobavljivi. Kvalitetom i cijenom jako variraju, ali zbog toga sto su quadovi na kojima se koriste manje mase onda i ta slabija kvaliteta nije toliko uocljiva.
Ja trenutno koristim ove http://www.foxtechfpv.com/8045-black-nyloncarboncwccw-p-478.html i nakon inicijalnog balansiranja (koje je bilo itekako potrebno) sada su dobri.

Hvala na odgovoru...a ružnom pačetu želim puno sati leta i meka slijetanja!  ;)

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #10
super ti je quad..sasvim jednostavna i brza izgradnja. ;)

evo i ja sam poceo sa izgradnjom..sad jos nabavljam elektroniku i onda krecem na sastavljanje..

usput jedno pitanje ako netko zna  ::)
nabavil bum ove motore
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7520__2205C_1400Kv_Brushless_motor_.html

i ove prope
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11331__8X4R_Propellers_Standard_and_Counter_Rotating_6pc_.html

e sad..DeX mi je napomenul da trebam staviti samo duzu osovinu jer na ovu koja dolazi s motorom ne pasu ovi propovi..

dal mi neko more reci koju osovinu onda trebam..znam da mora biti promjera 3mm ali neznam duzinu????

Hvala;)
Nema straha dok je v puški praha !


Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #12
Ružno pače fino leti...bravo :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #13
Odlično upravljanje na "gole" oči. Sigurno si ranije vozio heliche? Jel GoPRo R3 postavka i da li si stavio dumpere ispod njega?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Moj novi quad - ružno pače Gti 16V :)

Reply #14
Super snima.  :)