Skip to main content

Topic: RC Timer Carbon prop (Read 1471 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC Timer Carbon prop

Prije par dana došli su mi propeleri sa RC Timer-a.Odlično izgledaju ali naravno da ih nemogu montirati na quad.
Kao što slika pokazuje metalni prsten koji ide uz prop jednostavno neće sjesti do kraja na osovinu.probao sam prop bez prstena i savršeno legne na mjesto.Pitanje glasi : Kako prepraviti prsten? Da li prop mogu montirati bez prstena?

Odg: RC Timer Carbon prop

Reply #1
Prop treba sjesti na osovinu adaptera vrlo tijesno da bi bio u balansu pr i rotaciji.
Naravno da razni proizvođaći motora imaju razne promjere propadaptera pa tako s propovima isporučuju prstene distancere,koji popunjavaju šupljinu odnosno centriraju prop na osovinu.
Ako je osovina malo šira treba proširiti rupu na prstenu to možeš učiniti na nekoliko načina.
Kod tokara -skuplja varijanta i vremenski duža.
Sam kod kuće ili prijatelja koji ima stupnu bušilicu.
Ili s priručnom bušilicom može i baterijska.
Vrlo je važno izmjeriti promjer osovine i unutrašnjeg dijela prstena da možeš kupiti svrdlo potrebnoga promjera.
Ako je u pitanju deseta(deseti dio milimetra)kupiš svrdlo broj manje i naoštriš jednu oštricu svrdla pod većim kutom i to  će ti svrdlo napraviti rupu za 1 desetu milimetra širu.
Ako upne zovi. :)


Odg: RC Timer Carbon prop

Reply #3
http://www.youtube.com/watch?v=tsYf5M4M7TU

Eto i kratkoga clipa kako se to može napraviti. :)

Naravno najbolje je kod tokara(pravoga ;)) ali i ovo funkcionira dosta dobro pogotovo ako se treba skinuti par desetih mm.

Eh da zaboravih napomenuti bolja varijanta je bušenje (širenje rupe ) prstena adaptera,ali za to treba više alata da bi bio u osi kako spada.
Drugi dio oko bušenja prstena slijedi..... :)

Re: RC Timer Carbon prop

Reply #4
Hvala prijatelju na detaljnom objašnjenju

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2