Skip to main content

Topic: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu (Read 7112 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #15
Stvarno ne znam zašto baš mora biti halogenka: grije se i posiše bateriju brzo. Možda neka dobra LED u verziji Cree, kao one koje imamo na smartačima ili biciklima ? Ima ih i u Chipoteci, svjetle ko stadion, manje troše ... rade na 1S, pa sa 2 u seriji ideš na 2S itd..i pazi sada: lakše su, dulji ti je hoover !
Ajmo koristiti best of the best kada već možemo!
Damir

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #16
bio sam danas u cipoteci, ali onoj maloj kraj cibone.
nisam nasao nista pametno osim ove male halogenke..
onu od 50W sam imao doma pa sam zato prvu nju isao probao.


2 led u seriji bi mi super dosle, onda nemoram dodatnu bateriju stavljat.
quad mi je na 2S, nosim 3S 500mah samo za lampu :/
mozda svratim sutra u cipoteku na vukovarskoj vidjet sto ima.


Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #18
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/power-led-1w-oglas-9593367

cool white uzmi, 110 lumena je ide na 1s svijetli kao luda i potrosnja joj je oko 350 mAh
Inace u slobodnoletecim se koriste sa sklopom koji omogucava da bljeska radi bolje vidljivosti pred kraj dana itd.
A i da ebayu 50 komada je 5 funti bez hladila na kojem se nalazi ova sa navedenom linku
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #19


Stoga sam obrisao dio postova u kojima prevladavaju netočnosti ili nagađanja, a to ću činiti i dalje jer je rijeć o materiji u kojoj je opasnost stalno prisutan sastojak!


A sada vi meni objasnite zasto su moji postovi obrisani?

Zasto si to dajete za pravo?

Tu se lupa na pamet,a meni brisete postove!

Izvolite ih vratit!

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #20
Teško je povjerovat da ovolko možete nagnojit i usto se posvađat!


Pričat će viceve o nama: "Kolko treba modelara da upale halogenku" ili "Kolko treba modelara da skuže Ohmov zakon" :D

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #21
@ kresoZG_ shema je sasvim OK, postoji izvjesno kašnjenje na gate-u što daje vremena da se nit zagrije. No opis u tekstu je pun totalno besmislenih pogreški.

http://www.youtube.com/watch?v=KvIaLN4AVlE

Damir

 8)  8)
Nisam ni citao tekst.Shema je inace izvorno iz Elektora(prepoznatljiva grafika) i radi.


Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #22

 8) 8)
Nisam ni citao tekst.Shema je inace izvorno iz Elektora(prepoznatljiva grafika) i radi.
Stari štos  .. zanimljiva stvar i okolo hrpa reklama.. hitova ko' u priči. Ali tekst koji napišu ..

Moglo bi se i staviti jedan masni elkač paralelno izvodima lipice da se prazni u momentu kada starta halogenka i spriječi nevolje. Jedini problem mi je - kada spajaš elkač na lipicu, elkač je prazan..  :D

Damir

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #23
i moji su postovi obrisani???? zašto???

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #24
coljo najbolje je da se ne mješamo u ovu temu, možda netko strada pa ćemo mi biti krivi...

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #25
Da, možda netko strada :P

Odg: Spajanje LiPo baterije na halogenu lampicu

Reply #26
pa ćemo morat zvat Mr. Izbavitelja