Skip to main content

Topic: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane (Read 2916 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Stgla zima, pa se sve manje leti vani.
Njuškajući po bespućima interneta, tražio sam neki mali quad za igru po stanu.
No izbor je uistinu prevelik, pa sam više vremena potrošio čitajući specifikacije raznih modela.
Nije me zanimao quad s kamericom, već mi je bilo bitno da je što upravljiviji i stabilniji.
Od raznih Hubsana kao najprodavanijih i WLToysa kao jako popularnih, zapao mi je za oko ovaj Eachine.


[attach=1]






Privuklo me što ima Headless mode, kao i više režima upravljanja, što mi je doista bitno, jer ipak je to micro quad, lagan i podosta živahan.


Pa redom, kutija ko kutija, sve lijepo spakovano, daljinac , quad (baterija je već u njemu), 4 rezervna propelera, USB punjač, alat za skidanje elise i zaštita za elise.
U daljinac ide 6 AAA baterija i radi se o jeftinoj igrački od daljinca, kao i kod svih takvih modela.
Upute su na engleskom...ali kakvom. Majko mila i prijevodu, gore nego da je prevođeno na Googleu, jedinstveno iskustvo čitanja. No sva sreća nema se šta pametno ni pročitati.


Napunio baterije i idemo probati.
Na daljincu ima 3 režima leta , 20%, 60% i 100%.
Naravno da sam prvo išao od 20% i to se pokazalo kao odlično, pogotovo ako letite u malom prostoru ili sobi. Taman dovoljno za upravljanje modelom i letanje naokolo.
Na 60% model postane živahan, brzo skreće u svim smjerovima i nije za letenje po sobi, već za po vani.


100% e ovo je samo za majstore. Model je jednako živahan kao na 60% , ali.......ima caka, ako desnu palicu pomakneš do kraja u bilo kojem smjeru, u tom smjeru quad napravi flip  ??? ;)
Izuzetno zeznuto za letiti, ali kad se usavrši, onda mogu krenuti svakakve vragolije u zraku. Naravno ovaj režim let preporučam isključivo vani.


Inače , flip u ostalim režimima leta se može napraviti jednostavno, jer za njega postoji desna tipka koju se pritisne i quad napravi flip, svaki puta u drugom smjeru, dakle, ne može se kao kod nekih quadova odrediti palicom u kojem smjeru će se quad okrenuti za 360 stupnjeva.
Nema veze, vrlo zabavno.
S lijeve strane je tipka za 100%, ali ako ju se drži duže pritisnuto , onda služi za paljenje i gašenje LEDica na quadu.


Isto tako, desna tipka za flip, ako ju se drži duže pritisnuto, ima svoju funkciju...a to je:


Headless mode.


Šta to uopće znači?
Pa ukratko, znači da quad više nema naprijed-nazad-lijevo-desno orjentaciju u odnosu na samog sebe, već u odnosu na pilota koji s njim upravlja.
Dakle, nije bitno kako je quad okrenut i na koju stranu, ako gurnete palicu od sebe, quad leti naprijed od vas . Isto tako, ako je povučete desno, on leti desno od vas.
Interesantno je recimo, držati yaw cijelo vrijeme u jednu stranu da se quad stalno okreće kao nekakav UFO i onda s njim upravljati.
Ovaj režim rada je za početnike i dok ste u Headless modu, daljinac stalno piskuta.


Da zaključim.
Quad je izrazito stabilan i vraća se jako brzo u stabilan položaj u letu, možete ga baciti iz ruke, pa onda upaliti i on je u djeliću sekunde smiren i u ravnini.
Za početnike, odličan , s obzirom na više režima leta. leti oko 8 minuta, i kada je baterija prazna, počne blinkati prednja LED dioda, pa imate nekih 20 s da ga spustite prije nego se quad ugasi.
Jedino punjenje baterije s priloženim USB kablom, traje li ga traje, i više od pol sata :(


I da, jedna stvar koja ne piše u uputama.
Kalibracija quada se može izvesti vrlo jednostavno.
Stavite ga na ravnu podlogu i lijevu palicu povućete dolje-desno.
Na quadu počne blinkati LED diodica i kada se ugasi, kalibracija je gotova.


Gdje nabaviti ovo malo čudo ?


Ovdje:


http://www.banggood.com/Eachine-CG022-Mini-2_4G-6-Axis-LED-Headless-Mode-RC-Quadcopter-RTF-p-935610.html?p=DU1205219022201307RW








Evo i jedan video onih koji su ga testirali do kraja :)


http://www.youtube.com/watch?v=xMsB83llmIY
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Reply #1
Kako Headless mode zna orijentaciju u odnosu na pilota?
Inace se za to koristi GPS koliko ja znam, ovaj vjerojatno nekako drukcije to radi.



Odg: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Reply #2
Kako Headless mode zna orijentaciju u odnosu na pilota?
Inace se za to koristi GPS koliko ja znam, ovaj vjerojatno nekako drukcije to radi.





Vjerojatno zapamti položaj kad se uključi Headles mode, zato i piše da model mora biti orjentiran prema naprijed kada se uključi Headless.




Inače, model bez problema može nositi keychain kamericu, pa se može i snimati iz zraka :)

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Reply #3
Ma sve je to lijepo ali Cheerson CX-10 je ikona micro quadova... :)

Odg: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Reply #4
Ma sve je to lijepo ali Cheerson CX-10 je ikona micro quadova... :)


Je, no moje oči ne mogu to pratiti, previše je sitan za mene.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Reply #5
Jesi li probao letiti van kuće?
Lp,
Alex

Odg: Eachine CG022 - micro quad za duge zimske dane

Reply #6
Kako je CX-10 ikona kad je to Hubsan? ;)