Skip to main content

Topic: Solar impulse (Read 13418 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Solar impulse

Reply #15
zasto doticni na svakoj slici ali skoro svakoj ima slusalice u usima ?


Mozda nisam u pravu ali sam zapazio..

Odg: Solar impulse

Reply #16
Daj neku sliku pa da im javim da se ne zahebavaju  :D , ipak je i moja firma jedna od sponzora.

Odg: Solar impulse

Reply #17
Bertrand Piccard je inače lijećnik, psihijatar .. :D ! Mislim, to nema veze ... vidim da su slušalice bijele, kao i žica, a to znači - pritajena reklama za iOS i jabuku... možda su i oni sponzori?

Oficielni web: http://www.solarimpulse.com/

D.

Odg: Solar impulse

Reply #18
A možda ona BLESIMETAR - BLESIFON  :D

E da je tak neš imala naša Ingrid .....................
 

Odg: Solar impulse

Reply #19
Gdje je zapelo? Vidim da je avion još uvijek u Nagoy-i, Japan. Mislim da je put od japana do havaja malo pre-zahtjevan i opasan za tako krhak avion. Nemam nikakvih podataka o trenutnoj vremenskoj situaciji na toj ruti. Dali netko ima nekakav podatak oko vremena i mogućeg nastavka misije?

LP
milan
---

Odg: Solar impulse

Reply #20
Njihova stranica veli ovako:

"During the attempt to fly from Nanjing to Hawaii, the weather window closed. The cold front was too dangerous to cross, so we decided to land in Nagoya (Japan), and wait for better conditions in order to continue."

Znači, čeka se sigurno vedro vrijeme, jer sunce po danu treba napuiniti baterije za po noči... i tako još mislim 4 dana kontinuirano u zraku..

D.

Odg: Solar impulse

Reply #21
Njihova stranica veli ovako:

"During the attempt to fly from Nanjing to Hawaii, the weather window closed. The cold front was too dangerous to cross, so we decided to land in Nagoya (Japan), and wait for better conditions in order to continue."

Znači, čeka se sigurno vedro vrijeme, jer sunce po danu treba napuiniti baterije za po noči... i tako još mislim 4 dana kontinuirano u zraku..

D.

Da, to je bilo zadnje što sam čuo. Mislio sam da je negdje drugdje zapelo, da se možda pilot razbolio ili slično. Hvala za ovu invormaciju, kad opet poleti, opet ćemo pratiti (barem ja) kako ide. Nadam se da neće biti problema na najdužoj ruti od japana do havaja. Malo je nezgodno kad ti je stalno voda pod nogama, a nigdje tla na vidiku.

LP,
milan
---

 

Odg: Solar impulse

Reply #23
Krenuo 2. pokušaj preko Pacifika:

"Andre Borschberg has passed the point of no return and must now see this 5 days 5 nights flight through to the end," Solar Impulse said on its website.
The pilot now no longer has the option to turn around and return to Japan, if the weather forecast changes.


D.

Odg: Solar impulse

Reply #24
Napreduju, ovo je status od jutra:

Morning 4 Update
Wrap up time!
André Borschberg is still flying toward Hawaii after more than 5000km (around 2/3 of the flight).
Good sleep periods for André, disturbed at the beginning by some turbulence.
The team hid a surprise book with messages from everyone, André was quite happy to read it before « bedtime ».
In the meantime at the Mission Control Center in Monaco team was studying at the flight data, we were a bit below energy targets
After a beautiful sunrise (see the gallery!) energy neutral morning time arrived and we survived the night with 25% of batteries left. André is awake, amazing mood, and less tired! He even made a joke to the team, read more below.
Now André will begin his ascent to 28000ft for another flight cycle! Arrival in around 40 hours!


Popodne (ponašem vremenu) dozvolili su pilotu da malo odrijema :D






Odg: Solar impulse

Reply #25
"Arrival in around 40 hours"

Uh, mislim da bi ja poželio izaći van i malo protegnuti noge.

 ;D

LP,
milan
---

Odg: Solar impulse

Reply #26
Trenutačno briju na paniku: postaje zanimljivo jer nisu sigurni da će baterije izdržati dok sunce ne izađe i počnesnabdjevati...

July 2nd, 2015 | 3:32pm UTC         @solarimpulse 
UPDATE: André Borschberg is tired. With turbulence at 8'000 feet and a cold front close, the SITUATION IS DIFFICULT!



(kod nas je UTC+2)

Odg: Solar impulse

Reply #27
Da, bilo bi zaista šteta da ovaj projekt propadne. Ako ovo uspije do kraja, bit će to super ne samo za avio industriju, nego i za nas modelare - ako se proizvodnja tih laganih solarnih čelija omasovi, bit će jeftinije i dostupnije nama običnim smrtnicima.

LP,
milan
---

Odg: Solar impulse

Reply #28
ili ne milane..  :D


to nece imati veze a modelarima u skoro vrijeme, pa pogledaj samo koje se baterije kupuju vecinom turnigi sranje, bitno da radi i leti neko vrijeme.


Odg: Solar impulse

Reply #29
ili ne milane..  :D

to nece imati veze a modelarima u skoro vrijeme, pa pogledaj samo koje se baterije kupuju vecinom turnigi sranje, bitno da radi i leti neko vrijeme.

Neće u dogledno vrijeme, ali sve skupa... valjda će se jednom netko sjetiti da nešto napravi za modelare a i šire. Vidim da recimo Banggood prodaje neke igračke sa majušnim solarnim panelima i bez baterije. No ti paneli su jad i bijeda, sunce mora baš-baš pržiti da bi to išlo. Okay, nisu ni impedanciju prilagodili; motor je niske a panel relativno visoke impedancije. Uglavnom, kako mi se čini - kroz prodaju tih igračaka, valjda se rješavaju starih zaliha.

Za sada, koliko mi je poznato, fleksibilni i lagani solarni paneli... cijena do neba. Ništa što bi si netko od nas mogao priuštiti. Ali ima nade, sve dok se o tome govori i razmišlja.

LP,
milan
---