Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 136527 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #15
Te sve trafoe si skuril dok si rezal stiropor  :D , Zezam se dobar posao, svaka čast.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #16
Hvala decki.
Zapravo, to i nisu transformatori, to su zavojnice motane na EI jezgri ..   :)
Ljepilo na obe polovice prednjeg dijela se stvrdnulo.
Sada sam opet sve to skupa zaljepio kao sto se vidi na slikama ispod:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #17
Za sada su se sva rebra odlicno poklopila.
Kada se ljepilo opet stvrdne, onda cu pokusati otpiliti kabinu.
Konacna kabina ce biti od dva dijela, okvir i karbonski ulozak sa unutarnje strane.
Na slici ispod se vidi malo bolje da je kabina aerodinamicnog oblika i trebala bi imati
vrlo mali zracni otpor:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #18
Svaka čast i dobro nam došao.
Jedva čekam vidjet RTF model.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #19
svaka cast na ovome.

sjecam te se jos sa starog ff-a i zanima me sto je sa onim saabom kojeg si radio?

struja zakon, nitro USTAV

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #20
I ja jedva cekam RTF   :)
Sa Saabom se malo oduzilo, bio sam dosta odsutan od modelarstva jer mi se puno toga dogodilo u meduvremenu,
medutim u zavrsnoj je fazi, jednog dana kad uhvatim volje i vremena budem opet sve stavio na forum.
Ovaj model ce biti skoro duplo veci, duzine oko 2m, i mislim da cu ga zavrsiti u nekom razumnom vremenu,
medutim necu ga fusariti na brzinu, nego cu ga sloziti kako najbolje znam i mogu, pa makar i trajalo malo duze ...

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #21
Bravo majstore,
 
spomenuo si na početku da ćeš pokušati s dorađenim impelerom promjera 110 mm. Možda ne bi bilo loše, kada ti to vrijeme dopusti, da nam malo pojasniš o čemu je konkretno riječ. Znam da si izljevao u kalupu statore za taj impeler, pa me zanima na što kod toga treba paziti. Trebaju li statori biti ravni ili pod nekim kutom kako bi utjecali na strujanje zraka? Što je s rotorom? Kako izabrati najoptimalniji broj krakova itd. Bilo bi dobro i da nešto napišeš o izračunu površine usisnika u donosu na promjer implerea, a tako i na promjer izlazne mlaznice. Puno je pitanja al sam siguran da će odgovori biti od koristi posebno ljubiteljima modela pogonjenim impelerima.  ;)
 
lp
 
Toni
 
  

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #22
Bok Toni,
 
Prvo i najvaznije pravilo kod svakog impellera je da bude cvrst i siguran, zbog toga se u vecini slucajeva
sve i radi od karbonskih vlakana i sto kvalitetnije smole.
Statori su uvijek pod nekim kutom, a sluze za izravnavanje vrtloznog strujanja zraka, cime se postize veca efikasnost.
Statori moraju biti cvrsti jer ujedno drze motor i rotor.
Ja cu za svoj impeller u pocetku koristiti BVM ili Dynamax rotor, jer ih vec oba imam te biti ce skraceni na 110mm,
a sve ce to ici na 12S baterije.
Za testiranje sam narucio i par Haoye rotora, koji bi trebali funkcionirati isto ok.
Motor ce biti Scorpion 4035 na nekoj granici izdrzljivosti.
Ako to nece funkcionirati kako sam si zamislio, onda cu jednostavno nabaviti Schubler DS-75-DIA HDT ili Stumax SM110-45.
Sta se tice povrsine usisa, moji ce u pocetku biti tocno 100% (7920 mm2), medutim vrlo lagano ce se dati i mjenjati u nekim granicama.
Promijer izlazne mlaznice ce biti oko 82mm, sto odgovara oko 67% FSA.
Ovo se cini puno premalo, ustvari i je, ali samo ako se gleda sa strane statickog potiska, koji me u pravilu i ne zanima ..
Medutim zanima me dinamicki potisak i sto veca konacna brzina modela ..
Nedavno sam zavrsio kalup za statore:
 
 
 
 
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #23
Sloziti cu EDF sa 8 statora, a na slikama ispod se vidi kako sam ih radio.
Ispali su savrseno, vrlo su cvrsti.
Zbog sigurnosti, biti ce ucvrsceni sa ljepilom i serafom kroz svaki stator:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #24
Ljepilo prednjeg dijela trupa se potpuno stvrdnulo, pa sam uklonio traku koja je
to drzala i sve kompletno lagano pobrusio.
Za sada sve izgleda ok i savrseno se poklapa sa straznjim dijelom:

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #25
67% FSA - najčešća je praksa da se stavi 82-85% FSA...ti stvarno radiš usko grlo  :) ...zašto si išao na 8 statora, ima li neki poseban razlog da ih stavljaš tako veliki broj?
 
 
lp

Toni

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #26
sada sam vidio zadnju sliku...bit će to pravo koplje - ime SPEAR bi mu sada kada ga vidim složenog možda bolje odgovaralo..kolike brzine očekuješ?
 
 
lp

Toni 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #27
85% je optimalno za kombinaciju staticki-dinamicki potisak.
Stavljam 8 statora jer ce fan biti puno cvrsci i stabilniji, a i lakse je motor centrirati tocno u sredinu.
Koju brzinu ocekujem?, sto vecu ...  :) , tesko je sada sve to procjenjivati na neku fixnu brzinu jer ima
previse parametara, medutim rezultat cemo vidjeti na kraju.
Sto se tice trupa, stvarno je vrlo uzak, izgleda kao cackalica ...
Ali zato ce zracni otpor biti manji a i izgled modela malo specificniji: