Skip to main content

Topic: Quadcopter (Read 28799 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quadcopter

Reply #15
Pa mora dobro letit oces neces a ovih dana izlazi i za njih stabilizacija FY-90 pa lako dodas gore.... ;)
Evo motori gore...dosta mi za danas, mozda sutra i poleti ako uhvatim dovoljno vremena da ga zavrsim.......

Odg: Quadcopter

Reply #16
Pozdrav....

Iako nikada nisam letio  helice ovo me jako zainteresiralo, za sada samo pratim i pozorno  citam svaki post, linkove i sve vezano uz  tri-multi-qvadro-hexa i sve te multirotore, jako zanimljivo  i "jeftino" za popravke  koji su me iskreno i  odbijali od letenja  helica..

imam pitanje u postovima se pisalo da alu frame  i nije pogodan zbog vibracija kao drveni se puno bolje  ponasa  prilikom snimanja...  zasto  si izabrao  alu  konstrukciju  i platio je 100 USD , neces snimati  ili koristiti  za FPV (sto je steta) ili cisto zbog cvrstoce i jednostavnosti  izrade..

Odg: Quadcopter

Reply #17
Pozdrav....

Iako nikada nisam letio  helice ovo me jako zainteresiralo, za sada samo pratim i pozorno  citam svaki post, linkove i sve vezano uz  tri-multi-qvadro-hexa i sve te multirotore, jako zanimljivo  i "jeftino" za popravke  koji su me iskreno i  odbijali od letenja  helica..

imam pitanje u postovima se pisalo da alu frame  i nije pogodan zbog vibracija kao drveni se puno bolje  ponasa  prilikom snimanja...  zasto  si izabrao  alu  konstrukciju  i platio je 100 USD , neces snimati  ili koristiti  za FPV (sto je steta) ili cisto zbog cvrstoce i jednostavnosti  izrade..
to su totalne gluposti o vibracijama, ne znam ko je napisao ali to ne drzi vodu, imas snimku u Hexacopter temi pa pogledaj jel imam kakve vibracije na vjetru od 9m/s i 3kg ukupne tezine
bit ce i za FPV quad izmedju ostalog a alu konstrukcija je 28 a ne 100 dolara, promjer je 56cm izmedju osovina motora

Odg: Quadcopter

Reply #18
to su totalne gluposti o vibracijama, ne znam ko je napisao ali to ne drzi vodu, imas snimku u Hexacopter temi pa pogledaj jel imam kakve vibracije na vjetru od 9m/s i 3kg ukupne tezine
bit ce i za FPV quad izmedju ostalog a alu konstrukcija je 28 a ne 100 dolara, promjer je 56cm izmedju osovina motora


siguran sam da sam to ja napisal, možda i više puta na ovom forumu......  :)

ta tvrdnja jako solidno drži vodu, a još sam i spomenul veličinu motora i elisa.......  ;)

model bu snimal sa drvenim i aluminijskim šipkama samo je pitanje kakva bu snimka....


ako ti je frame jako kruti onda ti elise moraju biti savršeno izbalansirane da imaš minimalne vibracije.......

a ako ti je frame totalno labav, ko meni, niti jedan štap nije zašrafan na frame, samo su nataknuti i mogu se klimati.......
onda je jako malo bitan balans elisa..... ja sam danas razčehal jednu elisu na granju,
a nisam ni primjetil da fali veliki komad elise tak dugo dok nisam sletio.....


Odg: Quadcopter

Reply #19
totalno nema veze sa nicim, vibracije sa kamerom pricvrscenom na alu botu se uopce ne primjecuju, ja ih nisam videl
a to kaj se tebi klima tvoj problem, meni je sve kruto :D :D :D
zapravo sam i primjetil da se inace prodaju posebne drvene botice po shopovima koje se koriste kod snimanja samo, radjene bas sa multirotor letjelice :P :P

Odg: Quadcopter

Reply #20
totalno nema veze sa nicim, vibracije sa kamerom pricvrscenom na alu botu se uopce ne primjecuju, ja ih nisam videl
a to kaj se tebi klima tvoj problem, meni je sve kruto :D :D :D
zapravo sam i primjetil da se inace prodaju posebne drvene botice po shopovima koje se koriste kod snimanja samo, radjene bas sa multirotor letjelice :P :P

a dobro, nem se upuštal u raspravu drvo ili aluminij, nema potrebe...... nebum ništ pametniji nakon nje.....

je izgleda da je aluminij najbolji za multikopter letjelice, a meni ne preostaje ništ drugo nego da šiljim svoje drvene botice i dalje  ::)


Odg: Quadcopter

Reply #21
Dok kolega Dex šilji drvene botice za hexića ja sam svoje alu sklopio do kraja, odradio probni let malo po sobama pa i malo vani.
Evo par slikica a video prvog leta cu poslije ubacit, moram ga navuc sa kamere :D



Odg: Quadcopter

Reply #24
Postavke su sljedece:
na stanici:
-aileron rate 40% , expo -25%
-elevator rate 40%, expo -25%
-rudder rate 75%, expo -40%
na kontroleru:
-pitch gain 65%
-roll gain 65%
-yaw gain 80%


Sa 2650mAh 3S autonomija 10-12 minuta, i vise nego odlicno s obzirom na 4 motora, tezina RTF 925g

Odg: Quadcopter

Reply #25
Aaaaaahaaaahaha... prehebeno mi je na 2:04 kad crna mačka hoće baciti urok na Davora prelaskom ceste.
A ovaj ju šorom naterava quadrikopterom... looool.
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.


Odg: Quadcopter

Reply #27
probao sam ovaj quadro jučer malo.....

jedino kaj mogu reći da se mališan ponaša super, živahan je i odlično sluša komande

sad kad sam ga probal, opet mi nedostaje nešto za divljanje, a ovakav quadro ispada odličan za akrobacije  :P
neusporedivo sa trikijem.....


Odg: Quadcopter

Reply #28
znači, mnogo je bolji od trikija?  hm.... tempting tempting...  ;D