Skip to main content

Topic: 433 MHz JR modul! (Read 2713 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

433 MHz JR modul!

http://www.fpvflying.com/products/Long-Range-JR-module-UHF-415-%252d-433-Mhz-RC-system.html

Djeluje mi kao zakon stvar iz par razloga:
- slobodan band je (koriste ga inače sustavi niske snage, tipa weather stationa, daljinaca od auta i garaža itd.)
- ogroman domet
- ostavlja slobodan 900MHz i 2.4GHz bandove za telemetriju i video :)

Naime, 5.8GHz kod nas još uvijek nije regulirano i stvara (kolko je meni poznato) ogromne probleme na carini / s HAKOM-om. Tak da, ak netko hoće i telemetriju i video, preostaje mu samo povratak na 35MHz.

Ovo bi moglo bit idealno :)

Odg: 433 MHz JR modul!

Reply #1
sve poznato odavna, sta se tice problema netko ima netko nema :)

Odg: 433 MHz JR modul!

Reply #2
433 ne mozes uvesti odnosno neces dobiti dozvolu za uvoz ako nemas polozeno za UKW/UHF

Odg: 433 MHz JR modul!

Reply #3
sve poznato odavna, sta se tice problema netko ima netko nema :)

A gle... znam čak i nekih radioamatera koji su morali povlačiti veze i dosta se yebat da uvezu opremu na 5-gigahercnom bandu. A sad, ak ti hoćeš švercat prek granice i igrati se bez certifikata, ti sam daj :)

A i, koliko znam, ovo je prvi JR modul koji radi na tom bandu (i da se nagurati bez modifikacija u Turnigy/Eurgle/FlySky/iMax 9x), pa je samim tim ekonomično rješenje čestog problema kod FPV letača.
Dakle nije baš da je "poznato odavna" ;)

433 ne mozes uvesti odnosno neces dobiti dozvolu za uvoz ako nemas polozeno za UKW/UHF

Ne bi bilo. Na dio banda od 433.05 – 434.79 MHz ti se ne primjenjuju pravila za radioamatere.
Pogledaj zakon :)

Edit: Doduše, ovo radi na dva banda, od kojih jedan nije 433 : /

Odg: 433 MHz JR modul!

Reply #4
Pa ti onda narucis pa kad te pita ovaj na carini uvoznu dozvolu tulit ces na mjesec, nisam narucivao jednom video linkove ili tx module, za 5G8 nitko ne pita nista, nedugo mi doslo 5 komada, platis PDV i nosis;
Bez obzira sta imas rupu na 433MHz koja je ajmo reci niciji band to ti ne daje pravo da bez suglasnosti HAKOM-a uvezes tu opremu a oni su alergicni na te low band module tako da....


Odg: 433 MHz JR modul!

Reply #5
A kajjaznam, meni ulazili mali modulčići (ne za stanicu, neg onak... gola pločica) na 433 a da nitko nije dvaput ni pogledao. A za 5.x baš čuo ne jednom da zezaju gadno. Valjda ovisi od slučaja do slučaja.

Zajeb s 5.x opremom je kaj band iznad 5 nije reguliran. Još.
Tak da, ako zapne, onda si nayebo, jer ne možeš to riješiti s HAKOM-om standardnom procedurom...