Skip to main content

Topic: Guppy i Guppy-2 (Read 43266 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #75
Maskirao si ga djelomično u bojeu zidova :-) cool. Originalna boja za njega i je zuta... Sretno letenje ....
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #76
Samo da pokažem što se dešava kada se dimenzije guppyja povećaju za 50%.
Raspon krila 240 cm.
 Blažen među orlovima  :D :D :D.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #77
I kako leti?

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #78
Leti jako dobro.
Zbog velike površine krila ima jako sporo propadanje, a njegova težina (oko 850 gr) čini da po jačem vjetru ne dozvoljava šamaranje.
Iako nema elerone, velike komandne površine čine ga dosta upravljivim.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #79
Ovo je jedan Guppy-klasik koji je rađen sa balsa-carbon krilima , nešto malo povećanim. Kombinacija je OK, ali model nije poživio zbog jedne greške koja se potkrala. RIP negdje 2008.
Damir

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #80
Koliko primjećujem, vingleti na tom gupcu su puno veći nego inače.
Vjerojatno je i stabilnost bila puno bolja u zaokretima?

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #81
Više se i ne sjećam kakakv je bio u zavojima, krilo je bilo 1,7-1,8 i nije sačuvano, trup sam poslije kreša rekonstruirao i leti i danas. Greška je bila u ramenjačama, tj. graditelj nije poštovao princip gornja tvrda /donja elastična i trapezoidno sužavanje ramenjače prema krajevima, pa se stvorilo koljeno i..ode !
Damir

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #82
Moram pohvalite Željka i na gradnji i letenju , oba gupca su mu odlična i mali i uvećani a sve što radi filigranski je precizno !!  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #84
Hehe kolega kako ne , na tvojoj preciznosti mnogi bi zavidjeli .. to je prava umjetnost gradnje .. i ubuduće daj malo više slika kad radiš nešto poput onog zadnjeg HLG - a..  ;D
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #86
Prije nekog vremena stigao u moj hangar jedan "ukleti" guppy. Nikako i nikako da poleti, točnije poletio je on ali kratko :'(
Na oko besprjekorno napravljen ali vaga veli da mu je krilo preteško 217g.
Naletio sam na youtube na:
http://www.youtube.com/watch?v=Oiv4LnWu30E

i odlučio napraviti mu novo krilo od stiropora, rezano na cnc, remenjača, korjen krila ojačan furnirom, obučeno u super tanki papir sa mojim mix ultra light ljepilom i još na kraju u salotejp u boji... 115g.

I Guppy sad leti fenomenalno, neda se dolje...  :D
Veliko hvala Damiru i Željku na savjetima i podršci...  ;)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #87
Što napravim na kraju penjanja Guppya?
Svaki put kad zgasim motor izgubim dosta visine.
Pokušavam ga izravnat još dok ne izgubi brzinu ali mi ne polazi za rukom.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #88
Repetitio est mater studiorum! Ponavljanje je majka učenja.
Pretpostavljam da ga digneš jako visoko i da nemaš pravu percepciju položaja, tako da i reakcija na palicama nije dobra.
Pokušaj smanjiti visinu uspona, tako da bolje vidiš poziciju modela.
Da i ne zaboravi onu rečenicu s početka posta :D .

 

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #89
Penjanje se da vjezbat i u simulatoru, budem isprobavao, hvala.


S kojim alatom je najbolje bušit male kružne rupe u horizontalnoj kontrolnoj površini repa?
Rupe na nacrtu polako rastu od 10 do 15mm.
Nije me toliko briga što polako rastu, nego neznam jeli postoji toliko mali alat za radit kružnu rupu?
A ić skalpelom dubit me isto ne privlači.


Nisam ih napravio kad sam ga gradio jer mi se nije činilo bitno, a sad bi mi dobro došao pomak težišta u naprijed.