Skip to main content

Topic: Guppy i Guppy-2 (Read 43274 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #90
Pogledaj po prodavnicama alata možeš li pronaći nešto ovakvo.
To je brus konusnog oblika a ima ga raznih veličina.
Prethodno se probuši običnom burgijom rupa, a kasnije ovaj brus dovršava posao.
Što je najvažnije, ostaje lijepo obrađena i pravilna rupa u veličini koja ti odgovara.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #91
Vjezbat penjanje? :)

Mislim da je greska u ovom prvom, previse si si iznad glave i ne vidis promjene visine jedrilice. Nemoj ga previse pokusavat dizat, svako krilo ima brzinu kojom mora letjeti ali to vec znas :)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #92
Zaboravio sam napomenuti da se taj brus može staviti u bušilicu i dijamantnim korektorom za bruseve još više formirati konus tog brusa.
Naime, bušilica se uključi i laganim pokretima korektora lagano se dotjeruje brus od vrha prema kraju.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #93
Penjanje F5J , dakle elktromotorne jedrilice je malo nezgodno, ali reglažom i sa vježbanjem brzo se postogne optimum.
Koliko vidim , brine te kraj penjanja: polako smanjuješ gas i horizontalcem poravnavaš model prema naprijed.

Reglažu je genijalno objasnio Mitja na slijedećoj slici:



Dakle, motor mora imati one kuteve 'prema dole i malo udesno' ali ne previše kako bi dio onoga 'prema dole' ostao tebi za upravljanje: time se postižu bolje visine u kraće vrijeme i štedi baterija.  Kako se baterija prazni, model će rezultantno slabije penjati, ali zato imaš korekciju horizontalcem. Vrlo brzo u tom momentu osjetiti ćeš što znači dobra baterija sa polegnutijom krivuljom pražnjenja za razliku od bureka koji se nude sa oznakama 30,35 ili čak 40C.  Jedrilica kod penjanja pod motorom ima znatne otpore za razliku od trenera koji iste težine sa istim setupom 'klizi'.

Dakle malo reglaže + malo vježbanja i stvar ide perfektno; za orjentaciju, 10 sekundi motora i moraš imati visinu sa koje se može ugodno uhvatiti balončić i zajedriti.

Alat za bušenje okruglih rupa: možeš kod mene posuditi cijelu kolekciju profila...

Damir

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #94
Kul slika.
Meni motor nema skoro nikakav kut, tako da moram gurat palicu gore dok se penje.
Mislim da igra ulogu sto ne vidim kako mi stoji jedrilica.
I naglo pustim gas, probat cu polakse.


Snac cu se za rupe, hvala, skocit cu do Peveca vidjet ima li kruznih bruseva ili tako neceg.


Kad skidam foliju, ide lakse ako je malo zagrijem?
Na istu temperaturu kao za ljepljenje?

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #95
ma kaj ce ti Pevec za rupe ... napravi malu rupicu na sredini , pa sfrči šmirgl u konus i okreci polako i rupa ce se širiti do željene veličine ...
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #96
postoje i turpijice razne

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #97

"..Meni motor nema skoro nikakav kut, tako da moram gurat palicu gore dok se penje.[/size]Mislim da igra ulogu sto ne vidim kako mi stoji jedrilica.[/font][/color][/size]I naglo pustim gas, probat cu polakse..." tgrbin





Ako kut motora nije pravilan sa povećanjem obrtaja model ima tendenciju prevlačenja , odnosno stalnog povećanja kuta penjanja pa se mora gurati palica .. ispravi kut motora prema dolje oko 2.5 stupnjeva  i nećeš morati ništa raditi sa palicom , odnosno zadržavat ćeš kut penjanja koji ti paše i lakše ispraviti u horizontalu na željenoj postignutoj visini .  ;)
[/color]
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #98
Ima da se uhvatim ovog projekta.zelja mi je imati guppya.samo nikad nisam radio sa folijom.zanima me gdje je najbolje nabaviti foliju za krila?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


 

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #99
Ok, probat cu podstavit nesto pod sarafe koji drze motor da ga nakosim prema dolje.
Trenutno mi je umiksano u stanici da gura palicu gore kada dajem gas, to mi mozda vise nece trebat ako motor bude gledao prema dolje.


Ja sam foliju nabavljao na Hobbykingu, te u "Leo modeli Čakovec".

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #100
U izradi je krilo za "gupca" , evo centroplana sa malim izmjenama, ramenjaće su 3x4 mm a unutarnja rebra krila od 2 mm .. postignuta težina neobrađenog sa čiodicama 22 grama.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #101
E,  sad da vidimo do kraja da li će to krilo biti ''rekorder'' po težini.
Veliki uspjeh je i ako završeno krilo  bude ispod 120 gr.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #102
Hehe , odabir balze i male izmjene , evo obrađen centroplan 16 - 17 grama  ;)  idem na drugi  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #103
 ;)  za danas dosta 34 grama oba centroplana .. nastavak sutra
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #104
.. :) gotova uška na vagi 8 do 9 grama ... slijedi druga pa spajanje cijeline.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar