Skip to main content

Topic: funjet ultra (Read 2697 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

funjet ultra

prije par dana sam nabavio funjet ultra

slikicu sam posudio s ove teme jer ga još nisam slikao :) : http://www.flyfreak.net/moj-hangar-i-snimke-letenja/letimo-i-mi-u-ivanic-gradu/375/



Uploaded with ImageShack.us


evo i jedan video.... nisam radio prelet skroz blizu sebe pa osjećaj brzine nije potpun
i to budem uskoro snimio
u ivaniću mi je otpao jedan dio (moja greška :( ), moram ga pokrpat jer mi na tom dijelu zrak ulazi u trup i malo ga usporava

i da vam iskreno kažem....već bi htio da ide još brže... u budućnosti ću sigurno poradit na tome
prvo naravno nešto tipa kao kapljice na hornove da smanjim otpor itd, a onda one manje bitnije stvari tipa setup nutra itd :)

sa ovim setupom - 2200 3s batka, turnigy 3900kv 2835 inrunner, plush 60A esc vrijeme leta je oko 3 minute, statički na full gasu vuče 50-48 ampera i vrti se na 29800-30 000rpm
prema propu 4.75x4.75 brzina je oko 220kmh, naravno jedini način da to provjerim je da gurnem gps nutra i vidim stvarno stanje

evo filmić
akcija počinje na 0:26
funjet ultra 3900kv
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: funjet ultra

Reply #1
bravo majstore  8)
 
lp
 
Toni

Odg: funjet ultra

Reply #2
Super leti :)
na youtubeu(vimeu) stvarno djeluje lako, leti ravno, kontrolirano i još sleti pod noge, pa skoro kao easy glider :D  ;D
u živo, kada su prsti na palicama, vjerujem da nije tako opušteno  :)

vidio sam model u živo, djeluje kao od kamena, stvarno je Ultra mnogo čvršća od prijašnje verzije  :o

joj budeš taj OSD gps  posudio toniju da ga malo propuše u mirageu? da vidimo koliko ide nakon upgradea.




p.s. onih 215 kmh kaj smo se čuli prek telefona, je pitch speed (pitch x rpm) propa, dakle teoretski max kojim bi on putovao kroz zrak da se tako vrti a nije spojen na ništa( bez modela i motora dakle ;D)
zbog (jasno) raznih otpora prisutnih u cijeloj priči, brzina cijelog modela je uvijek manja.  (za me163 pri 32 422 rpm je pitch speed 233, a on ide manje, oko 220 i to niz vjetar)

tu su ti kalkulatori:
http://www.rcpro.org/rccalc/PitchSpeed.aspx
http://calculator-converter.com/converter_mph_per_miles-hour_to_km-hour_calculator.php

Odg: funjet ultra

Reply #3
Super raketa.
Zamisli otkaze poslusnost i zabije se u neko auto na mostu gore u punoj brzini... :)

Odg: funjet ultra

Reply #4
bilo bi loše, ali ajde bar je motor iza a naprijed EPO  :)
bolje nego obrnuto, da moram birati  :P

Odg: funjet ultra

Reply #5
mislim da ti je uzalud birat pri toj brzini :)

kod jednog slijetanja u ovu džunglu mi je zapeo za neku travku koja je bila viša i nosom se 4-5 cm zabio u zamlju, nije mu niš bilo :) tolko je ovaj sivi lapor tvrd

već mi ide na živce slijetanje na ovakvom terenu....trebali bi se dogovorit pa napravit neko letalište gdje ćemo normlano slijetat, bez straha
u ivaniću na onoj pisti mi je bio preporod, sletiš a model još desetak metara klizi lagano po pisti
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: funjet ultra

Reply #6
mislim da ti je uzalud birat pri toj brzini :)

kod jednog slijetanja u ovu džunglu mi je zapeo za neku travku koja je bila viša i nosom se 4-5 cm zabio u zemlju, nije mu niš bilo :) tolko je ovaj sivi elapor tvrd

već mi ide na živce slijetanje na ovakvom terenu....trebali bi se dogovorit pa napravit neko letalište gdje ćemo normalno slijetat, bez straha
u ivaniću na onoj pisti mi je bio preporod, sletiš a model još desetak metara klizi lagano po pisti
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000