Skip to main content

Topic: Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom (Read 1687 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom

Već neko vrijeme letim sa navedenom stanicom i do sada nije bilo nikakvih problema ali... (uvijek ima onaj ali ;) ) problem je nastao kada sam krenuo letjeti fpv. Naime na otprilike 200 m udaljenosti veza sa stanicom puca (model u zraku, nema nikakvih prepreka izmedju). Kako je situacija takva da kupovina odredjene (skupe) opreme nije za sada opcija gledam na koji način bi poboljšao mogućnosti svoje stanice - bilo čačkanjem po postojećem setupu bilo nekom manjom nadogradnjom.

Ono što meni treba je da mogu bez nekih problema letjeti u radijusu 500m (toliko su otprilike velike livade gdje letim :) ). Da li bi ugradnja navedenog modula riješila moj problem te koji preporučate odnosno koja je razlika izmedju ovih:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14349__FrSky_DJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_V8FR_RX.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX_V2_.html

Ako sam dobro shvatio oba modula podržavaju telemetriju, jeftiniji doduše ne dolazi sa prijemnikom koji je podržava, ali buni me V2 i kompatibilnost sa prijemnicima - uglavnom dajte savjet sto je bolje za T9X te koja su vaša iskustva :)

Čisto za informaciju, letjelica je quad, stanica Turnigy 9X sa prijemnikom, videolink je 5.8Ghz 200 mw, a antene su udaljene cca 10-12cm.

Unaprijed zahvaljujem!

Odg: Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom

Reply #1
Uzmi onaj skuplji V2 i nemas problema.

Odg: Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom

Reply #2
Baterije su odvojene - 1. za quad i prijemnik, 2. za videolink i kameru

Odg: Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom

Reply #3
razmakni sto dalje turnigy prijemnik od video predajnika, poznata je stvar da je TGY sistem bolestan sa FPV opremom ali da je bas tako osjetljiv na 5,8G nije mi jasno jer nema nikakvih harmonika koji bi ga mogli gušiti u toj kombinaciji..

Odg: Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom

Reply #4
Pokusati cu ih razmaknuti jos dalje pa cemo vidjeti sto ce se dogoditi.

Za svaki slucaj molim za jos misljenja vezano uz FrSky, donosi li on poboljšanje u odnosu na stock Turnigy modul i prijemnike (po pitanju pouzdanosti/dometa).

Odg: Nadogradnja Turnigy 9X sa FrSky modulom

Reply #5
ja ga ima i do sada nisam imao ni jedan otkaz ... Doduše ne vozim fpv mada bi rado jednog dana tako da ...

meni sve OK
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi