Skip to main content

Topic: Homemade x8 project (Read 11472 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Homemade x8 project

Evo decki  iz nacrta je krenulo posto zelim brutalnu x8 za dobre slike da nosi dslr nikon d90 sa objektivom od 24mpx
slazem ovakvo cudo koje radim  na svojem cncu i ako trebate kakve usluge rezanja bilo kakvog aluminija lima plastike recite..
Takoder sam radim clampe za pricvrscivanje cijevi fi 25 i drzace za motore koji bi uvelikee trebali usparati tezinu mog x8 namucio sam se dok sam isprojektirao te drzace za motore jer se ljepe u cijev a opet sasvim su rastavljivi s vanjske strane tj mozete skidati motore..
racunam da ga pogone rc timer 460kv motori,multistar 45A regleri,4x 6s 8000 15' propovi, gps naza ili wookoong..
Planiram dobiti i to da se nijedna zica na njemu ne vidi jer me uzasno smeta i zivcira kad strse neuredne zice..
Vise puta sam se uvjerio da su definitivno najbolje i najmirnije snimke sa x8..
Ako imate kakve ideje recite svaka ideja je dobrodosla..

Odg: Homemade x8 project

Reply #1
koje vrijeme leta i ukupnu tezinu ocekujes?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Homemade x8 project

Reply #2
Ako su motori dosta tanki a propeleri idu direktno na motore onda češ imati jako mal razmak između propelera što nije dobro za efikasnost i stabilnost, ako želiš max od oboje gledaj da ti razmak između gornjeg i donjeg bude bar 9cm.
Inaće sve je ostalo gušt za gledat i kako je CNC to fino sve izrezao  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Homemade x8 project

Reply #3
franky to bi cca bas to trebalo bit motori jesu tanki ali razmak izmedju motora bi trebao biti cca 2 cm sto je od propa do propa cca 6 cm.. bumo vidli.. testirao sam ja to doma na spravi koliko igra ulogu ta priblizenost motora i moram ti rec da mi je naiskoristljiviji rezultat bio kad su bili raymaknuti cca12 cm a sad ko ce to stavljati gore tako bilo bi ruzno.. ma da cnc radi ko zver..tezina oko 6-7 kg sa svime..planiram vuci oko 7A po motoru sad neznam koliko ce ispast vrijeme leta.. identican setup samo qad sa upola manjim svime dakle pola manja tezina pola mnje baterija letio sam 38 min i oborio svoj rekord.. sad neznam kako ce bit..

Odg: Homemade x8 project

Reply #4
Biti će to zanimljiv stroj.
Prošle godine sam s istim motorima napravio hexu i mogu reći da su motori fantastični.

Odg: Homemade x8 project

Reply #5
Ti si pravi čovijek, jučer kaže da će napraviti x8 a danas več ima frame.
Samo napred, tako se to radi.
Nadam se da češ ga brzo dovršit i završit, jer netraba za to puno vremena kako neki kažu, ako znaš što radiš. :)

Odg: Homemade x8 project

Reply #6
hahha zato sam i isao na te motore jer sam ih netom prije provjerio.. ja se iskreno nadam da ce to biti k cemu jer je to prvi koji sam radim a zna se da je prvi uvijek z...ban.. kako cu radit tak cu vas obavjestavat jer skoro sve imam pa samo moram radit ali kao i uvijek vremena je malo..

Odg: Homemade x8 project

Reply #7
Samo naprijed, koji buđet si planirao ? Ja sam si sve u glavi posložio za svoj projekt jedino me muči sklopive noge ne želim davat za to 500$ jer ne vrijedi te pare.. što si po tom pitanju mislio..

Odg: Homemade x8 project

Reply #8
dobro pitanje! noge planiram napraviti sa retractima 8 kg  za avione.. jer na ovaj dslr gimbal planiram staviti 3. os pa se noge svakako moraju dizati..
a vidi budet nisam planirao niti puno planiram jer prakticki sam za ovo morao kupiti 4 motora i 4 reglera sve ostalo imam od prije ono ko i svi mi malo po malo upgradeam ono sta imam hh..

Odg: Homemade x8 project

Reply #9
evo malo se radilo i zakljucio sam da su bolje aluminijske distance jer onda plocice nasjedaju 100% tocno a sa mesinganim posto su tanje se donja plocica s motorom izmice.. sutra eloksiram i slayem ovo je samo proba.. a ova hexa je malo da Jazzo vidi kak se da upicanit ta hexa hh! ;)

Odg: Homemade x8 project

Reply #10
predlažem da pokušaš izmjeriti motore tako da donji motor koji več dobiva ubrzani  zrak ima veći pitch na elisi od gornjeg motora, to bi moglo pomoći. 
nisam se sam sjetio, čuo sam to nedugo :)

Odg: Homemade x8 project

Reply #11
hehe upravo tako nekako ce i biti ali to je poslje najlaksi dio za kombiniranje najbitnije je prvo glavne stvari poslozit kak spada..ali ideja je jako dobra!

Odg: Homemade x8 project

Reply #12
Baš me zanima kako će ti ispasti , mislio sam probati slagati jednog za frenda, ali čekam da vidim kako ce ova tvoja makina raditi, hehehe, da znam koji setup da uzmem

Odg: Homemade x8 project

Reply #13
Zavisi sta mislis dizat ali u pravilu do sad sve sta sam testirao je sto manje kva to bolje.. racunaj i skuplje jer sve dizes na 6s..

Odg: Homemade x8 project

Reply #14
dobro pitanje! noge planiram napraviti sa retractima 8 kg  za avione.. jer na ovaj dslr gimbal planiram staviti 3. os pa se noge svakako moraju dizati..
a vidi budet nisam planirao niti puno planiram jer prakticki sam za ovo morao kupiti 4 motora i 4 reglera sve ostalo imam od prije ono ko i svi mi malo po malo upgradeam ono sta imam hh..
imaš neku sliku link na te retracte i koliko koštaju?

Ovi kinezi su malo bezobrazni postali u posljednje vrijeme, profit će im jednog dana udarit u glavu..
http://www.hobby-wing.com/arris-multicopter-retractable-landing-skid.html