Skip to main content

Topic: Jazavac Quadcopter (Read 28865 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #45
normalno.
Fpv sam samo nakratko probao da vidim dali mogu poletit i sletit.
Lakše mi je nego sa heličem dosta jer nema onog glasnog zvuka  i onaj rotor od 1,6m.
Ovo je za gušt a tamo znaš da če te i najmanja greška koštati papreno.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #46
Da li je iko napravio quad ili hexu sa kineskom kopijom MK elektronike ?
Ukoliko neko ima iskustva sa njom molio bih da napiše ili još bolje ukoliko je prije imao KK elektroniku pa probao ovu da usporedi !

http://www.foxtechfpv.com/quadcopter-kit-combo2-all-you-need-including-4-motors-and-pro-p-195.html

Majki, jesi li na ovom snimku letio FPV ili normalno ?

da li je ta cijena za komplet ok, meni se čini malo prevelikom ili griješim?


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #48
To je sve što je potrebno plus frame ! Elektronika u sebi ima senzor za pritisak tako da je moguć position hold a za dodatne opcije treba još kupiti gps senzor, navi i compass !( onda je moguć automatski povratak kući ).

Što se tiče cijene pogledaj cijenu originalnog Multikoptera pa usporedi !

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #49
ta kopija radi odlicno, isto ko i orginal Mikrokopter samo sto je cijena smijesna, dva puta manja nego origigi, ima na rcgrupama tema o tome i likovi koji lete jako su zadovoljni
uostalom ja mislim da je mozda i bez veze bacat 300-400 dolara na tu elektroniku kad ova KK radi sasvim ok, jedino sta dobivas sa ovom neke funkcije vise, jako bitno u pm jer ako si tudum badava ti i 12 takvih elektronika kad ces ga skucat u prvo drvo  :D


@jazavac
vanjska temperatura je veliki problem za žiro senzore a da ne govorim za tlačne ili magnetometar, nemoguca misija ispod nekih 2-3 stupnja

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #50
Ali kada se sabere cijena i nije puno veća od KK jer kod KK treba kupiti i 3 žiroskopa, 4 ESCa, propelere, samu kk elektroniku, motore ! Razlika je možda oko 100 dolara !
Tako da se možda više isplati kupiti ovu elektroniku !
Ne znam to je moje razmišljanje !

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #51
i to je sve skupa za KK oko 200 dolara, jbg ovo je skoro duplo vise, ali opet gledam drugu stvar, ako tebi krepa jedan regler na onome najjeftinija verzija je 30 dolara dok za KK ti treba regler od 10 a mozes i privremeno staviti kojeg nadjes pri ruci, ako mislis na komercijalne svrhe onda je to druga pjesma, ali opet da imas sve u rezervi je dosta para

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #52
evo danas sam ga prvi puta poletio i sletio u ruku.
 
I sada ga puštam sa terase isto iz ruke.
Vidim ja da ga ja u sobi natrumam ljepo za hover da je ko bubica odo van na 2 stupnja vidim treba ponovo trimati.
 
To je do žiroskopa znam tako je i na heliču ako imaš jeftiniji žiroskop.
 
Ali dobro i nije neki bed.

da nije tebi do toga što ga ne držiš ravno kod lansiranja? (jer je nemoguće ga držati fixno kao na podu jasno)

ono da mora biti miran u nekom položaju prije nego dodaš gas (tako odredi nultu točku)
kada polijeće s poda u stanu to je uvijek jednak nagib, pa kada ga jednom istrimaš, leti svaki puta ok.
a kada ideš na balkon držiš ga u ruci i daš gas, a on se kalibrira dok je u ruci....

ja bi izveo dva kratka testa i tako skužio jel ima pomoći
1. probaj ga tako pustit iz ruke u toplom stanu di si ga prethodno istrimao, pa vidi jel ima razlike poletio on s poda ili ruke...pritom ga namjerno nagni 10 stupnjeva prije davanja gasa. pa onda izravnaj.

2. kada ga nosiš na balkon, daj mu malo gasa dok je još na podu, tek toliko da se zavrte porpovi i onda ga podigni rukom i prebaci preko ruba, pa daj gas da poleti...

pa javi rezultat, sretno  :)

i malo izoliraj te žiroskope, meni su u kutiji cd-a, di nema zapuhivanja hladnog zraka,
(a možda stavim i grijač i spužvu ako vidim da bu bilo potrebe,
makar, vidio si da je lijepo letio na 4°C tamo na domovinskom... pa si sve mislim da tebe zeza ta kalibracija prije davanja gasa.)

ovo što je davor nabavio vjerujem da bu letilo bolesno,
čekamo njegov review  :)



Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #53
budem probo samo prvo čekam novu stanicu svoju sam prodao pa sada ne mogu ništa dok nova ne dođe.
A ovo za elektroniku ovo kinesku čekam i ja da čujem šta če reći pa si i ja to ubadam

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #54
Evo par novih slika kako sada izgleda i koliko ova igra sa FPV i quadom košta:
 

 

 

 
Slikano mobitelom skoro u mraku tako da nemojte zamijeriti za slike.
 
Popis dijelova i cijene bez dostave i carine:
 
4x motor $44
4x regler $40
KK+3xgyro $100
Materijal G11,šarafi ,žice, konektori, propeleri $90
Baterije 2x 3s 5000 $75
Sve ukupno: $349 ili 1900kn
Tu nije uračunat moj rad i trud niti dostava.
 
Sada FPV oprema:
 
GoPro $300
Videolink 5,8 ghz $100
2x 2s 2200 $28
Video očale $290
Sve ukupno: $718 ili 3949 kn
I ovo je bez dostave i carine.
 
Sve ukupno = 5850kn
 
Naravno stanica i prijemnik se ne računa u cijenu.
 
Eto tako da se zna koliko košta ova igra jer me par ljudi pitalo koliko.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #55
o jes, kad se sve zbroji nakupi se podosta ovih krznenih životinjica, ja ni ne smijem zbrajat koliko ce u konacnici ispast hexa sa mikrokopter elektronikom, znam samo da se cifra kvalitetno penje na 5 znamenki
quad sam i nije ogromna investicija, kakvu god verziju da radis ispada oko 1800-2000kn a sad ako oces malo ekzoticne elektronike gore treba i otrest malo novcanik  :D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #56
još dodaš telemetriju sa logerom cca +300$

to ti ispada onda 1000€ bez poštarine i carine....  23%"carina" i recimo 7% poštarina.....

tak da za multikopter FPV sa "svom opremom".... očeš nečeš ispada 1300€ samo materijal.....


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #57
još dodaš telemetriju sa logerom cca +300$

to ti ispada onda 1000€ bez poštarine i carine....  23%"carina" i recimo 7% poštarina.....

tak da za multikopter FPV sa "svom opremom".... očeš nečeš ispada 1300€ samo materijal.....


se razme, jos kad dodas hrpu sati provedenih u sastavljanju i podesavanju, cijena je ko Sanaderov BMWeeee

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #58
ali opet, sve je to jeftinije od RC helića koji može dići jednaki teret, jazavac je to skužio vrlo brzo :)

ima RC helić svojih prednosti jasno, pogotovo za 3d gluparije, ali za mirno snimanje... mislim da im je odzvonilo  ;D

dobar primjer daje i dex sa svojim vrhunskim snimkama, to je mirno do bola  8)  a ako i zakvači drvo kada se glupira :)
nema štete, možda mu je jedan prop od 2$ pukao, a možda i nije nijedan, to neka sam veli,
no da je helić izvodio isto i pao... pa mislim da mu samo repni rotor košta kao 10 dexovih propova,
a di su još glavne sablje, linkovi i ostalo...  :(


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #59
ja se apsolutno slažem ali ne treba baš totalno subjektivizirati velike helikoptere.
moram priznati da u večini slučajeva ekipa snima sa goPro ili nekim fotičem recimo do klase 550 canon...
to je težina ispod kile !
u hrvatskoj se u večini slučajeva snima sa 5d,1d,7d,ex1 ...a to su kamere i fotiči sa objektivima do 3.5 kg !Nisam baš vidio takve okto ili hexa ili nebitno ! Naravno i Davor i ja uz pomoč uvaženog kolege Davora Vž slažemo hexu ali mislim da veliki heliči i dalje imaju svoju namjenu !