Skip to main content

Topic: tri serva na esc (Read 1804 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: tri serva na esc

Reply #1
Ja bih iskreno radije dodao BEC, vjerojatno će radit ali postoji šansa da izgori taj UBEC. Tj. ovisi o aplikaciji, za što ih misliš koristit?
MAK Zapad

Odg: tri serva na esc

Reply #2
vrlo vjerojatno da neće crknut, ali će BEC otići u safe mode, a helić se srušit :D
HXT900 u peak-u potegne 700njak mA... ne znam koliko ovaj počupa, ali i i daje pola Ampera, puno je kad se radi o 3 komada
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: tri serva na esc

Reply #3
nije za helic za avion je, piper 1m raspona.
cinilo mi se na knap, morat cu neki odvojeni UBEC nabavit cini se.

Odg: tri serva na esc

Reply #4
Može se izmjeriti...uključiš jedan servo na RX i nastojiš ga stalirati prstima (pazi da ne zdrobi zupčanike).
Pomnožiš max struju sa 3... iako je u tome sadržana i struja za prijemnik i struja mirovanja za ESC, dobiti ćeš vrijednost sa izvjesnom rezervom.
Damir

 

Odg: tri serva na esc

Reply #5
napisao sam gore, pise na papiru koje je stigao sa servom da je 600ma hold current.
to puta tri je skoro 2A, ali nece meni nikad uc servo u hold.
pise da u normalnom radu vuce 200ma, sto bi i stalo u 1A koji meni pise na regleru, ali mi zvuci na knap.

Odg: tri serva na esc

Reply #6
Točno, napisao si, promaklo mi je  :'( ... no računaj da ti se stall current lako može dogoditi bez da opteretiš servo: zdrobi se zupčanik ili zašteka getriba, ponekad i bez nekog vanjskog utjecaja i servo počinje gutati struju. Evo. desilo se baš meni nekidan, srećom BEC je imao dovoljnu zalihu .
2A bi trebaloo biti Ok.
Damir

Odg: tri serva na esc

Reply #7
Meni su na Castle-u 3 coreless digitalna serva otišla u stall current na 10-15 sekundi, ništa nije izgorilo na ESC-u (sva 3 serva jesu), inače su ti servači dosta gladni. Eto čisto radi informacije, koliko god im loši (čitaj: nepouzdani) bili ESC-i, izgleda da su im BEC-ovi bulletproof  :)
MAK Zapad