Skip to main content

Topic: Walkera QR Ladybird Quad - problemi  (Read 2309 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Pozdrav,
Kupio sam malu stvarcicu i naletio na problem... Novi sam u toj prići i sad sam zapeo na problemu sa uparivanjem stanice sa ladybirdom.
na stanici uparivanje prođe te dobijem konstantni signal (crveni led) dok na ladybird-u brzo blinka crvena ledica.

nakon više desetaka pokušaja skinuo sam poklopac i pokušao resetirati cmos sa bind plug-om (nije but plug :D), no ni to nije polućilo željeni rezultat....

Ima li netko da mi može pomoći ili moram slati sve skupa nazad?



Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #1
Koliko znam devo 7 je imala problem s bindanjem, znači problem je bio u stanici te su je ljudi vračali nazad. Probaj bindati onako kako stoji u uputstvima zatim sve isključi, zatim prvo spoji bateriju (punu) na quad te ga stavi na ravnu podlogu, zatim uključi stanicu (throtle mora biti na 0) i čekaj 20 sekundi ledica bi morala konstantno svjetliti nakon tih 20 sekundi, ako to nije slučaj vjerujem da postoji problem ili u stanici ili u rx-u ali prije u stanici.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #2
evo napravio sam tako i poveselio se kad je proradilo... ali nije veselje dugo trajalo... poletio sa jednog stola do drugog i izgubio je bind opet... kao da ima loš kontakt na anteni....
sad opet ne želi bind napraviti
radilo svega 20s :(

sutra ću dalje gledati...

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #3
Ako je letio nije mogao više izgubiti bind osim ako mu nešto ne resetira memoriju koja je u ovom slučaju flesh i vrlo teško da je u tom problem. Prije da je gubitak signala u igri, skini ladybird poklopac i provjeri da sam vrh antene (završetak žice koji nije izoliran) da slučajno ne dira nešto od elemenata na RX-u, također u TX možeš provjeriti dali su se sjetili zalemit antenu na štampu.
 :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #4
Imam i ja taj Ladybird, meni neki izgubi vezu kad malo jače tresnem u pod. Odpojim bateriju s quada, ugasim stanicu, ponovo spojim bateriju, stavim na ravnu podlogu, čekam da se lampice ugase(one na krakovima) i tek onda palim stanicu i čekam da odsvira svoje. kad se baterija potroši previše na quadu neće mi više letit i onda stavljam drugu. Provjeri konektore na pločici i stavi malo hotglue da ne otpadnu kad tresneš u pod.
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #5
stvar je nova iz kutije... mislim da cu rklamirati, nije baš paetno da otvaram stanicu i gledam da li je antena spojena...
na kontroleru mi sve izgleda čvrsto zalemljeno, antena je okej na prvi pogled...
sve je dosta sitno pa bez lupe ne mogu puno...

ide video na youtube pa cu staviti link :)


Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #7
Vjerojatno je riknul modul ! :(
Stanica čeka na signal kojeg ne dobiva i nakon par sekundi ide u standby mod.
Mislim da antena nije problem jer bi se i bez nje s ove udaljenosti trebal bindati
Probaj  malo jače stresti ladybird  8)
Ak to ne pomaže zapakiraj ga ili kupi novi radio modul  (oko 15 $)
Vidi kaj ti je jeftinije

FCB GROUP

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #8
jel ima netko takav setup? Ladybird v2 i Devo4 (može i jaci Devo) da probam jel do stanice ili kontrolera na ladybirdu?

grrrrr


Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #9
Misliš recivera i transmitera?

FCB GROUP

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #10
da :) al stvar je da se ne može to odvojiti jer je integrirano sa FC-om, a stanicu ne bi otvarao da vidim kako je u njoj... ako je RX problem onda cu tražiti samo FC da mi novi pošalju... ako je TX onda samo stanicu...
jerbo je 220 shiping do kine za tako veliki paket... :(


Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #11
Ja ti imam V929 i moj frend je uzeo isti tvoj v939 i pazi foru , upalio sam oba quada i onda upalio jednu stanicu i ona se nabindala na oba quada istovremeno , znaci kad si dao gas na stanici oba su letjela, fora, ako si iz ZG mozemo se  naci pa probaj upariti moju stanicu sa tvojim quadom i obratno, mislim da skuzis gdje je greska, ovako mozes do sutra...

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #12
To ne bude išlo jer Stefek ima Walkera Ladybird mini quad koji se binda na Walkera Devo stanice.
WLtoys V929 i V939 su jeftine kopije Walkera Ladybirda i ne rade s Walkera Devo stanicama,
(ali rade s Turnigy 9x, šta je nevažno u ovom slučaju.)

Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #13
Našao sam kvar...  hladan spoj negdje na RXu jebe... kada pritisnem prstom onda binda, tj bindalo je par puta. Sada više niti to...
nema druge, kinez će slati drugi dio, ako mi uspije žalba i tako to...
 :'(


Odg: Walkera QR Ladybird Quad - problemi

Reply #14
A nista onda