Skip to main content

Topic: AFRO esc (Read 4485 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AFRO esc

Reply #1
pitao i ja već ali izgleda da nitko nema iskustva s njima
ko pita više zna

Odg: AFRO esc

Reply #2
Ništa, onda ću ja bit pokusni kunić. Mislim da ne može bit lošije od Turnigy Plush 18A koje sada posjedujem.

Moram zamijenit jer mi se jako griju sa MT 2216 motorima i 4S 10000 mah baterijom.

Podijelit ču iskustvo.

J.

P.S. Ak treba ko kaj iz HK International skladišta slobodno mi se javi, razmišljam da uzmem expres shiping.

Odg: AFRO esc

Reply #3
Jesi dobio/testirao afro-se?
ko pita više zna

Odg: AFRO esc

Reply #4
Nisam.
Malo sam još istraživao, pitao za mišljenje i Simona Kirbiy-a (SimonK), i na kraju sam se odlučio za ZTW spider Opto 30 A.
Na putu su iz tako da još neznam kako rade, ali koliko sam saznao (a o njima još nema puno na webu) izgleda da je to jako dobra opcija za ESC ispod 10eur.Dobra opcija u smislu kvalitete elektronike i firmware-a.

pozdrav,
J

Odg: AFRO esc

Reply #5
Jel se može znati što je prevagnulo na ZTW? Ovih dana i ja naručujem, prvi izbor su mi bili RCTimer-ovi, ali pročitao dosta komentara o DOA, sad mi je drugi izbor Afro...

Odg: AFRO esc

Reply #6
Može bit da su Afro dobri, ali meni je prevagnulo to, da su to još uvjek SimonK fleshani esc, a tih imaš čuda jeftino od Blue, HK...

Ak bi štel imat ESC sa opcijom telemetrije i sa status ledicama (što afro imaju) rađe bi se odlučio za ultraESC, koji su složeni u Njemačkoj i imaju još puno opcija programiranja, ima opciju ''reversanja'' motora u letu itd itd...

Al mi to sve ne treba, nego sam tražio ESC koji su kvalitetno izrađeni i jednostavni za upotrebu. I tu sam naletio na priču o ZTW. Piše se, da je ZTW OEM, ali oni uzrađuju ESC za Maytech,  GensAce, Hacker... Tako pišu po forumima a I nađu se slike primjera jedan uz drugi kako su ugrađene iste komponente, i ista kvaliteta složenosti komponata (vrlo uredno poslagane) konkretno sam našao primjer za ZTW i Reaper.

Da ne dugovezim, reko  sam si da probam, ZTW 30A OPTO Spyder me košta 8eur po komadu, poštarine nema (iz banggood), pa da vidimo... (e da, i dolaze sa SimonK firmom)

Pozdrav,
J

Odg: AFRO esc

Reply #7
kakvi su se pokazali ZTW ESC?
ko pita više zna

Odg: AFRO esc

Reply #8
Dobio sam jih prije 5 dana (Bangood free shipping ;) ), tako da jih nisam još uspio stestirat. Čekam još da mi ovaj tjedan izrežu ESC holder, pa zamjenim sve skupa, pa onda javim dojmove.

Al šta se tiče kvalitete izrade (dolaze u prozirnom '' shrink wrap-u) izgleda super.

J

Odg: AFRO esc

Reply #9
Evo, konačno uspeo izrezati ESC nosač/cooler. Nadam se, da uspijem sklopiti sve do kraja ovaj vikend, pa mogu poslije malo više reč kak rade ZTW ESC-ji.



J

Odg: AFRO esc

Reply #10
Malo provjeri ove lemove, dva ili tri mi se cine dosta losi...

Nije da kenjam, samo preporuka da ne bi bilo :)

Odg: AFRO esc

Reply #11
Hvala na kritici.
''Prežmohtal'' sam žice i utopio u lem, i zalemio po cijeloj dužini po jednoj strani, i produljio vrh. Znam da ne izgleda ljepo al drži.
Problem je, da su na ovim flyduino pločicama ''padovi'' dosta mali. Ak zna tko za jeftine pločice istih dimenzija (50x50) savečim površinama za lemljenje, koji bez problema drže oko 150 A ja se toplo preporučam.

Več pronašo: http://modelbouwbloemendaal.nl/index.php?item=spi-20301200-power-distribution-board-150-a&action=article&group_id=10000503&aid=50551&lang=en#.UoezfuKp5Hc

Tu neče bit problema sa lemljenjem. A može se i dodat DC-DC converter, da ne treba upotrebit BEC.

Pozdrav,
J

Odg: AFRO esc

Reply #12
Možeš probati i ovu,jača je od te tvoje,ali i malo veća,taman za centralni dio okvira sa velikom rupom u sredini za vuć kablove..
http://www.thanksbuyer.com/sigma-black-tornado-8-channel-diy-distributors-power-distribution-board-power-hub-4oz-for-octacopter-26616
a za tu što imaš sa Flyduina(imo sam i ja to al mi postalo preslabo njenih max 100A) ima ti za uzet tamo i konektore koji se zaleme u te rupice koje ima(iako neznam jel to sigurnije)
http://flyduino.net/63mm-Flachstecker i http://flyduino.net/63mm-Flachsteckerbuchsen

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: AFRO esc

Reply #13
Kako rade ZTW ESc-ovi

Odg: AFRO esc

Reply #14
Rade dobro (ono kratko sto sam isprobao), al jih ne preporučam nabavljati zbog sljedečih razloga:
  - malo informacija o njima
  - postoje 400Hz i 600Hz verzija, ja sam dobio 600Hz iako je na stranici od Banggood slika od 400Hz (ne piše uz njih koja je verzija)
                   - kad sam hteo dokupiti još 2 komada (prvi put sam nabavio 7 za Y6, sada nadgrađujem na X8)  Banggood mi tvrdi da   
                      imaju samo 400Hz verziju, pa se ne usuđujem naručit od njih, + mjesec i po čekanja i na kraju mogu dobit krive
                   - ima jih još na 2 američke stranice, ali shipping je duplo više od esc-ja + nešto su mi odgovarali u stilu da su bili  
                      problemi na nekim kontrolerima sa 600Hz verzijama
                   - 600 Hz verziju ima jedna Švicarska stranica ali ne šalje u EU ali I cijena je oko 18eur
Sorry na dugom postu ali na kratko zajebo sam se, a mislio sam kak ču dobro proč (jako dobra cijena 7 eur - Banggood, free shipping i kvazi vrhunska kvaliteta - jer su ZTW) ali malo sam se uranio. A da i nemaju omogučen bootloader, tak da je firm upgrade malo kompliciraniji...

Sad ču skombinirati sa 600Hz reglerima sa SimonK firmom od Multikoptera iz Grčka, pa držim fige, kad sklopim da če radit kako treba..

pozdrav,
J