Skip to main content

Topic: alexmoss pitch (Read 1799 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexmoss pitch

namjestio sam na stanici da kontroliram pitch gimbala, ali kad okrenem pitch na 90 stupnjeva (znaci da mi kam snima dolje) ode i roll 2-3 stupnja

kako se to moze ustimat da se ne desava?

 

Odg: alexmoss pitch

Reply #1
Ako nisi kalibrirao akcelerometre u 6 pozicija onda prvo probaj to.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: alexmoss pitch

Reply #2
jesam to sam napravio

alexmoss pitch

Reply #3
Jel ima neki video kako se to radi mislim znam polozaje ali ne i proceduru tj kad stavit u polozaj i sta kliknit nije mi bas jasno.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: alexmoss pitch

Reply #5
Vjerojatno si namontirao senzor pod kutem od 2-3 stupnja u odnosu na mehaničku os rotacije ( malo je zarotirana pločica ).

Dok je gimbal horizontalno, tih 2-3 stupnja su orjentirana kao yaw iliti heading, tako da je roll točan. Kada gimbal zarotiraš prema dole, tih 2-3 stupnja se projiciraju u roll os - gimbal radi dobro i dovodi roll senzora u nulu, ali pošto os gimbala nije paralelna sa osi senzora sam gimbal je pod malim kutem...

Jednostavno preciznije namontiraj senzor... možda da mu podešavaš poziciju dok kamera gleda skroz prema dole (podešavaš rotaciju senzora) i tu dobiješ točan roll, u horizontu će vjerojatno biti dobar jer u toj projekciji pločica naliježe na ploču gimbala i automatski je ta ravnina u paraleli... ako ti gimbal nije spigan :)

Odg: alexmoss pitch

Reply #6
hvala igore probat cu i to  ;)


Odg: alexmoss pitch

Reply #8
ipak je bio senzor, skino ga ponovo centrirao i sad sve u redu