Skip to main content

Topic: 4S baterija i pretopli ESC (Read 7000 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #30
Ili smanji prop na 4S ili povećaj na 3S. Samo me brine ono cviljenje koje si imao kod reglera na 3S i u konačnici pad i kod te voltaže.

 Vidi i tajminge kada nabaviš programsku karticu.

Ako imaš elisa na lageru poigraj se, ako ne vidi koliko ti se sve skupa isplati. Uvijek možeš naručiti provjereno dobre reglere.



lp
Toni
 

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #31
Svašta...ma nemre programskom karticom namještat simon k reglere kak treba...

Can I program the ESC like I normally would, setting the recommended settings?
No. Once the ESC is flashed, you cannot program the settings like brake on/off, Lipo/NiMh etc. etc. All the best settings have been embedded in the upgrade. However, the throttle range is still programmed like most standard ESCs. Remove your props, and disconnect the battery.  Push your radio throttle to max, connect the flight battery, wait for the unique beeps, then immediately lower the throttle to 0. You will then hear another unique beep, indicating low throttle set.  Disconnect the battery.


treba se spojit na pinove ,fleshat sa najnovijom verzijom SimonK ili BLHeli softa(jer ima rješenja koja vas muće)I namjestit u simon k sve...najbolje je ne programirat ih stanicom jer ko zna di to ode...raspon gasa pogledaš koji je kod tvog kontrolera I onda uneseš točno tu vrijednost min I max throttle u simon k softu....a također ne vidim nikakvu štetu od ugrađivanja jačih reglera kad ih već imaš,pogotovo što se u jače ugrađuje bolja elektronika,recimo stariji plush 20A,30A je posve nešto drugo po kvaliteti u odnosu na vrhunski(godinama) Plush 40A,a u novije ove slabije su počeli isto ugrađivat sve NFETove...

prouči malo

http://wiki.openpilot.org/display/Doc/Flashing+Instructions

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhR02IDNb7_MdEhfVjk3MkRHVzhKdjU1YzdBQkZZRlE#gid=0
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #32
Oj Emine a gdje stoji da su to Simon regleri? Možda mi je promaklo...

lp
Toni

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #33
 :) imaš pravo Toni,čitajući razne postove sve mi se pomješalo pa svatih da su na simon k,,,svejedno ti esc nevaljaju,da vidiš tek veselja kad staviš neobičnu kombinaciju sa baterijom sa manjim brojem ćelija I većim propom,di se sporo I neuobičajeno vrti, pa ti pregori sve...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #34
UPDATE:

preprogramirao Multistare s karticom na postavke:

NiXX baterija
Brake: off
Cutoff Voltage: low
Timing: high
Cut off type: slow down
Startup: high
(original FW nema kalibraciju throttlea, potvrdio Hobbyking)

2 ESCa sa fleshao s SimonK-om

TEST:
nakon 2 minute "hovera" na pola gasa (taman jedan zubac preko 50% na throtlleu, da Naza digne malo okretaje iz idlea, a multi je priljepljen ducktapeom na pod) rezultati su:

original FW ESC:
3s - hladni
4s - topli

SimonK
3s - topli
4s - vreli
iako se motori puno ljepše i tiše vrte.

Izgleda da su ovi ESCovi promašaj.


ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #35
da iskljucim situaciju da Naza nešto forsira spojio sam motor / ESC direkt na 3 kanal TXa.
u gasu na pola ESC se vec jako zagrijao nakon 1 min.

 :(
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #36
Izmjeri stvarnu brzinu okretaja motora između onih koji su flešani i onih koji nisu. Možda nemaju isti broj okretaja pa odtud razlika u grijanju iako je možda istinita tvrdnja da ti regleri ne podnose flešanje pri radu na 4s. Ako je tako onda ne znam što ću jer sam te reglere naručio samo nikako da mi stignu
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #37
e tako sam ih i ja čekao .... 40 dana poslaono EMSom

probao sam ih jucer na DJI 920kv motoru i hladni ko led na 4s  ::)
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #38
Probao si ove Multistar 30A flešane ili ne na 4s?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #39
flashane..danas planiram neflashane

motori na neflashanim grozno zvuče.
nemožes kalibrirati throttle....
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #40
Ma flešat ću ih i ja samo ako ih dočekam pa što bude. Umjesto kamere stavljam kamen od pola kile i hover na metar-dva iznad trave  :)
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #41
evo ovako...nisam fleshao sa Simon K nego sa BLHeli ali su oni ionako slični..I moji esc su plush 40A

pod broj 1 nadam se da si ostavio izvode sa esc zalemljene tako da prema potrebi možeš updejtat firwere I namještat postavke na kompu a ne putem stanice....jer to je lutrija sve u pravi trenutak pogodit(evo video kak ide)
How to Calibrate PPM Min/Max Value with BLHeli ESC
kalibraciju throttle se isto može napravit (u mene je bilo PPM,neznam PWM signal))I onda ako si spojen očitat nove vrijednosti I vidjet jel uspjelo
osim toga već sam ti napisao da moš vidjet raspon gasa negdje na FC pa to namjestit direct u reglerima
Što se tiće zvukova,moraš malo proučit kako namjestit ESC,ta zato si ih valjda I flešo...stavke na koje valja obratit pažnju su timing(medium to high),DEMAGNETIZATION (high to medium) I Damping (koji se na simon k nekak drugačije zove,možda active freewheeling ne može na svim esc neg uglavnom ovi što imaju sve NFETove unutra,vidi listu),najbolje pokušat nać nečije postavke koje mu dobro rade

evo što kaže glavni koji je napiso BLHeli(koji osim toga ima zadnju verziju 11.2 sa raznim poboljšanjima)

Join Date: Jan 2008
Location: Oslo, Norway Default

--------------------------------------------------------------------------------

I do not have the 390kV, but I do have a Multistar 490kV that I tested.
Using a Plush Nfet 30A at 4S with BLHeli rev 11.2, accelerating instantly from 1200us to 2000us throttle.
- Medium timing, Demag off: Squeals!
- High timing, Demag off: Good instant acceleration
- Medium timing, Low demag: Good acceleration, maybe marginally slower
- Medium timing, High demag: Good acceleration, maybe marginally slower
So, as expected, high timing helps very well but most often at the cost of reduced efficiency.
And demag comp also helps, often at a slightly reduced acceleration.
So as a user, it is your tradeoff of acceleration versus efficiency.
I can not see that the motor heats up at high demag. Under what conditions is that?

I naravno linkovi za čitanje su ti tu sa desne strane
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhR02IDNb7_MdEhfVjk3MkRHVzhKdjU1YzdBQkZZRlE#gid=0
a rasprava o blheli tu
http://www.helifreak.com/blog.php?s=6f27a750df0dbb367fd05ebba713a5a8&b=2001

 

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.