Skip to main content

Topic: Phantom 2 problem (Read 1532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom 2 problem

Pozdrav ljudi. Kupio sam pre dve nedelje Phantom 2 od kolege sa ovog foruma. Sam P2 leti odlicno i zadovoljan sam sa njim. Danas sam mu stavio Zenmuse h33d koji mi je bio na drugoj letelici. Dobio sam neke cudne vibracije. To nije jello nego gimbal trese u yaw osi. Na snimku to bude levo-desno.
Probao sam da menjam gumice koje sam dobio sa Zen, i nista. Sa meksim gumicama se ceo P2 ljulja levo desno. Probao sam nove elise, i opet nista. Pregledao sam sve ostalo sto sam znao, i nisam resio problem. Da li mi mozda treba ona anti interference plocica?
Na letelici gde je bio Zen pre P2, radio je ekstra. Na njoj mi je i ostao kontroler od Zenmuse. Phantom 2 ima u sebi taj kontroler.
P2 nije padao niti su krivi ili osteceni motori.

Ima li ko ideju o cemu se radi?

Radovan
Backa Palanka

Odg: Phantom 2 problem

Reply #1
Ako nekog zanima, resio sam problem. Zenmuse koji sam kupio za Nazu V2 dolazi sa kontrolerom koji je u Phantom-u vec ugradjen. Zen koji je za Phantom nema kontroler ali ima anti interferention board koji je u sustini meni falio. Kupio sam ga i sad je sve ok. Znaci ipak nisu isti gimbali za Nazu i Phantom, ali postoji resenje za 15€.

 

Odg: Phantom 2 problem

Reply #2
Pozdrav
Imam phantom 2 + i imam jedan mali problem .
Teško hvata satelite i to na mjestima gdje sam prije odmah pohvatao 7-8 satelita .
Teba mi 10-15 min da uhvatim 6 sat .Kasnije kad uhvatim sve onda nema problema .
Hvala