Skip to main content

Topic: Wake park Krško-Brežice (Read 6501 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #1
odlicno  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #2
Pre, pre dobro, fino to radi, koja leća, 16mm? Super!


Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #4
Zenmuse radi super tamo gdje obicne platforme na rade.
Snike su super.
Steta sto kopterworks nema takvu platformu ovako je bezveze pisati na videou kopterworks a snimano sa dji.
Ali nije ni vazno snimka je strava stabilna s obzirom da je sve u pokretu

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #5
Jazavac,
Počekiraj naš live video sa Shengenfesta pa onda kaži da nemamo takvu platformu. :)
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #6
vidio sam taj video, ali meni je ovaj konkretno stabilniji s obzirom da ima kretanja koje je brže nego tamo.
 
To je moje mišljenje. :) 

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #7
Opet ista priča :)
Ali dji je napravio gimbal sa skupim motorima umjesto servo-a samo za gh2 i nex i to samo sa 16mm pancake. Iste stvari se več rade za f100 i još veče kamere. Ali nex7 ni pod razno nije namjenjen za filmsku industriju. To je dobro za homemade video i ništa drugo. I samo u idealnima vremenskim razmjerama i svetlosti. Da vidiš kolko se sam s800 trese a koliko gimball stailizira jer je gimball na magnetskim motorima koji skoro sve vibracije iznište.
A motorima za gimball za 3 do 5 kg su otprilike 3k eura po komadu i još jih je panika ugradit i napravit i opet samo za jednu kameru sa nekom pancake lječom i opet isti problem.
Mislim da se previše brineš o vibracijama i to jer ako praviš warp od 3% i sve je super stabilno za one kadrove koje treba mislim da je to onda to. Mislim da ovaj gimbal koji mi koristimo daje više nego dovoljno dobru stabilizaciju i bez vibracija. Do sada nisam vidio bolji koji može da nosi tolku težinu. A naravno kada budemo zamjenili servoe sa ovim dji varijanta motorima, onda če to biti perfekcija ali za sad nema bolje.

Lanzar
Kopterworx 
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #8
Lanzar odličan video. Odlično ste pratili objekt snimanja. Kapa dole.  8)  
Primjetio sam na youtube snimkama još ranije kako se S 800 jako trese što me malo i začudilo. No, s obzirom kako Zenmuse radi to DJI očito nije ni bitno. Uvijek idemo prema tome da napravimo što stabilniji stroj, a ovdje je očito gimbal toliko superiran da im je to manje važno ili griješim?
lp
Toni

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #9
@Toni

Pa vidi se da su ovi motori spojeni preko magnetnih polova osim jednog lagera na drugoj strani za nick a ne direktno kao servo motori ili sa remenom spojeni na gimbal , pa magneti učine svoje magije jer gimball pluta u zraku između magnetnih polova. Zbog toga se ove od 0 do 20 herca vibracije odmah poništijo. Ali ako je kamera izvan balansa ili je 50g teža nego je predpisano onda se trese ko pas u čamču koji se boji vode.

Lanzar
Kopterworx
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #10
Opet ista priča :)
Ali dji je napravio gimbal sa skupim motorima umjesto servo-a samo za gh2 i nex i to samo sa 16mm pancake. Iste stvari se več rade za f100 i još veče kamere. Ali nex7 ni pod razno nije namjenjen za filmsku industriju. To je dobro za homemade video i ništa drugo. I samo u idealnima vremenskim razmjerama i svetlosti. Da vidiš kolko se sam s800 trese a koliko gimball stailizira jer je gimball na magnetskim motorima koji skoro sve vibracije iznište.
A motorima za gimball za 3 do 5 kg su otprilike 3k eura po komadu i još jih je panika ugradit i napravit i opet samo za jednu kameru sa nekom pancake lječom i opet isti problem.
Mislim da se previše brineš o vibracijama i to jer ako praviš warp od 3% i sve je super stabilno za one kadrove koje treba mislim da je to onda to. Mislim da ovaj gimbal koji mi koristimo daje više nego dovoljno dobru stabilizaciju i bez vibracija. Do sada nisam vidio bolji koji može da nosi tolku težinu. A naravno kada budemo zamjenili servoe sa ovim dji varijanta motorima, onda če to biti perfekcija ali za sad nema bolje.

Lanzar
Kopterworx 

Slažem se što se tiče kamere imam i ja nex-a i to je ok ovako za bezveze snimanje ok.
Osobno smatram da je došlo vrjeme kada će servo motore za stabilizaciju platforme zamjeniti upravo ovi brushless motori sa nevjerovatnim odzivom brzinom i preciznošču.

Ok snima ta vaša platforma i ima ih još par koje snimaju slično tako ali bez obzira na kameru zenmuse je bolji u stabilizaciji samo to hoću reći.
Jer osobno smatram da dovesti platformu do jedne mjere stabilizacije je ok, a dovesti je da bude još bolja od toga puno teže.

Mislim da znaš na šta mislim jer da nije tako nebi letio sa zenmuse iznad jezera  nego sa vašom platformom.

A što se tiče dji s 800 je smeće koje ne leti dobro vidio uživo sada jedino ako ga nisu dobro poštelali ali stvar je da i u tim uvjetima zenmuse odradi stvar bolje nego bilo koja druga platforma trenutno.

Baš me zanima konkurencija iz photohigher ili kako se zovu vidim da kasne sa izradom bar po onome što je reko onaj lik na youtubeu.

Nemam zenmuse jer mi ne treba još trenutno ali postavio je neke kriterije što se tiče konkretno stabilnosti i sada postaje jako teško napraviti još bolje.

Jer fotografi su takvi i uvjek će reći da to može i bolje makar neki puta nemože al eto.

Bez obzira na sve i bez obzira koja platforma bila svak čast na letenju i na onom festu i na jezeru snimka je i tu i tamo super i mislim osobno da su sada ove nove snimke koje sam pogledao puno bolje.

Samo napred i pazi da nekome ne paden na glavu jer onda sve pada u vodu.

Koliko ti okto težak i koliko dugo leti sa kojim baterijama?I do koliko ih prazniš.

Moj leti sa 6,7 kg 7 min baterije 10000 4s i praznim ih do 3,8v po čeliji zbog sigurnosti.

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #11
Quote

Slažem se što se tiče kamere imam i ja nex-a i to je ok ovako za bezveze snimanje ok.
Osobno smatram da je došlo vrjeme kada će servo motore za stabilizaciju platforme zamjeniti upravo ovi brushless motori sa nevjerovatnim odzivom brzinom i preciznošču.

Ok snima ta vaša platforma i ima ih još par koje snimaju slično tako ali bez obzira na kameru zenmuse je bolji u stabilizaciji samo to hoću reći.
Jer osobno smatram da dovesti platformu do jedne mjere stabilizacije je ok, a dovesti je da bude još bolja od toga puno teže.

Mislim da znaš na šta mislim jer da nije tako nebi letio sa zenmuse iznad jezera  nego sa vašom platformom.

A što se tiče dji s 800 je smeće koje ne leti dobro vidio uživo sada jedino ako ga nisu dobro poštelali ali stvar je da i u tim uvjetima zenmuse odradi stvar bolje nego bilo koja druga platforma trenutno.

Baš me zanima konkurencija iz photohigher ili kako se zovu vidim da kasne sa izradom bar po onome što je reko onaj lik na youtubeu.

Nemam zenmuse jer mi ne treba još trenutno ali postavio je neke kriterije što se tiče konkretno stabilnosti i sada postaje jako teško napraviti još bolje.

Jer fotografi su takvi i uvjek će reći da to može i bolje makar neki puta nemože al eto.

Bez obzira na sve i bez obzira koja platforma bila svak čast na letenju i na onom festu i na jezeru snimka je i tu i tamo super i mislim osobno da su sada ove nove snimke koje sam pogledao puno bolje.

Samo napred i pazi da nekome ne paden na glavu jer onda sve pada u vodu.

Koliko ti okto težak i koliko dugo leti sa kojim baterijama?I do koliko ih prazniš.

Moj leti sa 6,7 kg 7 min baterije 10000 4s i praznim ih do 3,8v po čeliji zbog sigurnosti.

E pa u subotu smo imali drugi snimak, pa nam je naš okto u x bio u razsulu, sve baterije prazne i kamera na stolu i kartice pune...
A pokazala se prilika za wake park i da nismo sve punili uzeli smo 3x 8000 6s i mickeymousa i gas na snimanje.
Inače vozimo okto sa 2 baterije radi sigurnosti ali 2x 5400mha 5s , težina nam je između 8,5 i 9,5 ovisi o da li snimamo na ninja external recorder ili ne.
Flighttime nam je 8 minuta a praznimo do 3.5v po čeliji kad je bez ljudi naravno :)
Ali sad su nam stigle nove baterije na test i 5s 10000 nove baterije i jer je lakša od 2x5400 bilo je vise od 10 minuta ali izpod 3.5v. Kad smo testirali izpred shopa.
A dji i photohigher je isti razvoj. Sve to su iste platforme samo ako vam napišen kakva če bit otprilike cjena mounta sa ovim motorima za d5 mark 3 mislim da bi mi 100 ljudi reklo da sam budala pa ču pričekat da to oni stave na info.

lanzar
Kopterworx
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #12
ja sam letio par puta na 5000 6s tu je jako bitna efikasnost motora na toj voltaži tako da neznam koliko je to bilo isplativo imam i ja 2 seta 5s 5000 ali najčesče letim na 4s 5000 2p zbog težine.
 
A ovo sa cijenom nemoj dok ne bude cjena znaš da sm alergičan na to. ;)

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #13
Ajoj, znam taj park, kolege iz Krškog su mi rekle da hlade reaktor sa tom vodom.
Šalim se naravno :D, nisam izdržo.

Nego zakaj video trzaka, jeli to zbog moga kompa ili svima tak trzaka?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3