Skip to main content

Topic: TKO SVE VOZI ZAGIJA? (Read 22824 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #45
Doduše tu si u pravu Diogen, mislim kao i u večini stvari :) noo šalu na stranu tko hoče i tko ima nek prova ja za sad ostajem pri stiropopru
možda se jednom provam u staklu kad budem imao uvjete za rad.

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #46
Da Davore21 lijepo je to od stakloplastike ali da li si vidio brzinu u scopu  8)

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #47
a zašto ne bi odmah išli na nešto konkretnije i bolje kada već imate volje  :)  ...umjesto u staklu napravitie zagija u karbon - kelvar tehnici
 
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10756&Product_Name=3K_Carbon_Fiber_and_Kevlar-29_Cloth_(180g/m2)_1mtr_
 
danas sam imao priliku u ruci držati race rata napravljenog na taj način i tako tvrd i snažan trup nisam nikada do sada vidio...
 
 
lp

Toni
 
 
 
 

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #48
Kelvar bi definitivno diglo zagija na višu razinu ali to košta novaca i dosta rada opet kažem tko može super mađutim slažem se s Diogenom
što je napisio par postova prije.

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #49
Doduše tu si u pravu Diogen, mislim kao i u večini stvari :) noo šalu na stranu tko hoče i tko ima nek prova ja za sad ostajem pri stiropopru
možda se jednom provam u staklu kad budem imao uvjete za rad.
Da vidio sam brzinu na scopu njegov najbrži prelet je bio oko 230km/h,brushless od 600 watti.
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/


Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #51
Staklo-Zagi nije neostvariva ideja...i ja sam razmišljao da na brzaka nasmolim jednoga u tehnici izgubljenog voska.  Ali, osim lijepa izgleda i vjerojatno dobrih letnih svojstava takav Zagi više nije jeftin, brz za izradu i brz za popravak. Rekao bi da je to veliki otklon od osnovne zamisli Zagija .
Damir

TRUE, TRUE

No pustimo dečkima na volju, ima zagija i zagija ... za velike brzine kakvima teže dugoselci ( Martinska krila ) treba i pravi bolid  ;) .

Očito je zagimanija prešla u drugu sferu ( speed ) koju apsolutno podržavam, BTW materijali sa kojima smo počeli očito nemogu podnjeti težnje za brzinom koju dečki žele postići.

Za info, Denisov zagi ima brzinu 160-170 km/h a sa drugim profilom i materijalima to bi išlo i puuuno brže.



Što reći, Toni tvoj Mirage je stvarno prava ptica ali Zagisti su ti za petama i to sa puno manje uložene energije ( čitaj novcih ).
Pitanje je dana kad će ovi otkačenjaci  :P (Martinska krila ) srušit onih famoznih 182 km/h sa pola snage tvog Miragea  ;D .

I kako bi drug HSaraga regao:

Ебут секс без моделей RC

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #52
Ma nema veze ovo je super brzina za Denisov stroj kad uzmemo u obzir da se radi od 250w motoru.
Zato Toni još svega par kilometara i tu smo ;) ili malo jači motor :D .

Nego jel se letilo danas Plavi ili se slagao zagikiler?

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #53
A možda nisi uzeo najbrži graf Plavi? ;)

Dođemo mi na most to isprobati još jednom a i baterija je nova tako da nije imao punu snagu. ;D

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #54
dobro ti izgleda zagi, daj stavi jos neke slike da se malo bolje vidi!

Evo slika: inace su autori lija i denis.. ja tek sad skupljam stvarcice za svoju tvoricu malu...

Prvi let samostalni je bilo slijetanje u vodu i tu je esc stradao, pa je sada gore esc od helica...





hvala lija na savjetu!

Cini mi se i da mi je puklo krilo od motora prema servu: nekak vuce u stranu i  skuzio sam da ima puknuce. Kak to sanirate ako je moguce uopce?

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #55
Ja sam imao takvo puknuče i stavio sam par slojeva trake i sve super bez puno kompliciranja a kad mu dođe kraj režeš drugog. :)

Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #56
Kompozitni Zagi sam po sebi nebi bio problem, no tu se javlja nešto drugo: približiš li se 200 km/h, svaki slijedeći kilometar je sve teže i teže napredovati. Na kraju odeš u neki ekstrem i napraviš neku nakaradnu situaciju, neke bijesne baterije i motor od xx kilovata samo da bi bio malo brži. Jedino što bi učinio je upotreba 'bržeg' odnosno tanjeg profila.
Dolazimo dakle do upotrebe znanosti , a mislim da mjerenja, zračni tuneli i kojekakva čudesa nebi spadali u modelarstvo kao hobi, nego kao opsesiju. A baš to treba izbjeći.

Tko voli, voziti će Zagija od stiropora, kome se zahebava sa kompozitima i poxy-em, nek izvoli i pokaže ovdje što je napravio!

Damir



Odg: TKO SVE VOZI ZAGIJA?

Reply #59
hypercube, jesi ti to crash testove počeo obavljat umjesto nas? :)
daj mi reci jel pliva na vodi kad padne, mislim ga na more nosit pa da znam jel se smije iznad vode padat?