Skip to main content

Topic: Što je Zagisti... (Read 12942 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #30
Kaj nece smola pojest depron???

Odg: Što je Zagisti...

Reply #31
kolege....moje dobre kolege Zagimanijaci...evo,moram vam otvoriti dusu,nakon sto sam kopao po rcgroups nasao sam jedan fini zagi od stakloplastike...i ev kaj sam ja napravil,ali jos dugo necu  ga ziraditi..jer imam jos tajnih projekata u radionici mojoj.. :D

izrezal sam jedno fino krilo iz stiropora uzeo autogit i cili izgitao onda ga presmirglao i sve do savrsenstva narpavio i jedan sloj epoxi 30min i to ej to i onda otisa do vinkoproma i kupia si Gipsa 4kg stavio to zagi krilo u "Tepsiju" i prelio jedan sloj cistog Gipsa i zatim uzeo jos jedan sloj gipsa ali pomjesao sa finim pjkeskom i to izlio dobi sam 5cm deblinje kalupa i to je to....a u HK ima rovinga od ja mislim 9grm2 ili tka nest je pisalo ili 25grm2 ugl po 99 centi je stoga et..to je meni mal an zimu da se poigram....
vase misljenje

Vuk-T
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Što je Zagisti...

Reply #32
kolege....moje dobre kolege Zagimanijaci...evo,moram vam otvoriti dusu,nakon sto sam kopao po rcgroups nasao sam jedan fini zagi od stakloplastike...i ev kaj sam ja napravil,ali jos dugo necu  ga ziraditi..jer imam jos tajnih projekata u radionici mojoj.. :D

izrezal sam jedno fino krilo iz stiropora uzeo autogit i cili izgitao onda ga presmirglao i sve do savrsenstva narpavio i jedan sloj epoxi 30min i to ej to i onda otisa do vinkoproma i kupia si Gipsa 4kg stavio to zagi krilo u "Tepsiju" i prelio jedan sloj cistog Gipsa i zatim uzeo jos jedan sloj gipsa ali pomjesao sa finim pjkeskom i to izlio dobi sam 5cm deblinje kalupa i to je to....a u HK ima rovinga od ja mislim 9grm2 ili tka nest je pisalo ili 25grm2 ugl po 99 centi je stoga et..to je meni mal an zimu da se poigram....
vase misljenje

Vuk-T

daj slike neke toga? to si dobio samo za jednu polovicu kalup pa onda treba dva puta tako?

Odg: Što je Zagisti...

Reply #33
izostavio sam jedan dio dok je pozitiv bio u kalupu premazao sam gornju stranu mojim tjanim sastojkom i prelio jos jedan sloj gipsa,stoga sam dobio 2 polovice krila gornju i donju,a sto se tice fotki kao sto sam reka u svim mojim postoviam dosada,fotic mi je riknuo pa cekam da mi danas starci dodju iz Beca pa cu rado staviti slike
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Što je Zagisti...

Reply #34
Kaj nece smola pojest depron???

Neće. 
Model ide iz stiropora, pa akrilni kit, pa fiberglas, pa opet kit. Boja, fino šmirglanje (eventualno opet boja) pa poliranje.

A kalup slično, samo od stakla,smole sa aditivima metala, cilj je da se kalup ne uništi nakon prvog ili par modela.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #35
Kaj nece smola pojest depron???

Neće. 
Model ide iz stiropora, pa akrilni kit, pa fiberglas, pa opet kit. Boja, fino šmirglanje (eventualno opet boja) pa poliranje.

A kalup slično, samo od stakla,smole sa aditivima metala, cilj je da se kalup ne uništi nakon prvog ili par modela.

I koja je konacna tezina onda toga... kaj nije to malo tesko... Ja inace se bavim airbrushem i znam da recimo kod kaciga jako jako pazim sa kolicinama kitova i fillera kako ne bi digao tezinu, a ovdje to moze biti samo bitnije....

Odg: Što je Zagisti...

Reply #36
Taj model neće letjeti.. to je model za kalup. A AUW ćemo vidjeti..

Odg: Što je Zagisti...

Reply #37
Što je Zagisti, već tjedan dana nema novih ideja u ovom  topicu  :D   ?

Udarila vručina pa samo ljuštite gemište/cuclate pivo/srčete lubenice ?

A nema ni slika novih zagija na Forumu, zar je Zagimanija otišla u legendu?

Damir

Odg: Što je Zagisti...

Reply #38
Baš i ja gledam de je ekipa, čim dugoselci odu na more više nema tko mlatit gluposti...
Da se bar jave i oni koji su kupili zagije da vidim jel trebaju nove možda?
Već tjedan dana nije mi u selu bilo nikakvog letenja...
Možda je nestalo struje...

Odg: Što je Zagisti...

Reply #39
Pivo  :P DAAAA.
Neki su na našem lijepom plavom moru  8) a neki u lavoru  :'( :'( :'(

Izgleda da samo ja letim, u subotu i nedjelju ko Pale sam na svijetu. Zagikiller je utriman, skršen ( vijak na pol metra od majčice zemlje) i ponovo složen.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #40
Ja sam se vratio, bio sam vikend turist.
A čekaju se i kvalitetni servači i novi Esc pa da obaramo rekorde.
Sad letim samo micro zagi, jer moram pokrpat i cvajkrilca.
2plavi: ak nebu druge bum dosel u nedelju da i ja ne letim sam.


Odg: Što je Zagisti...

Reply #42
nisam jos uvijek "zagist" :( ali evo upravo sam stigao sa odmora i nadam se da ce uskoro da bude nesto d se objavi :)


DOPUNA 14.07.
LETIIIIIIII !!!
I to brzo :)
A brzo je i tresn'o :)
 Al' nije mu nista, ispala baterija (nije ostecena), otpao onaj vertikalni dio na kraju krila (zalijepljen) i pukla plastika na krilu na koju je spojen link (pom horn). Sve sredjeno, cekam sutra popodne jer je vec mrak, ujutro spavam :) Ipak godisnji jos uvijk taje :)


Uzrok pada je moje neiskustvo, naravno, i obrnuti kanali tako da je isao gore dole po komandi ali je isao i lijevo kad sam ja htio desno i obrnuto. I to sam sredio :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #43
Evo da se i ja malo ubacim u ovu masu letecih vjeverica... Kopajuci po arhivi, nasao sam clanak iz novina odnosno poziranje nakon nastupa nekadasnjih "Zagi-sta" iz Međimurja tocnije tadasnjeg "AK Cakovec" cija modelarska sekcija bila je tada u zenitu  ;) . Bilo je to krajem proslog stoljeca u Sv. Martinu na Muri (danas poznat po toplicama..) gdje se je na blagdan Velike Gospe odrzavalo veliko slavlje, tako da je i nasem nastupu nazocilo vise stotina posjetitelja. Koliko se sjecam bilo je vrlo uzbudljivo letjeti sa 4-5 Zagija pred tolikom masom ljudi na ogranicenom prostoru nogometnog igralista.
To su bili nasi prvi dodiri sa "strujom" a komponente koje smo koristili bile su dosta robustne.  Moj Zagi bio je izrađen od 20kg/m3 stiropora presvucen sirokim selotejpom. Kao ojacanje koristili smo karbonsku cijev od strijele za luk. Servaci su bili klasicni graupnerovi C5xx, motor Speed400 6V, regler Kontronik Rondo400, potisna elisa Gunther a najteze od svega bile su NiCd baterije Sanyo AR700 - 7 clanaka  :) .

p.s.
Citajuci ove vase postove uhvatila me nostalgija za tim vremenima pa ako je netko voljan kvalitetno izrezati 2 krila i poslati mi putem poste (naravno uz €€€ nadoknadu) neka me kontaktira na PP.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #44
uz ostale jureće Zagije koji se ovih dana rade po forumu...
evo jedan sporiji sa 600W motorom,
ima 1450 KV pa nije brz već ima veliki potisak, preko kilu i pol a model skupa sa baterijom ima pola od toga, 720g.
vertikalno polijetanje iz ruke ide bez problema.  ;D

51,5A x 11.67 =601W  to je crayox slikao, a kada se tek da gas povuče i 54A, a ovo je konstantna struja pri full gasu.
inače za let je dovoljno svega malo gasa i 7A.



video s malo inverted letenja pomoću diogenove kontra-matice, moram mu je vratiti ovaj vikend.

uploada se...
Flying wing with powerfull 600W motor!

zagi je uhvatio i kradljivce salonita ;)
http://www.flyfreak.net/samogradnja/mini-tricopter/105/?msg=24458