Skip to main content

Topic: Upravljanje Zagijem... (Read 4737 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Upravljanje Zagijem...

Zanima me jedan detalj kod letenja Zagijem: ako se leti naopačke, tj. inverted, da li je potrebno da se onda elisa okreće u drugu stranu?
I kako se taj mix namjesti na stanici ?
Molim samo ozbiljne odgovore!
Damir

Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #1
pod inverted misliš nešto kao denisov klingonac?

frendovi koji su rezali su igrom slučaja krivo izrezali profile(krivo okrenuli šablonu, pa je tanji rub bio tamo di je inače deblji/napadni),
a on se odlučio ipak isprobati da li to i kako leti,
namučio se sa CG, pa je radio nastavak na koji je montirao motor.




zagi M konačan test.MP4



to je to ako sam te ja dobro shvatio,

ako misliš samo na to da zagija okreneš naglavačke usred leta... ne treba nikakav mix, sve ostaje isto osim gore dole jasno :)
no vjerujem da to znaš i sam vrlo dobro, pa si vjerojatno mislio na ono gore


 

Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #2
Ma ja sam stavio još jedan v-tail mix i gyro tak kad vozim naopačke automatski motor vrti u drugu stranu i ide nešto kao klingonac. ???

Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #3
Eh, dečki, dečki, teško je vama postaviti ozbiljno pitanje !  :(

Radi se o tome, da u momentu okretanja 'naglavačke-inverted' radiš okret ili u smjeru elise ili obrnuti od smjera okretanje elise, pa se stvara momenat koji treba kompenzirati kao i na rotoru helikoptera.
Do sada sam to radio sa kontra-maticom na elisi, ali mi se čini da ima neki mix na stanici koji to radi automatski pa se ne moram zahebavati sa alatom.

Imal' neko da zna, ili svi samo statirate u kuruzi?

Damir


Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #5
sve ovisi u kojem smjeru naginješ zagija

ako ide u desno onda ne moraš invertirati propeler

ako ides kontra kazaljke na satu onda invert obvezan

bum ti pokazal kak sam ja to složio kod sebe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #6
sve ovisi u kojem smjeru naginješ zagija
ako ide u desno onda ne moraš invertirati propeler
ako ides kontra kazaljke na satu onda invert obvezan
bum ti pokazal kak sam ja to složio kod sebe


OK, budeš mi pokazal danas na roštiljki, već sam po3,14zdio od namještanja kontrautega: 5-6 lijepih vijaka i nakon toga moram ponovo balansirati, a da ne govorim o problemima koje imam kada letim bočno 'na nož'. No, barem je hoovering uvijek dobar!
D.

Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #7
ja to nemogu  miksat a riješim to tako da u okretanju u lijevo malo olabavim gas a u desno ga dodam, jel bi to i mikser trebao radit?
mogu reći da se ta pojava primjeti, ili da može utjecati na okretanje, čak na zagiju dodavanje gasa do kraja, pogotovo na mom aero treba dočekati na komandi.
 

Odg: Upravljanje Zagijem...

Reply #8
Napokon je netko shvatio o čemu pričam ! Mašala Denis  :D !
Zapravo, ako ideš praviti figuru 'vijak', ispadne nekako neravno više kao opisivanje spirale. Zato sam u mix umiješao i dubinu i gas, pa onda elevoni izvode samo okret, a ni to nije ni potrebno jer se to postiže okretanjem u desno kada se doda gas, a istovremeno isključe elevoni u smjeru i doda ima se dubina. E, za lijevi okret mi nikako ne ide... za njega moram složiti drugačije.
Damir