Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114305 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #300
Ma prvi put to radim pa nisam bio siguran koliko to precizno treba bit,al ok,sad sam skuzio da ne treba bit ne znam kakva preciznost.
Letvice dodam.
Thnx!

Sent from my ST15i using Tapatalk 2


 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #301
Nemoj previše precizno, samo će ti bit teže k srcu kod tvrđeg slijetanja !

;)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #302
Pozdrav ekipo ! Evo imam jedno pitanje nije mi nešto jasno pa ako netko zna neka mi pomogne.
Početnik sam a slažem j3 cub a nešto mi nije jasno sa krilom
evo slike pa me zanima dali ovaj dio koji sam išarao također se ispunjava sa još jednim komadom deprona
ili ostaje tako šuplje ?
Hvala


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #304
Da tako je sada neču stavljati ailerone a kasnije kada dođu servići možda ih stavim 
jer mislim da je s njima puno ljepše leti!
Dali je veliki problem ako cub bude težak oko 730g
tu kod mene je problem sa ljepilom, ja sve moram ljepiti sa drvofixom
nema ništa drugo za kupit osim nekih silikona
pa to sve dosta oteža avion

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #305
Bit će stabilniji po jačem vjetru  :D Meni je težina išla do 600-tinjak grama i nije bilo problema. Letio je super. Svi se mi drzimo nacrta, a opet, svak radi na svoj način, tako da ćeš sve znati nakon prvog leta. Što se tiče ljepila, drvofix nije dobar, probaj ako možeš, doći do PU ljepila. Ne znam gdje živiš, pa tako ne znam što i gdje bi ti preporučio.

EDIT:
Treba stisnuti na nick pa saznas gdje tko živi  ::). Ako negdje u blizini tebe ima nekakav stolar, on vjerojatno ima PU ljepila, isto tako Daruvar nije mali pa vjerujem da ćeš naći nešto.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #306
Sama baterija mi je 200g možda bih trebao kupiti manju
naruči sam sa interneta  uhu por ljepilo ali mi je skupo 40g 50kn mislim da je u zagrebu puno jeftinije
daj mi malo objasni ta pu ljepila za šta se točno koriste da mogu u trgovini malo ljudima bolje objasniti

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #307
a koje si sve djelove narucio? Po meni depronce ovih velicina bez frke mozes lijepit vrucim ljepilom...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #308
Htio sam čak sam kupio pištolji i sve ostalo a onda mi se činilo da če biti puno teži zbog toga ljepila a
kad ono sa drvofixom isto dobije dosta na težini

motor je ovaj 2210  1534 kv 
   
preporuka zanjega 9x4,5 ili 10x5 prop

esc 30A

BATKA NEKA KINESKA 3S 2200 MAH SADA PITANJE KOLIKA JE NJEZINA STVARNA SNAGA

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #309
isto je sto se tice tezine tj. skoro isto sve ovisi koliko ga stavljas...koja marka batke? koli c rejting? Ne moguca je tolika ttezina za takvu batku...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #311
na greskama se uci a batka je jako dobra samo ona ima 200gr sa pakovanjem (bar ja mislim)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #312
da ima oko 210g sada je samo pitanje kolika joj je stvarna snaga
jel kinezi uvijek dodaju barem 30% više od stvarne snage

dali možda znaš na j3 cubu dali se motor stavlja ravno ili se nakreče ne neku određenu stranu

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #313
Za te novce kupis dvije dobre Zippy batke s hobbykinga!

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #314
Da saznao sam para dana prije kupnje ove
sa hk sam več nešto naručio i dosta dugo čekam
mislio sam da če puno ranije to stići ali nije
jučer čitao tu na forumu da su počeli nešto gadno štekati