Skip to main content

Topic: Model odletio u oblak  (Read 4410 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Model odletio u oblak

Stigla je jesen, a samim time magla i niski oblaci su postali svakodnevnica. U nedjelju je upravo takvo jutro bilo kad je napravljen ovaj zanimljiv video... RC airplane lost in cloud



Odg: Model odletio u oblak

Reply #1
 ??? ??? ??? ???

spetakl!

bravo za Frana! i bravo za spotere/snimatelja!

Odg: Model odletio u oblak

Reply #2
predobro :D

Odg: Model odletio u oblak

Reply #3
Bravo Fran, samo tako! Jeste mjerili kolko ide , prošli put na aeromitingu u         Ivanić gradu ste rekli ok 250 km/h.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Model odletio u oblak

Reply #4
Pa ovo je ludnica ...i definitivno samo za mlade...ja sam ga primjetio samo na uzletenju i  sljetanju  :'(...Sve čestitke Fran.. 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Model odletio u oblak

Reply #5
Hvala na pohvalam (svima)!

Na žalost nismo mjerili koliko ide osim putem doplera... i tu je izmjereno cca 200-tinjak km/h...u Ivaniću sam se malo našalio sa 250 jer je netko prokomentirao da je netko od modelara na svom modelu izmjerio 250, a da mu se čini da HotSpot ide dosta brže...mislim da je izmjereno doplerom otprilike realno u "level flightu", dok bi se u pniranju moglo još malo nabrati brzine...

...sve usvemu vrlo rado bi zmjerio ako netko ima neki lagani GPS (tipa Photomate)...

 
Bravo Fran, samo tako! Jeste mjerili kolko ide , prošli put na aeromitingu u         Ivanić gradu ste rekli ok 250 km/h.

Odg: Model odletio u oblak

Reply #6
Svaka čast Fran
 :o :o :o
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C



Odg: Model odletio u oblak

Reply #9
Za hvaljući kolegi Krokiju konačno je izmjeren TopSpeed Hot Spota - iznodi točno 230,0 km/h  ;D

Za proubu ću mu još probat promjeniti prop, umjesto TGSa staviti APC...vidjeti ću što se će se dobiti (statički mjereno taj prop me nije oduševio...davao je 20% manje potiska i istovremeno vukao nekoliko ampera više)

Sve u svemu cilj projekta je dostignut (>=200km/h), a vjerujem da bi se sa velikim poniranjem moglo lako preći i 250 km/h.


Odg: Model odletio u oblak

Reply #10
a zbog vas je zraćna opasnost u izraelu
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Model odletio u oblak

Reply #11
...probali danas s APC propelerom i potvrdile su se sumnje... sporiji je - samo 219 km/h, a i osjeti se manji potisak iako ga jos uvijek ima vise nego je HotSpotu potrebno...tako da za 5x5 prop mogu potvrditi da je TGSov jean od najboljih u toj dimenziji... ;D

Odg: Model odletio u oblak

Reply #12
khm, posudim loger, a dobijem nazad loger provozan na 230km/h i bajaderu, di ces bolje  :D




hvala krešo!

Odg: Model odletio u oblak

Reply #13
 ;D