Skip to main content

Topic: Još jedan... (Read 4365 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedan...

Evo da se i ja pohvalim što sam preko zime napravio...

Kako zima nikako da završi jučer je pala odluka da ide u zrak iako su kiša i snijeg propadivali (moro sam nabrzaka smisliti i kabanicu)  ;).

Setup je opće provjereni:
Motori: RC timer 2830 - 750kV
Propelri: HK 10x4,5 (smeće) - APC 10x5 su već na putu (ali ovi Kinezi su gori od nas Hrvata sa tom svojom Novom Godinom)
ESC: HK F-30A + SimonK firmware
Kontorler: kk2.0 firmware 1.5 (trenutno sa inicijalno podešenim parametrima zadovoljavajuće leti)
Batterije: 2xZippy 2200mAh 25C

Frame je egzotičniji dio; napravljen je od Fiberglas panela (sačasta jezgra) - čvrstoča je tolika da nevjerujem da se može polomiti niti da slobodno padne na beton sa neke velike visine.

No da ne duljim slike i video će pokazati ostatak...e da, prvi let nije na videu, bio je tik prije ovog, a obavio ga je moj testni pilot Fran :) (za one koji ga poznaju nemoram ni reći da mu se motalo po glavi da ga proba zarolati, a na simulatoru je multija vozio ravno jednom... ::))

[attach=1][attach=2][attach=3]

http://www.youtube.com/watch?v=sz-GhfnfYQs



Odg: Još jedan...

Reply #2
Svaka čast ide to tebi odlično. :-)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Još jedan...

Reply #3
Thx!

Ma planirao sam skratiti osovine (ovako izgleda ružnjikavo), no nisam imao problema sa vibracijama (za sada) pa sam ostavio kako je...ovo sa novim adapterima mi je otkriće...jel to ovo http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=545&productname= ? :)


Bravo, samo naprijed,

skrati one osovine barem da spinner sjedne do kraja na zvono motora,
bit će manje vibracija
(još je bolje da ju odrežeš skroz pa staviš one prop adaptere što sada imaju u ponudi na rctimeru za te motore)
i bolje se da zategnuti prop na taj način :)
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=545&productname=


Odg: Još jedan...

Reply #4
propeleri sa HK (oni flourescent zuti, crveni, plavi) su mi bolji nego plasticni sa RCT-a, ako nista drugo niti jedan mi nije pukao prilikom hovera. Karbonski sa RCT-a su isto o.k., cvrsti su i nisu skupi

Odg: Još jedan...

Reply #5
Ovo su upravo ti sa HKa samo narančasti...došli su katastrofalno loše balansirani (i krakovi i hub) i iznimno su mekani tako da mi ne uljevaju povjerenje...sve u svemu nebi se baš s njima odvažio dignuti kameru zato sam i naručio TGSove...a u međuvremnu ću napraviti gimbal  ;D

propeleri sa HK (oni flourescent zuti, crveni, plavi) su mi bolji nego plasticni sa RCT-a, ako nista drugo niti jedan mi nije pukao prilikom hovera. Karbonski sa RCT-a su isto o.k., cvrsti su i nisu skupi

Odg: Još jedan...

Reply #6
mislim da ima neke razlike u kvaliteti izmedu starijih verzija propelera sa HK (narandasti, zeleni, crni) i novijih. Onda plasticne sa RCT-a nemoj ni isprobavat, ti su jos gori. od "jeftinijih" kak sam vec rekao, karbonci sa RCT-a su sasvim o.k.

Odg: Još jedan...

Reply #7
Evo mali update...nogice, propeleri, prop adapteri i kišna kabanica...sa originalnim adapterima koji dolaze sa motorom nije bilo problema sve dok nisu stavljeni APC propeleri kada su se počele pojavljivati vibracije. Sad sa novim adapterima je opet sve OK (Dr. Tom thx na tipu).

Ndalje, kako je vrijeme ovih dana promjenjivo odlučio sam napraviti i kišnu kabanicu koja se montira prema potrebi  ;D

[attach=1] [attach=2] [attach=4] [attach=3]

Odg: Još jedan...

Reply #8
Znači osovina se za ove adaptere reže? Nebi da nešta sje***...

Bravo, samo naprijed,

skrati one osovine barem da spinner sjedne do kraja na zvono motora,
bit će manje vibracija
(još je bolje da ju odrežeš skroz pa staviš one prop adaptere što sada imaju u ponudi na rctimeru za te motore)
i bolje se da zategnuti prop na taj način :)
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=545&productname=
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: Još jedan...

Reply #9
samo reži :)

ali stavi motor u neku vrećicu pa probij osovinom samo van da strši dio koji režeš,
ili umotaj u široku krep traku motor,
da ti prašina ne završi po magnetima.

Odg: Još jedan...

Reply #10
Tako je (može je ostati par milimetara). Da bi zaštitio motor od metalne prašine prije rezanja sam na njega navukao foliju za zamatanje voća i povrća (onu ljepljivu) i samo sam probio osvinu kroz nju... sve je prošlo glatko...


Znači osovina se za ove adaptere reže? Nebi da nešta sje***...

Bravo, samo naprijed,

skrati one osovine barem da spinner sjedne do kraja na zvono motora,
bit će manje vibracija
(još je bolje da ju odrežeš skroz pa staviš one prop adaptere što sada imaju u ponudi na rctimeru za te motore)
i bolje se da zategnuti prop na taj način :)
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=545&productname=

Odg: Još jedan...

Reply #11
Napravljena je i starija sestra...maiden je prošao glatko... :)

[attachimg=1]

Odg: Još jedan...

Reply #12
kk159, jel ti se grije koji od motora?


Odg: Još jedan...

Reply #14
ja imam hexu 2,6kg s takvim motorima i elisama na 3s bat i griju mi se dva motora (CW), i kad zamjenim motore na istim mjestima se griju drugi motori.  :(